Ładowarki sieciowe

Ładowarki sieciowe to urządzenia służące do uzupełniania energii w telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach mobilnych - kiedyś oparte o różnorodne złącza dziś zdecydowanie bardziej uniwersalne. Dawniej możliwość ładowania smartfona i innych sprzętów w dużej mierze zależała od tego czy posiadasz odpowiedni typ ładowarki, dziś większość dostępnych na rynku urządzeń bazuje na złączu Micro USB lub USB C, co znacząco ułatwia dopasowanie ładowarki do modelu telefonu. Z czego składa się ładowarka sieciowa i na jakiej zasadzie działa takie akcesorium? Posiada ona adapter, który ma wyposażony jest w port USB A oraz kabel USB ze złączem odpowiadającym Twojemu telefonowi.

Jak działa ładowarka sieciowa?

Ładowarka sieciowa służy do zasilania mobilnych urządzeń - np. smartfonów czy tabletów. Ich adapter wyposażony w port USB A należy podłączyć do sieciowego gniazda 230 V, w które wpinamy kabel USB wyposażony w dedykowane naszym urządzeniom złącza. Większość ładowarek posiada dedykowany modelowi telefonu kabel w zestawie. Niektóre akcesoria zostały wyposażone także w więcej niż jeden port USB, dzięki czemu liczba zasilanych urządzeń z ich pomocą może być wyższa.

Produkt działa w oparciu o dwa podstawowe parametry: napięcie wyjściowe ładowania oraz natężenie prądu - tzw. prąd wyjściowy. Napięcie wyjściowe wyrażane jest w Woltach, z kolei prąd wyjściowy określają Ampery. To parametry, które bezpośrednio wpływają na to, jak szybkie ładowanie oferuje ładowarka. Równocześnie jednak warunkują one jej bezpieczne funkcjonowanie - ładowarka powinna kontrolować maksymalny prąd wyjściowy i chronić Twój sprzęt przed przegrzaniem się lub zagrożeniami płynącymi z sieci elektrycznej - np. spadkami napięcia. Wybierając akcesorium, które oferuje szybkie ładowanie zwróć więc uwagę na to, czy posiada ono system power delivery. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że szybkie ładowanie nie odbędzie się kosztem bezpieczeństwa ładowanego produktu.

System Power Delivery - co to?

Power Delivery to inteligentny system ładowania urządzeń mobilnych stosowany w złączach USB C. Pozwala on na obsługę większej mocy, ale samodzielnie określa natężenie i maksymalny prąd wyjściowy, które może wykorzystać. Posiadając akcesorium wyposażone w power delivery zyskujesz szybkie ładowanie sprzętu - tzw. quick charge, przy równocześnie zachowanym maksimum bezpieczeństwa. Jak deklarują producenci ładowarek z tą funkcją pozwalają one naładować sprzęt nawet kilka razy szybciej niż standardowe rozwiązania. Równocześnie jednak szybkie ładowanie quick charge podłączonego urządzenia jest bezpieczne - napięcie wyjściowe wyższe, ale prąd wyjściowy nadal bezpieczny dla sprzętu, który zasilasz. Produkt z tą funkcją świetnie sprawdzi się, kiedy liczba zasilanych urządzeń jest wyższa - szybkie ładowanie quick charge jest wówczas nadal możliwe.

Ładowarka sieciowa - co zawiera?

Zwykle ładowarka posiada kabel w zestawie - najczęściej jest to kabel USB C oferujący możliwość szybkiego ładowania quick charge lub micro USB. To okablowanie, które pasuje do większości dostępnych na rynku urządzeń mobilnych. Ładowarka sieciowa posiada także adapter, który należy wpiąć do gniazdka. Może posiadać on kilka portów USB A - wówczas umożliwia ładowanie większej liczby urządzeń jednocześnie. Wystarczy, że posiadasz dedykowany im kabel i wepniesz go w adapter ze złączem USB A.

Ładowarka sieciowa Hama Mobile - dlaczego warto?

Dostępne na platformie e-commerce marki Hama Mobile ładowarki to produkty bezpieczne dla Twojego telefonu. Oferują one możliwości szybkiego ładowania smartfona - tzw. quick charge, ale także równoczesne zasilanie kilku telefonów. W zestawie otrzymujesz dedykowany kabel - możesz jednak w adapter USB A wpiąć okablowanie oferujące potrzebne Ci złącza - ładując nie tylko smartfony, ale także tablety czy inne akcesoria. Dostarczane przez markę Hama Mobile w sklepie internetowym produkty to możliwość bezpiecznego naładowania akumulatorów różnorodnych urządzeń. Oferowane przez Hama sprzęty posiadają systemy zabezpieczające przed przegrzaniem, przeciążeniem czy niebezpieczeństwami płynącymi z sieci elektrycznej - np. spadkami napięcia. Kupując tego rodzaju akcesorium marki Hama Mobile zyskujesz więc pewność, że Twoja bateria będzie zasilana przy użyciu parametrów, które pozwalają na szybkie ładowanie, ale równocześnie zachowają bezpieczeństwo urządzeń - produkt pracuje wykorzystując odpowiednią moc. Znajdziesz tu także urządzenia typu stacja dokująca, które pozwolą na obsługę wielu sprzętów równocześnie.

Ładowarka sieciowa czy ładowanie indukcyjne?

Choć ładowanie indukcyjne, znane także jako ładowanie bezprzewodowe, i dedykowane mu akcesoria znacząco zyskują na popularności, nie wszyscy mogą z nich korzystać. Aby móc w ten sposób zasilać urządzenie musisz posiadać smartfon, w którym zamontowana została odpowiednia cewka - tzw. odbiorcza. Razem z cewką nadawczą, zlokalizowaną w ładowarce tworzy się w niej pole elektromagnetyczne, które sprawia, że w cewce odbiorczej indukuje się prąd zasilający baterię. Tego rodzaju ładowanie telefonu zyskuje wielu miłośników, bo nie jest do niego potrzebny kabel - w zestawie z ładowarką otrzymasz odpowiedni. Wystarczy, że położysz urządzenie na ładowarkę, a dioda zasygnalizuje prawidłowy przebieg procesu ładowania - nie musisz korzystać z dedykowanego okablowania. Niestety nie wszystkie urządzenia mogą korzystać z tego rodzaju zasilania - jeśli Twój smartfon nie posiada odpowiedniej cewki, pozostaje Ci zasilanie sieciowe. Jego znaczącą przewagą jest możliwość ładowania każdego urządzenia - nawet starszych smartfonów. W przypadku metody indukcyjnej jest to raczej wskazane dla nowszych modeli. Sieciowym zasilaniem doładujesz każdy telefon - musisz posiadać tylko kabel, który wyposażony został w odpowiednie złącza.

Charge nie tylko do smartfona

Pamiętaj, że ładowarki sieciowe służą nie tylko do ładowania smartfonów - możesz z ich pomocą naładować nawigacje, tablety i wszystkie inne mobilne sprzęty. Warunkiem jest możliwość podpięcia złącza USB. Proces ładowania przebiega w łatwy sposób - bazując na napięciu i natężeniu prądu ładowarka dostarcza prąd do urządzeń, które w większości są wyposażone w litowo-jonowe akumulatory. Większość producentów oferuje już ładowarki z funkcją szybkiego ładowania - oznacza to, że możesz przy ich pomocy zasilić swój sprzęt do 100 % nawet w 2-3 godziny. Od czego zależy to, że Twój telefon lub inne urządzenie mimo funkcji quick charge - szybkiego ładowania, aby osiągnąć pełną baterię potrzebuje więcej czasu niż inne dostępne na rynku? Przede wszystkim od pojemności baterii, w którą wyposażony został sprzęt. Coraz większe zużywanie baterii przez urządzenia - np. w związku z rosnącą liczbą użytkowanych aplikacji czy funkcjonalności działających w tle - sprawia, że ładowarka sieciowa lub power bank stały się podstawowymi urządzeniami, które zawsze mamy przy sobie. Dobrym rozwiązaniem jest także posiadanie choć samego kabla - kabel USB C możesz wpiąć w ładowarki samochodowe i naładować swój telefon w trakcie podróży.

Ładowanie sieciowe - charge nie dla wszystkich modeli?

Ładowarki sieciowe to akcesoria dedykowane dla wszystkich modeli smartfonów. W przeciwieństwie do indukcyjnego nie ma tu warunków, by móc z niego skorzystać. Musisz tylko posiadać kabel USB, który posiada złącze dedykowane do Twojego modelu telefonu. Jedynym wyjątkiem jest firma Apple - od lat forsuje ona możliwość ładowania swoich sprzętów kablem o autorskiej końcówce Lightning z jednej strony oraz standardowym USB z drugiej strony, ładowarki. Nieustanne dążenie Unii Europejskiej do standaryzowania złącz umożliwiających zasilanie telefonów oraz parametrów prędkości quick charge może jednak w przyszłości wymusić i na tym producencie konieczność zmiany podejścia w zakresie ładowarek. 

Ładowarki sieciowe USB C czy Micro USB?

Zastanawiasz się nad tym jaka jest różnica pomiędzy dwoma najpopularniejszymi złączami USB dedykowanymi smartfonom? Kabel Micro USB posiada nieco dłuższą historię na rynku - dziś można używać go do części modeli smartfonów, tabletu oraz nawigacji samochodowej. Posiadając dedykowane do ładowania samochodowego akcesorium możesz zasilać urządzenia w czasie jazdy - proces rozpocznie się po przekręceniu kluczyka w stacyjce. USB typu Micro to pomniejszona wersja kabla USB obecna na rynku od wielu lat. Od USB C różni się przede wszystkim tempem transferu - ładowanie nim urządzeń potrwa dłużej. Ma także zupełni inny kształt. Na ten moment kabel Micro jest mniej zaawansowany technologicznie niż nowsza wersja USB, jest jednak na tyle popularny, że przez najbliższych kilka lat na pewno ładowarka ze złączem tego typu pozostanie w użytku. Micro USB i USB C można zobaczyć nie tylko w telefonach - znajdziesz je w przenośnych dyskach zewnętrznych np. firmy Silicon Power i jako kabel w zestawie ładowarki do tabletu. Kupując nowy smartfon do ładowarki otrzymasz w zestawie raczej kabel ze złączem USB-C. Będzie on także zdecydowanie lepszy w przypadku ładowarek o kilku portach - zapewni szybsze ładowanie wielu urządzeń równocześnie.

Ładowarki sieciowe Hama Mobile - dlaczego warto?

Ładowarki tego typu to nadal najpopularniejsza metoda zasilania urządzeń mobilnych. Są dziś na tyle uniwersalne, że często przy pomocy jednego modelu akcesorium zasilisz kilka różnych smartfonów od różnych producentów - to ładowarki kompatybilne z praktycznie każdym, dostępnym na rynku telefonem. Wyjątkiem jest tu tylko Apple - każdy produkt tej marki wymaga ładowarki Lightning. Posiadają prostą konstrukcję - adapter wpinany w gniazdo elektryczne oraz kabel USB ze złączem dedykowanym telefonowi lub innemu sprzętowi. Jeśli Twój smartfon często się rozładowuje nie zawsze musisz mieć przy sobie całą ładowarkę - wystarczy, że będziesz miał zawsze ze sobą kabel USB - możesz podpiąć go do adaptera należącego do innej osoby. Oferowane przez Hama Mobile ładowarki to także kabel w zestawie oraz adapter posiadający często więcej niż jedno wejście USB - dzięki temu liczba zasilanych urządzeń równocześnie może być wyższa. W sklepie Hama znajdziesz adaptery, które posiadają nawet 4 porty - dzięki czemu liczba zasilanych urządzeń jedną ładowarką może wynosić nawet cztery sztuki!

Bezpieczeństwo priorytetem - charge Hama Mobile

Ładowarki Hama posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa - dzięki temu ładowany produkt będzie chroniony przed przegrzaniem, przepięciem, przeciążeniem i przeładowaniem. To zaawansowana technologia, która chroni Twoje urządzenie przed zagrożeniami płynącymi z sieci elektrycznej - zainwestuj w solidne produkty z kablem w zestawie.

Ładowarka sieciowa charge Hama Mobile to produkt kierowany wyłącznie do wymagających użytkowników - ceniących bezpieczeństwo swojego sprzętu, nieprzerwaną i stabilną pracę akcesorium. To uniwersalne złącza, zasilacze w zestawie i odpowiednia moc, dedykowana bezpieczeństwu Twojego telefonu.

Hama Mobile - szeroka oferta i atrakcyjna cena

Hama Mobile dba o to, by oferta marki łączyła w sobie produkty najwyższej jakości wykonania i atrakcyjną cenę. W sklepie internetowym znajdziesz więc zaawansowane technologicznie rozwiązania, gwarantujące wysoki poziom funkcjonalności oraz wieloletnią trwałość. To także szeroka oferta produktowa - w kategorii ładowarki sieciowe znajdziesz sprzęty oferujące różnorodne złącza i moc, kompatybilne z wiekszością dostępnych modeli smartfonów. Marka regularnie przygotowuje akcje promocyjne i szeroko zakrojone rabaty, które pozwalają na zakupienie solidnej klasy produktów i akcesoriów z obszaru elektroniki w zdecydowanie niższych i konkurencyjnych rynkowo cenach.

Sklep Hama Mobile - intuicyjność i profesjonalizm

Sklep Hama Mobile to platforma ukierunkowana na potrzeby użytkownika. Cały jego asortyment został podzielony na czytelne kategorie produktowe. Dodatkowo sklep posiada czytelne filtry, w ramach których możesz przeglądać ofertę marki i znaleźć interesujące Cię produkty lub akcesoria. Tym sposobem masz możliwość weryfikacji tego, które akcesoria i urządzenia zawierają odpowiadające Ci funkcjonalności lub parametry. Znacząco ułatwi to wybór produktu, jeśli nie wiesz dokładnie, czego szukasz. Możesz ustawić filtry wskazujące na określone funkcjonalności akcesorium lub sprzętu i na tej bazie szukać odpowiedniego dla siebie.

Ładowarka sieciowa dopasowana do Twoich potrzeb

W procesie doboru odpowiedniego sprzętu lub akcesorium pomoże Ci chętnie nasz dział obsługi klienta. Możesz także kierować się opiniami, którymi opatrzone są produkty - to cenne zródło informacji od aktualnych użytkowników zakupionych w naszym sklepie sprzętów i akcesoriów. Masz pytania lub wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu - pomożemy dobrać dla Ciebie typ ładowarki, który spełni Twoje oczekiwania, będzie posiadał odpowiednie złącza czy oczekiwane funkcje np. quick charge czy power delivery! To także możliwość wygodnego porównania produktów i parametrów, ktore oferuje.

Profesjonalna obsługa zamówień

Sklep internetowy Hama to szybka dostawa oraz opcja dokonywania zakupów bez posiadania konta. W intuicyjny sposób dokonasz tu zamówienia swoich wymarzonych produktów - marka pozwala na nabywanie ich za pośrednictwem platformy e-commerce lub konta w portalu Allegro. Wybierz metodę zakupu, która będzie dla Ciebie wygodna i intuicyjna. Pamiętaj także o tym, że obie są bezpieczne i szybkie - możesz składać zamówienia przez całą dobę, zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu, platforma e-commerce i serwis Allegro są zoptymalizowane pod mobile. Zapraszamy do zakupów.

Hama Mobile - nie tylko ładowarki sieciowe

Pamiętaj, że Hama to nie tylko ładowarki sieciowe - znajdziesz tu szereg innych sprzętów i akcesoriów do telefonów. Hama Mobile to tysiące najwyższej jakości produktów - wiodące z nich to akcesoria GSM, ale także sprzęty z obszaru RTV, multimedia, Smart Home, fotografia, sprzęt audio i smartwatche. Oznacza to, że na platformie e-commerce marki kompleksowo zaopatrzysz się w potrzebne Ci produkty, ale także dopasujesz do nich odpowiednie akcesoria uzupełniające np. przewód posiadający złącze USB C do ładowarki. Z roku na rok marka poszerza swój asortyment, rozwijając z sukcesem firmę o rodzinnych korzeniach. Dodatkowo kładąc coraz silniejszy nacisk na zrównoważony rozwój - tworząc produkty w sposób ograniczający negatywny wpływ na środowisko.  

Hama Mobile - oferta rabatowa

Na hamamobile.pl zakupisz produkty w atrakcyjnych cenach, często objęte także dedykowanym rabatem. Marka regularnie oferuje akcje promocyjne i kupony rabatowe, które po wpisaniu w dedykowanym polu koszyka obniżają cenę całości zamówienia. To także dostępna w stałej ofercie firmy opcja skorzystania z darmowej wysyłki podczas dokonania zakupu o wartości powyżej 100 zł. O tym, czy marka oferuje aktualnie rabaty i promocje możesz przeczytać na stronie platformy e-commerce. Znajdziesz tam także wszelkiego rodzaju informacje odnośnie tego czy kod obowiązuje wszystkie zakupy i użytkowników czy trzeba spełnić określone warunki, by móc go wykorzystać - np. dokonać zamówienia na daną kwotę lub z wybranej kategorii produktowej. Dzięki tego rodzaju atrakcyjnym ofertom rabatowym możesz robić zakupy wysokiej jakości sprzętów i akcesoriów elektronicznych w atrakcyjnych - konkurencyjnych rynkowo cenach. Zajrzyj także do zakładki promocje - to miejsce, w którym kupisz nowe, wysokiej jakości produkty, w atrakcyjnych zrabowanych stawkach. To szansa na jakościowe zakupy zdecydowanie taniej.

Ładowarka sieciowa z rabatem - Newsletter Hama Mobile 

To nie wszystko - chcesz być na bieżąco z ofertami, które przygotowuje dla swoich odbiorców Hama Mobile? Zapisz się do newslettera oferowanego przez markę i bądź na bieżąco ze wszystkimi ofertami promocyjnymi i aktualnie obowiązującymi rabatami. to możliwość utrzymania stałego kontaktu z marką, ale także kupowania produktów z jej oferty sporo taniej. Jak zostać subskrybentem newslettera marki Hama Mobile? Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową, następnie w polu zapisu do newslettera pozostawisz swój adres mailowy. Po potwierdzeniu subskrypcji oraz zaakceptowaniu jej warunków - przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych itp. będziesz regularnie otrzymywał przygotowane przez markę wiadomości. Dowiesz się z nich nie tylko o tym, jakie aktualnie promocje, rabaty czy akcje marketingowe obowiązują, ale także poznasz nowości produktowe firmy, ważne wydarzenia z jej życia i wiele innych wartościowych informacji. Zapraszamy do pozostania w kontakcie z marką i do zapisu do newslettera Hama Mobile.

Dołącz do newslettera i odbierz 10% rabatu!

Dołącz do newslettera i odbierz 10% rabatu! color-white

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com