Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Akcesoria fotograficzne do telefonu

Dzięki coraz lepszym aparatom w telefonach komórkowych nawet amatorzy używający sprzętu dobrej jakości mogą uzyskać naprawdę zadowalające zdjęcia. Fotografowanie to pasja wielu osób. Zatrzymywanie najpiękniejszych chwil w kadrze to doskonała pamiątka dla przyszłych pokoleń. Wykonujemy zdjęcia podczas codziennych sytuacji, ale także bardziej profesjonalne na różnego rodzaju konkursy, podczas ważnych uroczystości czy na wakacjach.

Zdjęcia pozwalają na zatrzymanie na dłużej wspomnień, dlatego warto zrobić wszystko, aby były jak najlepszej jakości. Obecnie większość nowoczesnych smartfonów wyposażona jest w bardzo dobre aparaty z kilkoma obiektywami. Na rynku spotkamy aparaty w telefonach o wartości 48 Mpx, 64 Mpx, a nawet nagrywających filmiki w jakości 8K. Jeśli mamy zamiar wykorzystywać telefon głównie do robienia zdjęć, to zdecydowanie warto dokładnie przeanalizować, jaki aparat znajduje się w konkretnym modelu i sprawdzić, jakie akcesoria możemy do niego dokupić.

Akcesoria fotograficzne do telefonu to ciekawe zagadnienie, bo niewiele osób wie, że w ogóle takie istnieją. A to duży błąd, bo akcesoria do aparatów w telefonach sprawiają, nie tylko że wychodzą nam lepsze zdjęcia, ale także ułatwiają i uprzyjemniają ich wykonywanie. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów do wykonywania zdjęć, jest tak zwany selfie-stick. To specjalny kijek, który umożliwia podniesienie i oddalenie telefonu w taki sposób, że możliwe jest robienie zdjęć znacznie szerszemu krajobrazowi czy większej grupie osób podczas korzystania z przedniej kamerki. Akcesoria fotograficzne do smartfona poprawiają jakość wykonywanych zdjęć, sprawiają, że są lepiej doświetlone, zapewniają odpowiednią stabilizację obrazu. Sprawdźmy jakimi jeszcze akcesoriami foto do smartfona warto się zainteresować.

Zobacz również szeroką ofertę ładowarek do smartfonów >>

Najpopularniejsze akcesoria do aparatów w telefonach komórkowych

  • Lampa pierścieniowa – lampa pierścieniowa szczególnie często wykorzystywana jest w salonach kosmetycznych i podczas profesjonalnych sesji. Dzięki niej można uzyskać naprawdę ostre i wyraźne zdjęcia, dzięki dodatkowemu doświetleniu. Lampa pierścieniowa może być umieszczona na statywie lub niewielkiej podpórce. Nowoczesne lampy pierścieniowe pozwalają na regulację temperatury barwowej światła, uzyskanie efektu „czarującego” oka, a także posiadają zdalny wyzwalacz bluetooth, jak lampa pierścieniowa na statywie.
  • Mini statyw – mini statyw bardzo przydaje się osobom aktywnym np. tym udzielającym się w social media. Dzięki niemu można zrobić ujęcia i nagrywać filmiki niemal w każdym miejscu. Statyw Hama można zamontować praktycznie w każdym miejscu, co znacząco podniesie atrakcyjność zdjęć i filmów. Statyw ma także niewielkie rozmiary, dzięki czemu bez problemu można go wrzucić do torby czy walizki.
  • Zdalny wyzwalacz do smartfona – zdalny wyzwalacz bluetooth pozwala na wykonywanie zdjęć bez konieczności trzymania telefonu w ręku. To bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie. Wyzwalacze korzystają z technologii bluetooth – wystarczy jedynie sparować je z telefonem i cieszyć się wykonywaniem fotografii na odległość.
  • Statyw do smartfona – tego typu urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć umieszczając telefon na wybranej wysokości i pod odpowiednim kątem. Statyw Hama jest łatwy w montażu i składaniu, dzięki czemu można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.
  • Lampa led do smartfona – lampa led do smartfona pozwoli na wykonywanie dobrze doświetlonych zdjęć, które od razu można wrzucić do sieci. Lampa Led Hama posiada 49 jasnych kontrolek, dzięki czemu bardzo dobrze się sprawdza nawet w rękach amatorów.
  • Zestaw obiektywów do smartfona – zestaw z różnymi obiektywami pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Zestawy mogą pozwalać m. in. na wytworzenie efektu rybiego oka, szerokiego kąta czy zdjęć makro odzwierciedlających wszystkie detale. Zestaw tego typu jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się w telefonach oraz tabletach z soczewką o średnicy maksymalnie 13 mm.
  • Selfie Stick - to urządzenie znane głównie za sprawą "selfie", czyli charakterystycznego rodzaju zdjęć wykonywanych zwykle przednim aparatem. Ograniczeniem selfie była zwykle długość ramienia osoby, która miała je wykonać. Z pomocą przyszedł więc Selfie Stick, czyli wysuwany kijek, który znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć z szerszej perspektywy. Selfie Stick powinien być przede wszystkim stabilny, aby bez problemu utrzymać także duże i dość ciężkie smartfony.

Jak wybrać najlepsze akcesoria fotograficzne do telefonu?

Ważne jest, aby wybierać dodatkowe akcesoria do telefonów jak najlepszej jakości. Za każdym razem warto jest zwrócić uwagę na opis danego przedmiotu i zakres jego możliwości. Niektóre z nich są zaczerpnięte z profesjonalnych aparatów fotograficznych, jak np. dodatkowy zestaw obiektywów do smartfona, który może znacznie polepszyć jakość wykonywanych zdjęć, a także wzbogacić je o ciekawe efekty wizualne.

Podczas wykonywania zdjęć np. na potrzeby social media z pewnością przyda się dodatkowy statyw fotograficzny, który pozwoli uwolnić ręce od telefonu, a zamiast tego skupić się np. na nagrywaniu filmiku na swój kanał, wykonywaniu instruktażowego makijażu na kanale urodowym czy rozpakowanie przesyłki ze sklepu internetowego w ramach unboxingu. Statyw powinien być przede wszystkim stabilny, a także posiadać odpowiednią wysokość. W sklepie Hama można kupić statywy o różnych wysokościach - takie do ustawienia zarówno na biurku jak i wyższe ustawiane na podłodze.

Statyw powinien mieć ponadto ruchomą głowicę na której można będzie zamocować telefon i zamocować go pod dowolnym kątem, aby nagrywać filmiki i robić zdjęcia z różnej perspektywy. Warto zwrócić uwagę na wykończenie statywu, który powinien mieć nogi powleczone gumowatym materiałem, dzięki któremu można będzie uniknąć przechylania się czy przesuwania statywu.

Podczas nagrywania filmów czy fotografii mobilnej z pewnością przyda się lampa pierścieniowa, z której chętnie korzystają szczególnie kobiety. Tego rodzaju lampa zapewnia charakterystyczny "błysk w oku", który bardzo dobrze się prezentuje, a ponadto sprawia, że osoba na zdjęciach od razu wygląda na młodszą i bardziej energiczną. Dobra lampa pierścieniowa powinna mieć dużą ilość LED, a także możliwość regulacji stopnia ich natężenia i regulację odcienia generowanego światła.

Lampa pierścieniowa powinna mieć możliwość regulacji temperatury barwowej światła - od ciepłej, po dzienną do chłodnej. Źródło światła to bardzo ważny element podczas wykonywania zdjęć do publikacji w sieci, które stanowią element pracy zawodowej. Z kolei statyw na którym jest zamocowana lampa również powinien mieć możliwość regulacji wysokości, aby móc go ustawić w najwygodniejszym miejscu. W zestawie znajduje się zwykle również samowyzwalacz, który znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć bez konieczności podchodzenia do telefonu. Lampa błyskowa może razić w oczy i utrudniać uzyskanie pożądanego efektu, z kolei lampa pierścieniowa jest o wiele delikatniejsza i pozwala na wykonanie subtelniejszych, ale równie dobrze doświetlonych zdjęć.

Urządzenia mobilne z najlepszymi aparatami i przy pomocy specjalnych akcesoriów mogą umożliwić wykonywanie interesujących i bardzo profesjonalnych zdjęć. Warto korzystać z możliwości fotografii mobilnej, a dopiero z czasem zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt. Początkujący influencerzy z powodzeniem korzystają z najnowszych smartfonów wyposażonych w dobre aparaty razem z odpowiednimi akcesoriami do nagrywania materiałów na swoje kanały, jak dodatkowy statyw, obiektyw, uchwyt, adapter, pilot itp.

Akcesoria do wykonywania zdjęć to zawsze bardzo dobry pomysł na prezent, szczególnie w przypadku osób, które wykonują bardzo dużo fotografii, interesują się nowinkami technicznymi, mają nowoczesne smartfony, prowadzą swoje kanały w social media, interesują się modelingiem, wykonują makijaż i uczesania na różne okazje. Nawet drobne akcesoria jak np. Selfie Stick są w stanie wnieść powiew świeżości do wykonywanych zdjęć i pomóc w odkryciu nowych możliwości aparatu w telefonie. Z czasem zabawa może zamienić się w profesjonalne wykonywanie zdjęć, który będzie dobrym pomysłem na życie i zarabianie poprzez pasję.

Jak sparować akcesoria z telefonem?

Sparowanie akcesoriów do wykonywania fotografii czy nagrań z telefonem jest zwykle bardzo proste. Współczesne telefony zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić jak najwygodniejsze podłączanie dodatkowych akcesoriów, takich jak bezprzewodowe słuchawki, telewizory z funkcją Smart czy Selfie Stick, lub zdalne wyzwalacze do robienia zdjęć. Sparowanie telefonu z akcesoriami działającymi za pośrednictwem Bluetooth potrwa zaledwie kilka sekund i jest bardzo intuicyjne. Aby połączyć oba urządzenia należy włączyć funkcję Bluetooth w telefonie i poczekać na wyszukanie nowo zakupionego gadżetu. Po chwili na ekranie smartfona wyświetli się zapytanie czy użytkownik chce sparować oba urządzenia. Po zaakceptowaniu wyboru oba urządzenia będą się już automatycznie odnajdować i będą szybciej gotowe do pracy.

W przypadku zakupu nowych akcesoriów nie należy martwić się o ewentualną możliwość sparowania. Jest ona dostępna zarówno dla świeżo zakupionych urządzeń, jak i tych nieco starszych. Posiadany smartfon z pewnością będzie przystosowany do zakupionych akcesoriów do wykonywania fotografii.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com