Ładowarki indukcyjne

Ładowarka indukcyjna to akcesorium służące do zasilania telefonu lub innego urządzenia mobilnego - takiego, jak np. smartwatch, słuchawki czy tablet. Ładowanie indukcyjne, znane także jako ładowanie bezprzewodowe, to metoda uzupełniania mocy baterii w smartfonie bez potrzeby podłączania do niego stosownego okablowania, parowania złącza z telefonem czy końcówki kabla z adapterem. Aby rozpocząć ładowanie indukcyjne wystarczy włożyć kabel z ładowarki indukcyjnej do gniazda elektrycznego i położyć na ładowarce urządzenie, które chcesz zasilić.

Z roku na rok ta forma zasilania telefonu zyskuje coraz więcej zwolenników, co wynika z niezaprzeczalnych zalet tej metody ładowania oraz jest bardzo efektownego charakteru. Warto wiedzieć jak działa tego rodzaju zasilanie i jak to możliwe, że taka ładowarka pozwala uzupełnić akumulator urządzenia bez kabla, przy pomocy bezprzewodowego ładowania?

Ładowarki indukcyjne - dla jakich urządzeń ?

Ładowarka indukcyjna to akcesorium, przy pomocy którego naładujesz wiele różnorodnych urządzeń bez potrzemy łączenia ich kablem - może być to smartwatch, słuchawki lub szereg innych produktów, które zostały wyposażone w możliwość ładowania bezprzewodowego, jak chociażby tablety. Przede wszystkim na tej formie zasilania bazują dziś smartfony - nie każdy model można jednak zasilić w taki sposób. Które modele telefonów dają możliwość tego rodzaju ładowania? Te, które zostały wyposażone w cewkę, w której zaindukowany zostanie prąd, który następnie trafi do baterii urządzenia. Jeśli chcesz więc korzystać z tej formy zasilania telefonu, musisz sprawdzić czy Twój smartfon jest wyposażony w tego rodzaju funkcję. Zwykle takie możliwości posiadać będzie urządzenie nowsze, w których ładowanie bezprzewodowe staje się już standardem. Chcąc sprawdzić czy Twój model wykazuje kompatybilność z ładowarkami indukcyjnymi najlepiej sprawdź specyfikację swojego telefonu. Co istotne: sprawdź także informacje czy jest zgodny ze standardem Qi.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Ładowarka indukcyjna to akcesorium do zasilania urządzeń mobilnych, które w swoim działaniu bazuje na wykorzystaniu zjawiska indukcji magnetycznej. Zastosowano w nim cewkę elektromagnetyczną - to przez nią przepływa prąd, który z kolei generuje pole magnetyczne. To ono indukuje prąd w cewce telefonu, który w następnej kolejności jest kierowany do baterii urządzenia, które ładujesz bezprzewodowo. W przypadku stosowania ładowarki indukcyjnej nie ma więc potrzeby łączenia obu urządzeń kablem - wystarczy położyć telefon lub smartwatch w dedykowanym polu akcesorium, by proces zasilania rozpoczął się. O jego prawidłowym przebiegu z reguły świadczy zapalenie się na zielono dedykowanej diody. To wygodne rozwiazanie, ktore pokazuje czy proces zasilania przebiega ciagle i bezproblemowo. Możesz więc bez kłopotu i w pełni wygodnie ładować swoje urządzenie na szafce nocnej - potrzebujesz tylko w pobliżu gniazdka, które pozwoli Ci wpiąć kabel samej ładowarki. To bardzo wygodne rozwiazanie także w pracy - ładowarka może leżeć na biurku, a Ty będziesz mógł bieżąco śledzić postęp procesu i sprawdzić kiedy ładowanie dobiegło końca. Nie musisz w żaden sposób uruchamiać akcesorium - położenie urządzenia w polu dedykowanym ładowaniu sprawi, że ładowarka uruchomi się samoczynnie.

Wymagania do ładowania indukcyjnego

Sama cewka odbiorcza w budowie urządzenia to za mało, by spokojnie ładować je bezprzewodowo. Sprawdź dokładnie specyfikację urządzenia i szukaj w niej informacji czy Twój model obsługuje standard QI - to najpopularniejsza technologia, w której działają tego rodzaju ładowarki. Obecnie standard Qi obsługuje ok 90% urządzeń, ktore mogą być ładowane indukcyjnie. Wcześniej na rynku funkcjonował standard PMA, lecz nie rozpowszechnił się on tak, jak obecne Qi. Jeśli planujesz zakup ładowarki indukcyjnej sprawdź czy wspiera ona właśnie tę technologię - w przeciwnym razie posiadając telefon z obsługą Qim może okazać się, że nie zareaguje on na kontakt z Twoim akcesorium.

Ładowarki indukcyjne vs sieciowe - które wybrać?

Ładowarki bezprzewodowe z reguły działają nieco wolniej niż sieciowe - dobierając więc akcesorium dla siebie warto zwrócić uwagę na to jaka będzie jego szybkość ładowania i czy spełni ona nasze oczekiwania. Aktualnie najszybsze ładowarki indukcyjne mogą przesłać 40 W energii, z kolei klasyczne, sieciowe - maksymalnie 65 W. Decydując się na te formę zasilania musimy wiec liczyć się z nieco wolniejszym tempem zasilania urządzenia. Zdecydowana przewaga ładowarek bezprzewodowych nad sieciowymi jest jednak wygoda ich użytkowania. Nie musisz podłączać dedykowanego kabla ani zastanawiać się nad tym, jaki przewód pasuje do złącza w Twoim telefonie - wystarczy położyć smartfon na pole ładowarki by sukcesywnie uzupełnić energię jej baterii. Idealnie sprawdzi się to w domu czy biurze, gdzie akcesorium może być stale podpięte do sieci, a Ty kładziesz na nie urządzenie w momencie, kiedy potrzebujesz je zasilić. To jednak nie tylko wygodne, ale i bardzo efektowne rozwiązanie i designerskie akcesorium.

Ładowanie indukcyjne w telefonie i ładowarce

Ładowarka bezprzewodowa musi posiadać wspomniana już cewkę, czyli swego rodzaju zwinięty przewód, nazywany cewką nadawczą. To on odpowiada za wytwarzanie pola elektromagnetycznego, przez które płynie prąd. Smartfon indukuje prąd ładujący baterię poprzez cewkę odbiorczą, pod wpływem pola, które wytwarza ładowarka. Co ciekawe, w niektórych modelach ładowarek nie jest konieczne trzymanie akcesorium cały czas w sieci - wystarczy, że wcześniej zostanie ono naładowane - będzie mogło pózniej zasilać Twoje urządzenie mimo iż nie jest ono wpięte w gniazdo. W tym wypadku ładowarka pełni swego rodzaju funkcje zbliżone do powerbanka. Interesującym rozwiązaniem są także indukcyjne ładowarki, które przybierają formę innych urządzeń lub ich elementów. Tym sposobem na rynku dostępne są słuchawki bezprzewodowe, ktore naładujesz przy pomocy... smartfona! Jeśli posiada on funkcje bezprzewodowego ładowania zwrotnego, może oddać część energii innemu urządzeniu. Podobne rozwiązania tworzą także samodzielnie producenci marek słuchawek - umożliwiając ładowanie ich poprzez uprzednio zasilone etui lub firmy produkujące samochody - tworząc w nowych modelach aut pola dedykowane bezprzewodowemu ładowaniu smartfonów.

Ładowarki indukcyjne - rosnąca popularność

Ładowarki bezprzewodowe zyskują na popularności z roku na rok, a większość producentów sprzętu audio stara się dopasować do tego trendu. Wynikiem ich popularności jest nie tylko wygoda, umożliwiająca zasilanie telefonów bez potrzeby podpinania okablowania, ale także coraz bardziej designerski wgląd, sprawiający, że tego rodzaju akcesorium staje się nie tylko praktycznym gadżetem, ale i interesującą ozdobą przestrzeni. Nic więc dziwnego, że miłośnicy nowinek technologicznych coraz chętniej korzystają z tej formy ładowania, ograniczając potrzebę poszukiwania stosownego okablowania do telefonu, które w przypadku ładowania indukcyjnego jest zbędne. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje ładowarek bezprzewodowych - dedykowanych do układania telefonu na polu ładowarki, ale także do wkładania ich w przeznaczone do tego uchwyty - np. w przypadku ładowarek indukcyjnych samochodowych. Wówczas ładowanie telefonu nie ogranicza naszych możliwości korzystania z niego - możesz zasilać telefon, a równocześnie korzystać z nawigacji w nim.

Ładowarka bezprzewodowa od Hama Mobile

Ładowarki indukcyjne dostępne w ofercie Hama to najwyższej jakości urządzenia umożliwiające ładowanie bezprzewodowe. Kompatybilne ze smartfonami posiadającymi cewkę odbiorczą akcesoria, są bezpieczne, bezawaryjne i solidnie wykonane. Nie musisz się obawiać, że ich moc będzie zagrażać Twojemu urządzeniu - każdy sprzęt, który zasilasz przy ich pomocy będzie w pełni bezpieczny. Dzięki temu przez długie lata posłużą Ci ładując szereg urządzeń mobilnych. To także akcesoria, które wyróżniają się na rynku swoim oryginalnym designem - możesz wybrać model, który idealnie dopasuje się do stylistyki wnętrza, w którym będzie podpięty do gniazda elektrycznego.

Ładowanie indukcyjne w samochodzie

Ładowarki indukcyjne to także szeroka oferta produktów do samochodu - najcześciej tego rodzaju akcesoria są wyposażone w specjalne uchwyty - przyczepiane do szyby auta, w taki sam sposób jak nawigacja. To wygodne rozwiazanie - nie musisz podczas jazdy skupiać się na tym, by podłączyć kabel do portu - wystarczy, że umieścisz smartfon w dedykowanym uchwycie. Koniec ładowarki z dedykowanym kablem wpinasz z kolei w gniazdo zapalniczki. To rozwiązanie praktyczne - umożliwiające korzystanie z telefonu podczas ładowania - np. nawigacji, ale także bardzo wygodne. W ofercie Hama Mobile znajdziesz także ładowarki z automatycznym systemem mocowania urządzenia - w momencie, kiedy wsadzisz telefon do wygodnego uchwytu, jego szczęki automatycznie zacisną się. Nie będziesz musiał siłować się z prawidłowym zamocowaniem telefonu - uchwyt zrobi to za Ciebie. Co istotne - nie musisz w żaden sposób uruchamiać ładowarki - proces rozpocznie się automatycznie tuz po umieszczeniu urządzenia w dedykowanym polu akcesorium.

Ładowarki indukcyjne także na iPhone

Ładowarki indukcyjne dostępne na rynku to także ładowarki typu Lightning - oznacza to, że umożliwiają one ładowanie urządzeń firmy Apple. To o tyle istotne, że mimo bardzo popularnej w ostatnich latach tendencji do standaryzacji portów, które posiadają smartfony, a co za tym idzie możliwości ładowania wielu urządzeń jedną ładowarką, firma Apple jako jedyna promuje zasilanie urządzeń autorskim rozwiązaniem. Oznacza to, że modele tej marki można naładować tylko kablami ze złączem typu Apple Lightning. Nie wykluczone jednak, że z czasem zmieni się to - Unia Europejska dąży do standaryzacji złącz, umożliwiając ładowanie większości modeli urządzeń mobilnych jednym złączem - USB C. Możliwe więc, że chcąc kontynuować sprzedaż swoich produktów na rynkach europejskich marka będzie musiała przystosować swoje modele pod ładowanie zdecydowanie bardziej uniwersalne.

Hama Mobile produkty najlepszych parametrów

Oferowane w sklepie internetowym Hama Mobile produkty cechują się zaawansowanym technologicznie standardem. To rozwiązania bezpieczne - posiadają odpowiednią moc i nie grożą zwarciem ani przegrzaniem. Dodatkowo dbają one o kondycję baterii Twojego smartfona i zapewniają bezpieczne ładowanie - odporne na niebezpieczeństwa pochodzące z sieci elektrycznej lub wynikające np. z nagłego spadku napięcia energii elektrycznej. Wśród dostępnych w ofercie marki modeli znajdziesz akcesoria i urządzenia gwarantujące kompatybilność z większością obecnych na rynku smartfonów. Kupując ładowarkę indukcyjną Hama Mobile nie musisz więc obawiać się, że nie będzie ona odpowiednia - jeśli tylko upewniłeś się, że Twój smartfon posiada cewkę odbiorczą .

Hama Mobile - szeroka oferta dla Twojego smartfona

W ofercie Hama Mobile znajdziesz wysokiej jakości akcesoria do smartfona - to nie tylko urządzenia do ładowania indukcyjnego, ale także bogata oferta kabli do przesyłu danych. Wszystkie dostępne w sklepie produkty łączą najwyższe parametry jakości, wysoki poziom bezpieczeństwa, atrakcyjne ceny i niebanalny design. Znajdziesz tu dobre ładowarki indukcyjne, które pozwolą Ci wygodnie i bezawaryjnie zasilić Twoje urządzenie. Otrzymasz tu także ofertę ukierunkowaną na najbardziej wymagających klientów - złożoną z różnego rodzaju ładowarek i urządzeń elektronicznych.

Firma Hama Mobile nieustannie dąży do tego, by jej oferta była kompilacją najwyższej jakości wykonania produktów, ich bezawaryjnej ciagłości działania oraz atrakcyjnych cen. Znajdziesz tu więc produkty, które stanowią zaawansowane technologicznie rozwiązania o wysokim poziomie funkcjonalności oraz wieloletniej trwałości. Oferta marki obejmuje nie tylko ładowarki indukcyjne - znajdziesz tu także rozwiązania sieciowe, akcesoria dedykowane do zasilania urządzeń mobilnych w samochodzie czy kable kompatybilne z praktycznie każdym dostępnym na rynku telefonem. Zakupisz tu produkty oferujące różnorodne złącza, moc, a także dedykowane do większości smartfonów. Dzięki rozbudowanej ofercie marketingowej Hama Mobile możesz zakupić je regularnie w atrakcyjnych cenach - w konkurencyjnych rynkowo stawkach, wykorzystując przygotowane przez firmę rabaty i promocje.

Intuicyjne zamówienie i szybka dostawa

Sklep Hama Mobile udostępnia platformę e-commerce, która jest w pełni ukierunkowana na potrzeby użytkowników Internetu. Pozwala ona w bardzo szybki i intuicyjny sposób złożyć zamówienie, ale także wygodnie przeglądać ofertę produktową czy dokonywać porównania poszczególnych sprzętów i ich parametrów. Asortyment Hama Mobile jest systematycznie rozdzielony na czytelne kategorie produktowe, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz odpowiadający Ci produkt. Sklep posiada także intuicyjne filtry, które pozwalają sortować asortyment w interesujący Cię sposób - na bazie odpowiednich funkcjonalności, ceny czy wartości wizualnych. Filtry pozwolą Ci także wybrać zakup na bazie oczekiwanych parametrów. Wszystko to przekłada się na możliwość szybkiego odnalezienia upragnionego sprzętu czy akcesorium lub jego dobór i poznanie specyfikacji jego właściwości, kiedy jeszcze nie wiesz czego dokładnie poszukujesz. Jeśli masz problem z doborem ładowarki indukcyjnej idealnej na swój smartfon - skontaktuj się z naszym dzialem obsługi klienta, pomożemy Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie, ktore spełni Twoje oczekiwania.

Ładowarka indukcyjna dedykowana Twoim potrzebom

Poszukując akcesorium do ładowania bezprzewodowego możesz kierować się również opiniami o produktach, które znajdują się na stronie sklepu Hama Mobile. To istotne zródło informacji, pochodzących od aktualnych użytkowników sprzętu, który możesz zakupić na naszej platformie e-commerce. Dzięki temu otrzymasz w pełni obiektywne i rzetelne dane na temat tego, jak sprawują się one u docelowych użytkowników. Cokolwiek budzi Twoje wątpliwości? Masz pytania odnośnie tego czy ładowarka bezprzewodowa będzie pasowała do Twojego modelu telefonu? Skontaktuj się z nami! Chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości, a także pomożemy Ci dobrać ładowarkę bezprzewodowa, która spełni Twoje oczekiwania i będzie posiadała wszystkie oczekiwane przez Ciebie funkcje.

Sklep internetowy Hama Mobile to profesjonalna obsługa zakupów, szybka dostawa Twoich zakupów i możliwość składania zamówień bez zakładania konta. Sklep pozwala na dokonywanie zakupów poprzez dedykowaną platformę e-commerce oraz za pośrednictwem portalu Allegro. Oba rozwiązania są bezpieczne i zoptymalizowane pod katem użytkowników mobilnych - dzięki temu możesz spokojnie przegląda ofertę marki, wrzucać produkty do koszyka i finalizować zamówienia także z poziomu telefonu. To bezpieczny i wygodny sposób na to, by mieć swój ulubiony gadżet marki Hama Mobile zawsze pod ręką. Możesz składać zamówienia w odpowiadający Ci sposób w dowolnej porze dnia - wybierz ten, idealny dla siebie.

Hama Mobile - nie tylko ładowarka indukcyjna

Oferta Hama Mobile obejmuje nie tylko urządzenia do ładowania indukcyjnego. To także ładowarki sieciowe, samochodowe, a również wszystkie inne sprzęty i akcesoria do telefonów. W sklepie Hama znajdziesz tysiące produktów najwyższej jakości produktów. Sa wśród nich chociażby akcesoria GSM, asortyment RTV i multimedialny, produkty z kategorii Smart Home, fotografia, sprzęt audio, smartwatche czy słuchawki. Dzięki temu w dedykowanym sklepie marki Hama Mobile kompleksowo zaopatrzysz się we wszystkie produkty, które są Ci potrzebne. Dokupisz do nich również akcesoria uzupełniające np. kable USB do telefonów czy adaptery do ładowarek. Marka Hama Mobile z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem klientów, którzy doceniają jej szeroka ofertę i atrakcyjne ceny, a także produkcję w zgodzie z normami ekologicznymi - bazując na idei zrównoważonego rozwoju. Wszystko to sprawia z kolei, ze marka Hama z roku na rok rozwija się, ewoluując z małej rodzinnej firmy do międzynarodowej marki o szerokich grupach odbiorców na całym świecie. Nie znasz jeszcze oferty marki Hama Mobile? Zapraszamy na zakupy - poznaj najwyższą jakość naszego asortymentu!

Hama Mobile - ładowarka indykcyjna z rabatem

W sklepie Hama Mobile zakupisz produkty w atrakcyjnych cenach, które często objęte będą dodatkowym rabatem. Firma regularnie organizuje akcje rabatowe - przyznając w ramach swoich akcji marketingowych częste kupony zniżkowe na wybrane kategorie produktowe czy cały asortyment sklepu. Jak z nich skorzystać? Należy śledzić stronę sklepu Hama Mobile - znajdziesz tam informacje o tym czy aktualnie marka oferuje kupony rabatowe. To także źródło informacji na temat tego czy dany kupon obowiązuje na wszystko czy musisz spełnić określone warunki, by móc go wykorzystać - np. kupić produkt z danej kategorii, dokonać zakupów na określoną wartość lub wybrać konkretne objęte rabatem akcesorium.

Jak wykorzystać kod w sklepie Hama Mobile?

Chcąc wykorzystać kod rabatowy przyznawany przez markę wystarczy wpisać w dedykowanym polu koszyka hasło, na które obowiązuje kupon. Wówczas wartość Twojego zamówienia zostanie zrabatowana - ładowarka indukcyjna lub inny asortyment marki będzie zdecydowanie tańszy, a Ty będziesz mógł cieszyć się zakupem jakościowego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka Hama Mobile w swoim sklepie przygotowała także kategorię o nazwie promocje, którą możecie bieżąco śledzić i nabywać w niej produkty objęte atrakcyjnym rabatem. To nowe, pełnowartościowe produkty w niższych cenach. Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu elektronicznego, jak chociażby ładowarka indukcyjna i chcesz nabyć ją w atrakcyjnej ofercie cenowej, sklep Hama Mobile to adres dla Ciebie. Dodatkowo kupując produkty o wartości powyżej 100 zł otrzymasz darmowa wysyłkę - oznacza to, ze posiadając w koszyku zamówienia na kwotę wyższą niż 100 zł, nie zostaną do niego doliczone koszty wysyłki.

Ładowarka indukcyjna i wiele innych produktów z rabatem

Oferta marketingowa marki obejmuje także newsletter i wysyłane za jego pośrednictwem rabaty. Chcesz być na bieżąco z promocjami lub kodami rabatowymi Hama Mobile? Zostań subskrybentem newslettera marki Hama. Chcąc zapisać się do niego wystarczy pozostawić swój adres mailowy w dedykowanym polu, u dołu strony sklepu internetowego marki Hama Mobile. Następnie potwierdzić zapis do subskrypcji na swojej poczcie oraz zaakceptować warunki usługi np. przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Decydując się na zapis do newslettera Hama Mobile masz pewność, że będziesz regularnie otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, kodach rabatowych lub innych akcjach marketingowych. To jednak znacznie więcej - zapisując się do subskrypcji newslettera otrzymasz bieżące informacje na temat nowości produktowych marki, istotnych wydarzeń z jej życia, ale także pozostaniesz z nią w kontakcie - otrzymując informacje o jej bieżącej działalności i jej dalszym rozwoju.  

Planujesz zakupić gadżety do ładowania w sklepie Hama Mobile? Interesują Cie akcesoria GSM dedykowane na Twój smartfon? Potrzebujesz konkretnego rodzaju kabli USB lub marzy Ci się ładowarka indukcyjna? Pamiętaj, że sklep marki Hama Mobile oferuje nie tylko wysokiej jakości akcesoria do ładowania, ale także szereg metod wysyłki - od dostawy kurierem po paczkomat, w tym także wysyłki z opłatą pobraniową, tak cenioną przez klientów w przypadku droższych sprzętów. Swobodnie możesz wybrać wygodną dla Ciebie także formę dokonania płatności za swoje zamówienie. Masz jakiekolwiek pytania odnośnie sposobu składania zamówienia w sklepie Hama Mobile, metod płatności, wysyłki, obsługi Twoich zakupów czy ich zwrotu? Skontaktuj się z nami - jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Ładowarka indukcyjna Hama - produkt na lata

Pamiętaj, że zakupione w naszym sklepie produkty to wysokiej jakości sprzęty i akcesoria elektroniczne, które gwarantują nie tylko szereg funkcjonalności, jak chociażby odpowiadająca Twoim potrzebom szybkość ładowania. To także bezpieczne ładowanie, które chroni Twój telefon przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami płynącymi z sieci, ale niejednokrotnie również wsparcie kondycji baterii, w którą został wyposażony Twój telefon. Dokonując zakupów w sklepie Hama Mobile masz więc pewność, że zakupione tu sprzęty i akcesoria są połączeniem zaawansowanej technologii, szeregu rozwiązań funkcjonalnych oraz wieloletniej trwałości. Dodając do tego atrakcyjne oferty cenowe i regularnie przyznawane rabaty otrzymujesz towary kompletne, które wyróżniają się spośród konkurencyjnych rynkowych ofert. Dodatkowo: marka Hama to także profesjonalna obsługa klienta i silne ukierunkowanie na docelowego użytkownika - w zakresie oferty produktowej, funkcjonalności sklepu oraz organizowanych regularnie akcji marketingowych.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com