Statywy fotograficzne

Statyw fotograficzny to element stanowiący niezbędne wyposażenie każdego fotografa. Dziś jednak nie tylko profesjonalnego - wraz z rozwojem Internetu stał się także produktem składowym, wchodzącym w zakres niezbędnych do pracy, narzędzi twórców internetowych czy osób zajmujących się produkowaniem filmów video.

Statyw fotograficzny - czym dokładnie jest?

Statyw to urządzenie umożliwiające stabilne trzymanie aparatu lub kamery, które pozwala na wykonywanie różnorodnych rodzajów fotografii - od zdjęć makro, przez krajobrazy, po portrety wykonywane w studyjnych warunkach, a także nagrywanie kamerą ujęć filmowych. Obecna oferta rynkowa umożliwia mocowanie statywu z kamerą, aparatem, a nawet telefonem. Wybór statywów fotograficznych, dostępnych w ofercie marki HAMA Mobile, jest coraz większy, co wskazuje jasno na rosnące zainteresowanie tego rodzaju sprzętem. Mnogość modeli, różniących się od siebie nie tylko funkcjonalnościami, ale także budową konstrukcyjną i przeznaczeniem, sprawia, że możesz wybrać ten, idealny do swoich potrzeb.

Statyw - jak wybrać odpowiedni i na co zwrócić uwagę?

Co istotne, podczas wyboru tego rodzaju produktu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim sposoby, w jakie będzie on wykorzystywany. Dzięki temu będzie odpowiednio lekki i mobilny - w przypadku osób fotografujących głównie w terenie, a przy tym równie stabilny, jak ten rozstawiony w studio. Bez względu jednak na to, jaki statyw jest Ci potrzebny - najważniejsze jest to, by nie lekceważyć jego roli. To, niejednokrotnie uznawane za mało ważne akcesorium, bywa wręcz kluczowe w procesie fotografowania i tworzenia materiałów video, warto więc docenić jego rolę. Wbrew pozorom statyw fotograficzny HAMA Mobile to bardzo istotny element, który często okazuje się kluczowy dla wykonania jakościowych zdjęć, a przede wszystkim równie ważny, co inne akcesoria, typu filtry, dodatkowe obiektywy czy zewnętrzne lampy błyskowe. Stabilizacja obrazu to zdecydowanie za mało, by móc zapewnić stałą i statyczną pozycję aparatu - jeśli więc zależy Ci na stabilnej, ostrej i odpowiedniej kompozycji, profesjonalnie dobrany statyw będzie niezbędny. Wybrany pod kątem Twoich realnych potrzeb i sposobu użytkowania zapewnia nie tylko większą wygodę pracy, bezpieczeństwo sprzętu foto lub wideo, ale także pozwala uzyskać zdecydowanie lepsze efekty zdjęć czy precyzyjne i atrakcyjne ujęcia filmowe.   

Statywy fotograficzne - szeroki wybór

Oferta statywów fotograficznych jest obecnie bardzo szeroka - obejmuje nie tylko akcesoria o rożnym przeznaczeniu - np. profesjonalnym lub hobbystycznym, ale także dedykowane do użytkowania z innymi urządzeniami - kamera, aparat czy telefon - oraz cechujące się bardzo wieloma funkcjonalnościami. Wybierając więc ten, idealny dla swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Znajdziesz wśród nich:

maksymalny udźwig, czyli możliwość mocowania na statywie sprzętów o określonej wadze - np. przytwierdzenia kamery stanowiącej duże obciążenie. To szczególnie ważne, jeśli korzystasz z różnych urządzeń cechujących się różną wagą,
wysokość maksymalna, czyli poziom, który jesteśmy w stanie uzyskać mocując na statywie urządzenie,
waga statywu, czyli obciążenie, z którym będziemy musieli mierzyć się zabierając aparat lub kamerę i statyw w plener - warto więc wziąć pod uwagę nasze możliwości wagowe w tym zakresie i częstotliwość zabierania akcesorium w "teren",
długość transportowa - to równie istotna kwestia, która warunkuje możliwości przewozu statywu w miejsca, w których będziemy go używać - wskazuje ona jak długi będzie statyw po złożeniu go w sposób umożliwiający transport,
dodatkowe funkcjonalności - warto zwrócić także uwagę na szereg dodatkowych funkcjonalności, które daje statyw - od sposobu mocowania kamerki czy aparatu po możliwość obracania kolumny centralnej, która ułatwia operowanie akcesorium i wiele innych czynników, które mogą warunkować docelowy komfort użytkowania produktu.  

Statyw pod aparat fotograficzny - do czego realnie służy?

Statywy fotograficzne to swego rodzaju stabilizatory obrazu, które wykorzystuje się w wielu rodzajach dziedzin twórczych - fotografii nocnej, krajobrazowej, wnętrzarskiej, do wykonywania zdjęć makro czy tych, z długim czasem ekspozycji. Ich wspólnym mianownikiem jest ograniczona ilość światła, która wymaga także zastosowania matryc o dużej czułości matrycy lub wspomnianego już długiego czasu ekspozycji. Statyw to także niezbędny element uzupełniający w przypadku kamer. Odpowiednio dobrany nie tylko ułatwi wykonywanie pracy, ale także poprawi jej efekty - stabilizując aparat lub kamerę, pomagając w pracy nad perfekcyjnym kadrem, a także podnosząc jakość wykonanych zdjęć - np. ich ostrość. 

Statywy fotograficzne - budowa konstrukcyjna akcesorium

Statywy fotograficzne standardowo zbudowane z trzech elementów: nóg statywu, kolumny centralnej oraz głowicy. Czasami wyposażone są także w dodatkowe, podnoszące ich funkcjonalność, elementy. To charakter tych poszczególnych składowych stanowi o finalnym przeznaczeniu i specyfice statywu.

Fotograficzne statywy - nogi

Nogi statywów fotograficznych mają budowę rozsuwaną - ich dolne fragmenty są cieńsze i chowają się w grubszych, które występują u góry. Tego rodzaju sekcje mogą być skręcane lub mogą blokować się przy użyciu odpowiednich zatrzasków. To drugie rozwiązanie jest szybsze w montażu, a przy tym łatwiejsze w obsłudze - wkręcanie może okazać się uciążliwe np. podczas sesji plenerowej zimą.

Tego rodzaju konstrukcja oznacza, że każdy statyw im ma więcej tego rodzaju sesji, tym będzie dłuższy lub stosownie - krótszy po złożeniu go. Taka buda konstrukcyjna nóg statywu znacząco podnosi wygodę korzystania z niego - pozwala na przytwierdzenie aparatu dokładnie na tej wysokości, która jest nam potrzebna, a przy tym ułatwia transportowanie złożonego - wówczas kompaktowego statywu. Najczęściej spotkać możemy 3 lub 4-sekcyjne statywy, które dają już stosunkowo duże pole manewru w zakresie ustawiania sprzętów, a równocześnie nie generują obawy o ich stabilność. Pamiętajmy o tym, że większa ilość sekcji nóg statywu może powodować, że akcesorium przestanie odpowiednio spełniać swoje funkcje stabilizacyjne.

Istotnym wykończeniem nóg statywu są stopki - to swego rodzaju końcówki, często wykonane z gumy, które umożliwiają rozstawianie statywu na podłożu o bardzo różnym charakterze. Warto zakupić więc statyw z gumowymi stopkami - to elementy uzupełniające nogi statywu, które realnie wpływają na poziom jego stabilności. Dodatkowo podnoszą także funkcjonalność akcesorium, umożliwiając wykorzystanie go na wielu rozmaitych powierzchniach - dla przykładu gumowe talerzyki pozwolą na stabilne rozlokowanie statywu na śniegu, kolce posłużą z kolei do stabilizacji go na lodzie, a płaskie gumowe, koła sprawdzą się podczas rozstawiania w studio.

Największe możliwości w zakresie ustawienia statywu dają nogi, które nie są połączone ze sobą na żadnej wysokości - pozwalają one na pełną swobodę ich rozstawienia - np. ustawienie każdej nogi pod innym kątem, co generuje jej inną wysokość. Interesującym rozwiązaniem są także elastyczne nogi. Tego rodzaju statyw, wyposażony w nogi o możliwości wyginania w dowolnym kierunku, zwykle jest stosowany w przypadku niewielkich lustrzanek i innych aparatów kompaktowych - elastyczne nogi pozwalają ich mocowanie w bardzo wielu miejscach oraz wykonywanie zdjęć z trudno dostępnych miejsc. 

Kolumna centralna statywu

Kolejnym elementem wchodzącym w skład budowy statywu jest kolumna centralna. Służy ona do regulacji wysokości ustawienia aparatu lub kamery bez konieczności sterowania długością nóg urządzenia. Oczywiście na rynku dostępne są także statywy bez tego elementu, ale posiadanie go znacząco ułatwia operowanie akcesorium - to nie tylko wygodna możliwość sterowania statywem w przedziale: wysokość minimalna czy wysokość maksymalna; spora część kolumn ma możliwość zmiany położenia również i w poziomie. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest ustawić aparat fotograficzny lub kamerę podczas nagrywania czy fotografowania elementów z minimalnej wysokości - zawieszonej bezpośrednio nad ziemią. Jeśli jesteś więc profesjonalnym fotografem lub zależy Ci na wykonywaniu zdjęć na bardzo wysokim poziomie jakości, z możliwością personalizacji, zadbaj o to, by Twój statyw był wyposażony w kolumnę centralną. 

Głowica fotograficznego statywu

Kolejnym, elementem konstrukcyjnym statywu fotograficznego jest głowica. Odpowiada ona za możliwość przyczepienia aparatu do statywu i jego precyzyjne ustawienie na nim, pod kątem zaplanowania kadru. Mocowanie aparatu polega wówczas na połączeniu go z głowicą przy pomocy stopki, która zwana jest także szybkozłączką. To swego rodzaju kawałek metalu, który został odpowiednio wyprofilowany i z pomocą zainstalowanej śruby wkręca się do gniazda aparatu, by następnie wsunąć w zatrzask z głowicy. Niektóre modele statywów posiadają także blokadę, która chroni użytkownika przed przypadkowym wypięciem aparatu ze statywu. Do podstawowych głowic dostępnych na rynku należą: głowica kulowa i głowica trójosiowa, zwana także trójkierunkową. Na rynku spotkać możemy także modele takie, jak: dwuosiowa, przekładniowa, do monopodów oraz inne, specjalistyczne modele. Czym różnią się od siebie? Głowica kulowa, jak wskazuje jej nazwa posiada okrągły kształt, a jej mocowanie polega na unieruchomieniu owego kolistego elementu. Głowica kulowa daje szerokie możliwości ustawienia aparatu w dowolnej pozycji - zakres ruchów jest bardzo wysoki, ale równocześnie mało precyzyjny. Głowica kulowa to więc rodzaj głowicy odradzany w przypadku pracy z ciężkim aparatem lub kamerą, kiedy zależy nam bardzo wysokim poziomie precyzji. W tym wypadku dużo lepiej sprawdzi się głowica 3-kierunkowa, która umożliwia sterowanie sprzętem przy pomocy 3 pokręteł, które pozwalają na obracanie w osi: góra, dol, prawo lewo. Jest znacznie bardziej precyzyjna niż kulowa, choć równocześnie praca z nią jest zdecydowanie wolniejsza i mniej płynna. To także tańsza alternatywa rynkowa.  

Statywy fotograficzne - pozostałe elementy

Do pozostałych elementów składowych budowy statywów należą chociażby poziomice, które ułatwiają precyzyjne rozstawienie sprzętów czy siatki. Te drugie służą z kolei do podpięcia na haku kolumny centralnej - tego rodzaju siatka ma za zadanie obciążyć statyw. Po włożeniu do niej np. cegieł czy innych ciężkich przedmiotów możemy dodać mu wagi i zapewnić sobie stabilne trzymanie nawet na nierównym gruncie i podczas wietrznej pogody.

Statywy fotograficzne - rodzaje

Wraz z rozwojem rynku fotograficznego zauważyć można także pojawienie się na nim coraz większej liczby rodzajów i modeli statywów. Ich rola jest nieoceniona - nie tylko w stabilizacji obrazu, ale także budowaniu jego jakości czy kreowaniu kadru. Mnogość propozycji z kategorii statywów fotograficznych pozwoliła na ich usystematyzowanie z uwagi na kluczowe cechy rozróżniające. Do najpopularniejszych statywów zaliczyć możemy:

lekki statyw - to przykład stosunkowo dużego, ale bardzo lekkiego statywu, który idealnie sprawdzi się wzięty na plener lub do pracy w terenie. Zwykle tego rodzaju statywy mają udźwig na poziomie maksymalnie 10 kg, a ich waga sięga około 1 kg. Lekki statyw może być wykonany zarówno z plastiku, jak i włókna węglowego. Modele plastikowe można zakupić taniej, lecz są one mniej wytrzymałe, z kolei te z włókna węglowego cechują się wyższą żywotnością, która generuje także większą cenę. 

statyw standardowy - to zwykle wykonany ze stali lub aluminium model o wadze około 3-4 kg oraz wysokości ok. 80 cm. To najbardziej uniwersalna propozycja, która idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie wiedzą jeszcze jakie dokładnie będzie główne zastosowanie statywu w ich przypadku .

statyw studyjny - to model dedykowany do pracy w studio - należy do najcięższych, ale także najbardziej stabilnych modeli. Najcięższe tego rodzaju statywy ważą nawet do 100 kg - ten przykład ma także charakter bardzo profesjonalny, co sprawia, że jest drogi, ale nie sprawdzi się do pracy w terenie.

statyw stołowy - to niewielki i stosunkowo lekki statyw, na którym zamocować możesz aparat kompaktowy. Występuje w wersji plastikowej i metalowej i świetnie sprawdzi się do wykonywania okazjonalnych zdjęć w pomieszczeniu - profesjonalnie lub amatorsko.

statyw niestandardowy - tego rodzaju statyw może służyć do wykonywania zdjęć w nietypowych warunkach - od fotografowania krajobrazów z nietypowej pozycji, do kręcenia filmów np. z okien samochodu, mocowania na nim kamer sportowych, przytwierdzania do drzew, innej nierównej powierzchni czy metalowych elementów np. za pomocą magnetycznych nóg. Z pomocą tego rodzaju statywów wykonasz nietypowe ujęcia, a rodzajów takiego akcesorium może być naprawdę sporo.

monopody - to statywy cechujące się niską wagą, których charakterystycznym elementem jest budowa - mają tylko jedną nogę, która złożona jest z kilku wysuwanych elementów. Tego rodzaju urządzenie służy do wykonywania zdjęć czy filmów z wydarzeń estradowych lub na niestabilnym podłożu.  

Wskazane modele statywów to tylko przykładowe rodzaje urządzeń - przytoczona klasyfikacja ma charakter ogólny i bazuje na podstawowym podziale tego rodzaju akcesoriów. Na rynku pojawiły się jednak liczne modele statywów dedykowane wykonywaniu zdjęć w konkretny sposób, w konkretnych warunkach lub przy użyciu konkretnego rodzaju urządzenia. Poznaj najbardziej popularne modele statywów fotograficznych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na ich wyjątkowe walory funkcjonalne. 

Statyw fotograficzny do telefonu - stabilizacja i perfekcja w każdych warunkach

Statyw fotograficzny do telefonu HAMA Mobile to urządzenie, przy pomocy którego wykonasz perfekcyjne zdjęcie z użyciem smartfona. Popularyzacja wysokojakościowych aparatów fotograficznych w telefonach sprawiła, że na rynku zaczęły pojawiać się także statywy fotograficzne dedykowane do telefonu. Pozwalają one ustabilizować obraz w każdych warunkach oraz wykonać zdjęcie o jakości porównywalnej do tej, uzyskiwanej profesjonalnym sprzętem. Statyw to idealne rozwiązanie, kiedy chcesz zwiększyć perspektywę ujęcia np. krajobrazu, kiedy wykonujesz fotografię telefonem w gorszych warunkach świetlnych i potrzebujesz długiego czasu naświetlania, a także kiedy chcesz wykonywać zdjęcia lub filmy w ruchu czy podczas nagrywania filmów do mediów społecznościowych. Statyw fotograficzny do telefonu posiada specjalną ramkę, która obejmuje urządzenie i zapewnia jego bezpieczne podparcie. To także bardzo kompaktowe akcesorium, które możesz zabrać ze sobą w każdą podróż - zmieści się bez problemu w torebce czy plecaku. Wśród statywów telefonicznych wyróżniamy jednak także liczne podrodzaje. Znajdziesz w ramach nich:

monopod - wspomniany już statyw, który składa się z jednej nogi - możesz wykonać nim zdjęcie na nierównej powierzchni. Niektóre modele dodatkowo mają także wysuwane nóżki, które pozwalają na zrobienie z nich trójnogu. To propozycja lekka i kompaktowa, ale także mało stabilna z uwagi na swoją konstrukcję.
trójnóg - tego rodzaju, trójramienny statyw do telefonu, daje możliwość regulacji wysokości, a także ustawienia głowicy, co pozwala na szeroki zakres zastosowania podczas robionych zdjęć. Tego rodzaju statywy mogą mieć mniejsze lub większe wymiary - możesz więc używać ich podczas nagrywania filmów w domu - np. stawiając na biurku, a także wybrać mini statywy, które pozwalają na wygodne zabranie ze sobą np. w podróż.
statyw ręczny - np. selfie stick, który zyskał na ogromnej popularności w minionych latach - pozwala na filmowanie z telefonu w ruchu czy wykonywanie zdjęć typu selfie oraz stabilizację obrazu - można stosować go zarówno w celach profesjonalnych, jak i amatorsko np. na rodzinnych wycieczkach.
inne - warto zwrócić uwagę także na to, że innymi rodzajami statywów do telefonów są uchwyty na telefon - np. do samochodu czy wykorzystywane podczas jazdy na rowerze. pozwalają one na użytkowanie także podczas kręcenia filmów czy robienia zdjęć. 
Statyw fotograficzny kolumnowy - profesjonalizm w każdym calu
Statyw kolumnowy to duży model statywu, który dedykowany jest do działań w studio - wykonany najczęściej z elementów żeliwnych, jest ciężki, ale także gwarantuje bardzo wysoki poziom stabilności. Statyw kolumnowy pozwala także na solidną wysokość mocowania w studiu. Zwykle tego rodzaju produkt posiada podstawę z żeliwa o kształcie litery T oraz zamocowane u jej spodu kółka, które umożliwiają manewrowanie nim w obrębie studia. Spora część modeli wyposażona jest także w pedał hamulca, który pozwala na ich szybkie zatrzymanie mimo dużej wagi. Samo operowanie kamerą lub aparatem w tego rodzaju statywie najczęściej jest płynne dzięki precyzyjnemu mechanizmowi zębatkowemu, w który zostało wyposażone. aparat zamocowany na tego rodzaju statywie daje z kolei możliwość sterowania w dowolnym kierunku. Co jest przewagą tego rodzaju modeli nad innymi? To bardzo stabilne, ale także wytrzymałe konstrukcje. Z uwagi na swoją wagą nadają się jednak przede wszystkim do pracy stacjonarnej z aparatami dużymi lub średnimi - idealnie sprawdzą się więc kupowane do studiów fotografii reklamowej czy profesjonalnych studiów nagrań. 

Statyw fotograficzny z głowicą kulową - pełen zakres ruchu
Statyw fotograficzny z głowicą kulową to jedna z najczęściej wybieranych propozycji. Tego rodzaju produkt wyposażony jest w mechanizm z głowicą kulową, która umożliwia ustawienie położenia aparatu lub kamery w dowolnym poziomie oraz manewrowanie nim we wszystkich kierunkach. Taka głowica cechuje się bardzo dużym zakresem i swobodą ruchów - można przesuwać ją płynnie w każdym kierunku, co sprawia, ze jest idealna do kręcenia filmów. Ruch jest bardzo jednolity i umożliwia delikatne przesuwanie kamery. W tym przypadku kamery dobrą inwestycją jest także statyw fotograficzny z głowicą kulową i funkcją monopodu - pozwala na kręcenie filmów także z wydarzeń live, w trudnych warunkach - np. rejestrowanie przy pomocy kamer wideo koncertów. Głowica kulowa zwykle posiada samozatrzaskującą się szybkozłączkę, która zapewnia stabilne mocowanie, a także poziomice umożliwiającą dokładne mocowanie kamery lub aparatu. W górnej części znajduje się poziomica, pozwalająca precyzyjnie ustawić aparat w wybranym położeniu. Co istotne, statyw fotograficzny z głowicą kulową to rozwiązanie skierowane do osób, którym zależy na płynnym ruchu i szerokiej możliwości sterowania ustawieniem np. kamery. Jeśli jednak akcesorium ma służyć wykonywaniu bardzo dokładnych ujęć lub zdjęć i kluczowa jest precyzja ustawienia, korzystniej będzie wybrać wspomniany już wyżej model z głowicą trójosiową. 

Elastyczny statyw fotograficzny - swoboda mocowania

Elastyczny statyw to propozycja dla osób, które planują wykonywanie ujęć z różnych, często nietypowych miejsc i nierównych powierzchni. Tego rodzaju modele wykorzystywane są w kręceniu scen lub robieniu zdjęć z bardzo oryginalnych pozycji lub katów - np. poprzez przytwierdzenie statywu do drzewa, słupa czy innej nietypowej powierzchni. Najczęściej statyw elastyczny zbudowany jest z nóg, których konstrukcja jest wzmocniona prętami pozwalającymi na ich elastyczne doginanie, ale także zapewniającymi ich trwałość. Elastyczne nogi statywu można wyginać w każdą stronę tworząc oryginalny kąt lub przytwierdzając z ich pomocą urządzenie do nietypowych, trudno dostępnych przestrzeni. Nóżki elastycznego statywu najczęściej wykończone są antypoślizgową powierzchnią, która pozwala na ich stabilne trzymanie podłoża. Niejednokrotnie są także wyposażone w dwustopniowy system regulacji poziomu wygięcia nóżek, który znajduje się wówczas tuż pod głowicą.  

Statyw fotograficzny HAMA Mobile - szeroki wybór i najwyższa jakość

W ofercie HAMA Mobile znajdziesz najwyższej jakości produkty z kategorii statywy. Producent dostarcza na rynek zarówno mini statywy, które pasją do aparatów kompaktowych, jak i fotograficzne statywy, które wykorzystasz do profesjonalnego użytku. Oferta marki obejmuje bardzo różnorodne modele statywów - zakupisz tu zarówno te, wyposażone w głowicę kulową, jak i kompaktowe propozycje, jak stołowy czy ten do smartfonów i kamer sportowych. Dostępne w sklepie producenta modele pozwolą na bezpieczne ustawienie aparatu - niejednokrotnie to egzemplarze z gumowymi nogami lub gumowymi podkładkami, które gwarantują wysoką przyczepność do każdego podłoża. Statywy, które oferuje marka to trwałe produkty wykonane z aluminium, gumy i wysokiej jakości plastiku. Wszystkie zapewniają, że sprzęt na nich mocowany będzie bezpieczny. Równocześnie statywy marki HAMA to niska waga, kompaktowe wymiary i praktyczne funkcjonalności.

HAMA Mobile - akcesoria dla miłośników fotografii

Oferta marki HAMA łączy w sobie jakość, wynikającą z niemieckiej precyzji i skupienia się w procesie produkcji na najdrobniejszych aspektach wprowadzanych na rynek modeli, z przyjaznym i interesującym dla użytkownika designem, oraz szeroką dostępnością oferowanych produktów. Hama Mobile koncentruje się na dostarczaniu na rynek niezawodnych i zaawansowanych technologicznie propozycji, które odpowiedzą na oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. W ofercie sklepu internetowego producenta znajdziesz więc najwyższej jakości fotograficzne statywy do telefonów, ale także inne akcesoria dla miłośników fotografii - m.in. lampy led

Dołącz do newslettera i odbierz 10% rabatu!

Dołącz do newslettera i odbierz 10% rabatu! color-white

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com