Kable Micro USB

Czym są kable micro USB? To dostosowane do wtyków obecnych w najnowszych modelach telefonów przewody. Micro USB to mniejsza wersja złącza USB, która powstała z myślą o urządzeniach mobilnych z niewielkimi rozmiarami wtyczek. Pozwalają one na podłączenie do jednego gniazda różnych urządzeń, które są zaopatrzone w tego rodzaju wejście. Mogą to być nie tylko, szczególnie popularne smartfony, ale także tablety, telewizory (kabel musi mieć złącze HDMI), przenośne dyski czy inne akcesoria np. lampy uzupełniające aparaty fotograficzne. Micro USB działa w bardzo intuicyjny sposób - w momencie podłączenia urządzenia do gniazda micro USB zostanie ono wykryte, a proces instalacji sterowników rozpocznie się.

Kable micro USB - do czego można ich użyć ?

Do czego służą kable USB typu micro? Przede wszystkim to praktyczne akcesorium stworzone do przesyłu danych między urządzeniami. To także bardzo komfortowa metoda na to, by przy pomocy dedykowanego kabla połączyć urządzenia, a końcówka micro USB sama rozpoczęła pracę. Coraz częściej jednak nie wyklucza się możliwości, że USB micro w przyszłości wyprze tradycyjne ładowarki, co potwierdzać może jego rosnąca na rynku popularność.

Kabel USB micro - skąd ta popularność?

O popularności kabla micro USB stanowi przede wszystkim jego uniwersalność - możesz używać jednego kabla do wielu różnorodnych urządzeń, przesyłając przy jego pomocy pliki lub dane. W jaki sposób możesz to zrobić? Wystarczy wpiąć złącza kabla w oba urządzenia, by połączyć je ze sobą. Tym sposobem możesz przenosić szybko i wygodnie dane np. łącząc smartfony a komputerem. Nie jest wymagane także ponowne uruchomienie systemu komputera.

Jak zbudowany jest kabel micro USB?

USB micro najczęściej jest zbudowane z 4 kabli, z których 2 zapewniają przepływ energii elektrycznej - to kable: napięciowy i drugi, służący uziemieniu. Pozostałe 2 przewody odpowiadają za faktyczną funkcję kabla USB micro, czyli przesył danych i ich odbiór. Choć kabel USB z czasem mocno ewoluował i wersja USB micro stanowi bardzo mały rodzaj złącza, kluczowa jest jego przepustowość, czyli możliwość szybkiego przesyłu i odbioru danych. Kupując kabel micro USB zwróć na to uwagę - od tego parametru zależy poziom Twojego zadowolenia z użytkowania akcesorium.

Przewód USB micro - jak powstał?

Kabel USB od czasu jego pojawienia się na rynku mocno ewoluował - początkowo do przesyłu stosowano klasyczne kable o dużym wejściu, z czasem na rynku pojawiła się wersja mini USB, jasno wskazuje na silną tendencję do zmniejszania złącz (wynika ona przede wszystkim z tego, że współczesny telefon to bardzo małe urządzenie - tego rodzaju kabel sprawia, że produkt ten może stać się jeszcze cieńszy), a jeszcze później powstał kabel micro. Warto pamiętać o tym, że produkty te nie są tożsame - wtyczka USB micro jest niższa i szersza od mini USB. Równocześnie mini USB, jako rodzaj starszego modelu kabla, odnotowuje krótszą żywotność - wystarcza na około 5 tys. podłączeń i odłączeń, z kolei USB micro pozwala na nawet 10000. Nadal jednak oba rodzaje okablowań są dostępne na rynku - mini z reguły służy do przesyłania danych z tabletu np. do komputera.

Dobra jakość kabla micro USB, czyli przesył

O jakości przewodów USB micro nie świadczy dziś tylko ich wytrzymałość i solidne wykonanie, ale także szybkość przesyłania danych. Wybierając kabel zwróć więc uwagę na opisujące go parametry - i tak: USB 1.0 przesyła dane z prędkością 12 Mb/s, USB 2.0- 480 Mb/s, z kolei USB 3.0 to aż 5 Gb/s. Porównując te parametry można określić, że w pierwszej wersji kabla USB możliwe było przesłanie jednej piosenki w 2 sekundy, USB 2.0 pozwalało na nieco szybsze tempo przekazywania danych, ale najnowszy standard USB umożliwia przesył aż 166 piosenek w sekundę. Wprowadzona na rynek, jeszcze nowsza wersja USB 3.1 pozwala na przesłanie nawet 10 Gb/s.

Rodzaje kabli micro USB, czyli typ USB

Pojęcie kabli micro USB obejmuje wiele rodzajów kształtów i rozmiarów wtyczek, je wieńczących. Nie mówimy tu więc o jedynym rodzaju przewodu USB, a wielu, służących do łączenia urządzeń o bardzo różnorodnych złączach. Różnice w kształcie przekładają się na to, że różnorodne kable micro USB mają różne przepustowości. Posiadanie wyższej przepustowości oznacza nic innego, jak szybszy przesył danych. To znaczące ułatwienie, szczególnie dla osób, które chcą wykorzystywać kable micro USB to przesyłu danych w większej ilości.

Kabel na Twój telefon - sprawdź typ USB

Pamiętaj o tym, że przewody USB mają różne rodzaje złącz - określa się je rodzajami A, B i C. USB A to duży wtyk służący do podłączania do komputerów czy telefonów. Przed zakupem sprawdź, który typ USB będzie kompatybilny z Twoim telefonem. Końcówka USB typ B najczęściej wykorzystywana jest do łączenia urządzenia mobilnego z drukarką czy skanerem - występuje we wspomnianych wersjach mini i micro, ktore musisz wybrać pod kątem posiadanego przez siebie modelu telefonu - tylko tym sposobem będą one kompatybilne. USB typ C to trzeci wariant - z roku na rok staje się on coraz bardziej popularny, ponieważ docelowo ma wyeliminować pozostałe, dostępne na rynku. Czym się wyróżnia? USB typ C to złącze, które pozwala na szybki przesył danych, a także jest bardzo wydajne. Cechuje się także symetrycznością - USB C możesz podłączyć go w dowolny sposób - każda strona wpięcia gwarantuje, że kabel nadal będzie działał.

Oferta Hama - wybierz typ USB dla siebie

Oferowane platformie e-commerce Hama kable to m.in. micro USB dostosowane swoim złączem do najnowszych smartfonów - na pewno znajdziesz pasujący do Twojego modelu. Znajdziesz tu także inne rodzaje przewodów - np. kable HDMI, USB typu C, B, A, kabel mini USB, kabel magnetyczny czy okablowanie do ładowania telefonu - np. Lightning dedykowane do urządzeń firmy Apple. To najwyższej jakości kabel o wieloletniej żywotności - przewody w sklepie Hama są kompatybilne z większością dostępnych aktualnie na rynku urządzeń - znajdziesz tu wielozadaniowe akcesoria, które pozwolą Ci na szybki, nieprzerwany i przede wszystkim bezpieczny dla Twoich urządzeń przesył danych.

Kable, które podłączysz nie tylko do smartfona

Co istotne, dostępne w ofercie Hama Mobile przewody posłużą nie tylko do obsługi telefonu - np. kabel micro USB daje możliwości wykorzystania także do wielu dostępnych na rynku tabletów. Szukasz nowoczesnego rozwiązania technologicznego? Rozważ zakup magnetycznego kabla USB, który obsłuży każdy telefon nowszej generacji. W tym wypadku nie musisz odłączać końcówki - kabel daje możliwość umieszczenia jej na stałe w miejscu zasilania, co znacząco ułatwia korzystanie z tego rodzaju przewodu.

Kable micro USB w ofercie Hama

W ofercie sklepu Hama Mobile znajdziesz szeroki wybór przewodów, które gwarantują nie tylko nieprzerwane działanie, ale także bezpieczeństwo sprzętu i użytkowników. To odpowiednia długość kabla, ale i oferta produktowa cechujące się oryginalnymi kolorami - np. kabel niebieski, czerwony, fioletowy czy pomarańczowy, co sprawia, że często stają się designerskim elementem wyposażenia wnętrza - wybierz typ USB idealny dla swojego modelu. Posiadają one także dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi - są wśród nich zarówno kable o tkaninowym poszyciu, jak i z podwójną izolacją wewnątrz. Na wszystkie kable micro USB Hama obowiązuje 2-letnia gwarancja.

Hama Mobile - profesjonalna obsługa zamówień

Sklep Hama oferuje także szybka dostawa i różnorodne formy odbioru zamówień - np. z paczkomatu lub z dostawą do domu, kurierem. To także filtry dające możliwość porównania produktów i ich parametrów - jeśli jednak masz wątpliwości odnośnie tego, który sprzęt lub akcesorium wybrać - infolinia naszego sklepu jest do Twojej dyspozycji. Nie musisz także posiadać konta, by robić zakupy na stronie sklepu - funkcja składania zamówień działa bez tej opcji. Kiedy tylko zostanie potwierdzony zakup, którego dokonałeś, otrzymasz informującego o dokonaniu zakupu maila. Hama Mobile to także gwarancja na produkty oferowane w sklepie - prawo skorzystania z niej zachodzi zawsze wtedy, kiedy zajdzie problem z zakupionym przez Ciebie sprzętem i nie działa on prawidłowo. Jeśli planujesz zakupić micro USB lub inny typ USB zapraszamy do kontaktu.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com