Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Zestaw klawiatura i mysz

Klawiatura i mysz to zestaw najbardziej standardowych urządzeń peryferyjnych do komputera, które pozwalają na wygodne użytkowanie zarówno sprzętu stacjonarnego, jak i laptopa. Zestawy klawiatura i mysz to metoda na skompletowanie akcesoriów taniej, jak i pewność, że będą one prawidłowo ze sobą współpracować, zapewniając pełną kompatybilność. Tego rodzaju pakiety mogą oczywiście zawierać bardzo różne akcesoria, które klasyfikowane są nie tylko ze względu na ich funkcjonalności czy zastosowane technologie, ale także sposób łączenia z komputerem lub po prostu przeznaczenie - np. zestawy dedykowane określonym odbiorcom.

Klawiatura i mysz pozwalają na wygodną i szybką obsługę systemu operacyjnego, zainstalowanych w nim programów oraz gaming. Nowoczesne zestawy klawiatur i myszy bazują na zaawansowanych technologiach, takich jak komunikacja w standardzie Bluetooth i posiadają stabilne oprogramowanie, które pozwalają na szybkie parowanie z komputerem. Co istotne, obecnie tego rodzaju akcesoria są produkowane w standardzie plug and play, co oznacza, że nie wymagają instalacji specjalnych sterowników ani dodatkowego oprogramowania, które pozwoliłoby na prawidłowe działanie takich komponentów. Możemy spotkać się z zestawami zawierającymi wiele różnorodnych modeli myszy i klawiatur, co pozwala na ich ogólną systematykę. Pierwszym przykładem są zestawy tego rodzaju akcesoriów bezprzewodowych i przewodowych.

Zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa

Bezprzewodowe urządzenia peryferyjne pozwalają na wygodne użytkowanie bez zbędnego okablowania, a także umożliwiają utrzymanie porządku na biurku oraz uniknięcie konieczności każdorazowego podłączania akcesoriów lub ich synchronizacji. To także możliwość zajęcia wygodnej pozycji podczas pracy przy komputerze - niezależnej od długości do kabla oraz możliwość pracy z dowolnego miejsca. Bezprzewodowa klawiatura i mysz to również znaczące ułatwienie w codziennym użytkowaniu - pozwala szybciej i efektywniej wykonywać zadania zawodowe na komputerze, ale także wygodniej grać na komputerze i przeglądać Internet przy użyciu tego rodzaju sprzętu. Zwykle takie urządzenia peryferyjne funkcjonują w oparciu o technologię Bluetooth i jednorazowe zsynchronizowanie jej z komputerem lub tzw. adapter - popularny w przypadku bezprzewodowych myszy, który wymaga tylko włożenia w port USB, by zapewnić połączenie ze sprzętem i prawidłowe działanie tego rodzaju akcesoriów. 

Zestaw klawiatura i mysz - podświetlane

Kolejnym rodzajem takich zestawów są podświetlane myszy i klawiatury. Tego rodzaju komponenty pozwalają na wygodną pracę po zmroku i w nocy oraz swobodne użytkowanie komputera, kiedy jest już ciemno - bez przeszkadzania pozostałym domownikom. Takie zestawy nie tylko dodają klimatu wnętrzu, efektownie je rozświetlając, ale także pozwalają na wygodne korzystanie z komputera o każdej porze dnia i nocy. Dla kogo idealne będą zestawy podświetlana klawiatura i mysz? Dla osób, które pracują nocą przy komputerze - np. programistów zdalnych lub fanów gamingu.  

Zestaw klawiatura i mysz dla gracza

Na rynku dostępne są także zestawy klawiatura i mysz dedykowane osobom, które sporo czasu poświęcają grając na komputerze. W tym wypadku mamy do czynienia ze specjalnymi klawiaturami gamingowymi, które wyposażone mogą być w dodatkowe funkcje np. anti ghosting, która pozwala na tworzenie kombinacji wciskania kilku klawiszy jednocześnie, nagrywania makr, programowania klawiszy przypisując im określone skróty i funkcje czy unieruchomienie konkretnych klawiszy, które przypadkowo wciśnięte podczas gry mogą ją dezaktywować i zaprzepaścić dotychczasowe starania. Tego rodzaju klawiatury zwykle mają także klawisze multimedialne do szybkiego i wygodnego zmieniania ustawień np. głośności dźwięku. Zestawy klawiatura i mysz dla graczy zwykle posiadają także zaawansowane technologicznie myszki optyczne lub laserowe, wyróżniane ze względu na rodzaj zastosowanego sensora. Gwarantują one bardzo wysoki poziom rozdzielczości DPI, co oznacza niezwykłą czułość i szybką możliwość reakcji - tak ważną w przypadku graczy komputerowych. Zwykle tego rodzaju myszy posiadają także dodatkowe przyciski funkcyjne i wysoką częstotliwość raportowania.

Jaki zestaw wybrać ?

Chcąc kupić zestaw klawiatura mysz staniesz przed szerokim wyborem dostępnych na rynku rozwiązań. Zacznij jednak od doboru odpowiedniego dla Ciebie rodzaju urządzeń, który warunkowany będzie tym, jakie są Twoje potrzeby użytkowe. Jeśli planujesz używać tych komponentów do pracy i zależy Ci na precyzji oraz szybkości działania, zarówno klawiatura, jak i myszka powinny być zaawansowane technologicznie. Wówczas decyduj się na modele myszy optyczne lub laserowe, w przypadku klawiatur wybierz mechaniczne, które nie wymagają mocnego wciskania klawiszy i reagują szybko na Twój dotyk. Równocześnie, jeśli planujesz pracować lub grać nocą, wybierz membranowe modele, które są znacznie delikatniejsze, ale przy tym cichsze. Jeśli jednak kluczowy będzie dla Ciebie komfort podczas pisania, zainwestuj w modele mechaniczne, które bardzo czule i szybko odczytują nacisk. Planujesz korzystanie często z arkuszy kalkulacyjnych? W Twoim modelu klawiatury powinna być klawiatura numeryczna, która znacznie ułatwi Ci jej użytkowanie. Pamiętaj także, by wybrane przez Ciebie akcesoria stanowiące zestaw mysz i klawiatura posiadały ergonomiczny kształt, który zapewni Ci wygodę użytkowania - pracy biurowej, rozrywki lub po prostu grania. Tylko odpowiednia konstrukcja komponentów i lokalizacja ich przycisków sprawią, że Twoje nadgarstki nie będą się męczyć podczas pracy przy biurku, a praca będzie naprawdę przyjemna.

Kupuj w zestawie i oszczędzaj !

Argumentem przemawiającym za wyborem tego rodzaju kompletów jest pewność, że będą one ze sobą w pełni kompatybilne i zapewnią maksymalne wykorzystanie oferowanych parametrów. Równocześnie jednak wybór zestawu to dobre rozwiązanie, kiedy chcesz zaoszczędzić. Kupując niezależnie akcesoria masz pewność, że sumarycznie ich cena będzie wyższa niż w przypadku zakupu tych elementów w przygotowanym przez producenta zestawie. Ile kosztują zestawy klawiatura mysz? Ceny poszczególnych produktów są zależne od zastosowanych w nich technologii, poziomu ich zaawansowania oraz producenta - najtańsze kupisz jednak za kilkadziesiąt złotych, najbardziej zaawansowane technologicznie mogą być znacznie droższe.

Zestawy mysz i klawiatura w ofercie Hama Mobile

W ofercie sklepu internetowego marki Hama Mobile dostępne są wydajne, trwałe i solidne zestawy klawiatura mysz, które posiadają nie tylko najwyższe parametry wydajnościowe i jakościowe, ale także oferują wiele zaawansowanych funkcji. Dzięki temu możesz znaleźć tu sprzęt, który pozwoli Ci wykorzystać akcesoria peryferyjne do wielu różnorodnych działań i funkcji. Dodatkowo w ofercie marki znajdziesz także inne akcesoria komputerowe, wśród nich m.in. dyski USB, klawiatury komputerowe, myszki komputerowe. Pozwolą Ci one komponować najwyższej jakości i wieloletniej żywotności komplety urządzeń i akcesoriów do pracy przy komputerze, grania czy innych form użytkowania tego rodzaju sprzętu. Wszystkie łączy zastosowanie zaawansowanych technologii, najwyższa jakość wykonania, a także wyjątkowo atrakcyjna oferta cenowa. 

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com