Myszki komputerowe

Myszy komputerowe stanowią podstawowe akcesorium, z którego korzysta większość użytkowników komputerów. Kompatybilne z klawiaturami, stanowią bazę każdego zestawu komputerowego. Zadaniem myszy jest ułatwienie nawigacji, a także wygodnego sterowania urządzeniem. Tego rodzaju akcesorium, używane podczas pracy z interfejsem graficznym, pozwala na poruszanie kursorem - stosownie do przesuwania myszy po płaskiej powierzchni.

Mysz komputerowa odczytuje modyfikację położenia akcesorium oraz przesyła ją do komputera w formie danych cyfrowych, generując odpowiednie przesunięcie kursora. Ten z pozoru mało istotny gadżet może znacząco uprościć i przyspieszyć wiele operacji na komputerze. Idealnie współgra zarówno z laptopem, jak i komputerem stacjonarnym, a wykorzystywać będziemy go do pracy, nauki i rozrywki. Na rynku spotkać możemy wiele różnorodnych myszy, które podpięte stosownym okablowaniem lub zsynchronizowane ze sprzętem pozwolą na szybsze i wygodniejsze realizowanie większości procesów.  Myszy komputerowe oferują coraz większą precyzję działania, ale także liczne, dodatkowe funkcjonalności, które zależne są od zastosowanych w wybranych modelach funkcjonalności. 

Myszki do komputera - klasyfikacja modeli

Dostępne kiedyś myszki z ciężką kulką to dziś zamierzchła przeszłość. Coraz szybszy rozwój technologii doprowadził do pojawienia się na rynku znacznie bardziej złożonych, a co za tym idzie funkcjonalnych rozwiązań. Mechaniczne myszki do komputera odeszły w zapomnienie, a projektowane dziś rozwiązania znacznie różnią się od nich zarówno budową konstrukcyjną, sposobem działania, jak i oferowanymi funkcjonalnościami.

Sprzedawane obecnie modele można podzielić na wiele sposobów, dokonując ich klasyfikacji z uwagi na różnorodne czynniki. Jednym z nich jest systematyka bazująca na sposobie podłączenia myszy z komputerem. Tym sposobem wyróżniamy: myszki komputerowe przewodowe i bezprzewodowe. Kolejnym kryterium klasyfikacji akcesoriów tego rodzaju jest sposób działania - możemy według niego wydzielić myszy optyczne, zwane także diodowymi oraz laserowe, które w przeciwieństwie do dawnych, mechanicznych modeli cechują się znacznie większą precyzją działania. Na rynku dostępne są także liczne modele dedykowane konkretnym grupom odbiorczym - np. myszy dla graczy, które wyróżnia określony zakres funkcjonalności lub parametrów, jak chociażby znacznie wyższa czułość niż w przypadku innych, tego rodzaju akcesoriów. W ofercie producentów znajdziesz także oryginalne modele - np. myszki do komputera pionowe. Czym charakteryzują się poszczególne modele? Odpowiadamy.

Mysz optyczna a laserowa

Myszki komputerowe zaklasyfikowane do tych kategorii różnią się od siebie rodzajem zastosowanych w nich sensorów. W przypadku optycznej myszki do komputera mamy do czynienia z diodowym sensorem, czyli oświetleniem LED, które działa pod akcesorium, rozświetlając powierzchnię oraz przesyłając do komputera informację o wykonywanych niej ruchach. Taki rodzaj myszy emituje bardzo precyzyjną wiązkę światła w stronę podłoża, został wyprodukowany tuż po modelach mechanicznych i cechuje się nie tylko wysokim komfortem użytkowania, ale także precyzją działania. Takie akcesorium będzie prawidłowo pracować na każdej powierzchni poza szklaną - nie potrzebujesz do niej także podkładki. Drugim rodzajem dostępnych na rynku myszy jest model laserowy. Znacznie bardziej zaawansowany technologicznie, bazujący na diodzie laserowej, która przekłada się na znacznie większą precyzję działania. Takie modele idealnie sprawdzają się do pracy lub gamingu.

Rozdzielczość myszki do komputera - o czym świadczy?

Wybierając mysz komputerową powinniśmy zwrócić uwagę na to jaki posiada stopień rozdzielczości. Ten parametr wyrażony w jednostce DPI bezpośrednio przekłada się na poziom czułości myszy. Oznacza to, że im wyższa rozdzielczość myszki tym większa czułość na dotyk, a to z kolei warunkuje maksymalną precyzyjność odwzorowanych ruchów. Taka myszka może okazać się kluczowym akcesorium dla graczy, architektów czy grafików.  

Mysz komputerowa bezprzewodowa a myszka przewodowa

Mysz bezprzewodowa to bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które nie wymaga podpinania do komputera stosownym okablowaniem. Klasyczna mysz przewodowa to konieczność wpięcia kabla o zakończeniu USB do odpowiedniego portu USB komputera. Mysz do komputera bezprzewodowa nie generuje takiej czynności - działa ona w oparciu o technologię bezprzewodowej łączności - najczęściej standard Bluetooth. Oznacza to, że wystarczy jednorazowo zsynchronizować ją z komputerem w jego ustawieniach lub wpiąć w gniazdo USB stosowny adapter, który pozwoli na połączenie urządzenia z akcesorium. Nie wymagające okablowania myszki komputerowe są znacznie wygodniejszym rozwiązaniem - unikamy plączącego się kabla i konieczności każdorazowego wpinania akcesorium do komputera. 

Myszki do komputera pionowe - niebanalny gadżet

Myszka do komputera pionowa to niezwykle interesujące rozwiązanie. Jak wskazuje nazwa tego gadżetu posiada on pionową, wertykalną budowę. Używając akcesorium nasza dłoń przyjmuje więc pozycję dokładnie taką, jak podczas uścisku. Taka mysz komputerowa przeciwdziała nadmiernemu wyginaniu nadgarstka w bok oraz wynikającemu z tego skręcaniu przedramienia do wewnątrz. Podczas pracy z takim rodzajem myszy komputerowej nasza dłoń przyjmuje naturalną pozycję, co sprawia, że model ten jest idealny dla osób np. z zespołem cieśni nadgarstka.

Jaka myszka będzie odpowiednia dla mnie?

Wybierając akcesorium dla siebie zwróćmy uwagę na parametry, które reprezentują myszy komputerowe dostępne na rynku. Przede wszystkim zastanów się nad tym, jak zamierzasz używać tego rodzaju akcesorium i do czego będzie Ci ono potrzebne. Zwróć uwagę na rodzaj sensora, który posiada. Jeśli kluczowe jest dla Ciebie precyzyjne celowanie, wybierz typ myszy laserowy. Taka myszka komputerowa to maksymalna czułość - idealnie sprawdzi się ona dla profesjonalnych graczy. Myszka do komputera, która posiada wysoką rozdzielczość - tj. wysokie DPI idealnie sprawdzi się także do pracy przy komputerze. Możesz również zaopatrzyć się w model akcesorium, który posiada większą ilość przycisków - droższe produkty mogą posiadać także programowalne przyciski, które znacznie skrócą przesyłanie określonych komend do komputera. Kolejnym istotnym czynnikiem jest sposób zasilania (w przypadku modeli bezprzewodowych) - sprawdź czy akcesorium posiada wbudowany akumulator i jaka jest jego żywotność. 

Mysz komputerowa Hama Mobile - szeroki wybór modeli

W ofercie sklepu marki Hama Mobile znajdziesz bogatą ofertę modeli myszy przydatnych w codziennym użytkowaniu. Dostępne w sklepie internetowym propozycje cechują się wysoką rozdzielczością, oferują maksymalną czułość, ale także najwyższą jakość wykonania, która przekłada się na wieloletnią żywotność tego rodzaju akcesoriów. Mysz komputerowa Hama Mobile to połączenie trwałości, zaawansowanej technologii oraz atrakcyjnej ceny. Bez względu na to, czy szukasz myszy o dużej precyzji, interesuje Cię liczba przycisków gamingowych modeli czy po prostu chcesz kupić solidną mysz do komputera, która posłuży Ci przez wiele sezonów - jesteśmy pewni, że znajdziesz ją w ofercie marki.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com