Inteligente oświetlenie SMART

Oświetlenie to czynnik, który w dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie oraz klimat zaaranżowanego wnętrza. Coraz bardziej zaawansowane technologie dają szerokie możliwości modyfikowania systemów świetlnych - w zależności od naszych bieżących potrzeb, ale także zdalne sterowanie nimi. Tego rodzaju kwestie zamykają się w pojęciu: “oświetlenie smart home”.

Czym jest tego rodzaju, inteligentne oświetlenie? To system lamp, który umożliwia zdalną kontrolę i pozwala sterować oświetleniem przy pomocy urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet. W skład tego rodzaju systemu może wchodzić zarówno jedno źródło światła, jak i kilka lub kilkadziesiąt, które można traktować całościowo - sterując nim globalnie, ale także łącząc w podgrupy np. oświetlenie w określonym pokoju lub lampy ogrodowe i tworzyć dla nich indywidualne konfiguracje.

Oświetlenie inteligentne - jak zbudować taki system?

Chcąc wprowadzić do domu oświetlenie smart musimy zaopatrzyć się w inteligentne lampy, żarówki, taśmy LED lub kinkiety, ale także inne, tego rodzaju produkty, stanowiące źródła światła. Niezbędne będzie także urządzenie, które kontroluje bezprzewodowe połączenia pomiędzy poszczególnymi żarówkami lub lampami. Najczęściej tego rodzaju funkcję pełni tzw. mostek. Ostatnim elementem, który jest niezbędny do tego, by zamocować inteligentne oświetlenie w domu, jest aplikacja służąca do sterowania nim. Oczywiście musi ona być kompatybilna ze źródłem światła, więc powinna pochodzić od producenta źródeł światła.

Zestaw home smart oświetlenia - pewność kompatybilności

Smart oświetlenie najłatwiej skonfigurujesz kupując dedykowany zestaw home smart oświetlenia. Tym sposobem zyskasz pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą odpowiednio współpracować i zapewnią nieprzerwane, prawidłowe funkcjonowanie. Co wchodzi w skład tego rodzaju zestawu? Przede wszystkim inteligentne żarówki, które są podstawą odpowiedniego działania źródła światła. Kolejnym, kluczowym elementem smart zestawu jest mostek. To, wspomniane już urządzenie, pełni swego rodzaju funkcję centrali, która steruje zdalnie poszczególnymi elementami systemu. Istotne dla poprawności jego działania będzie jednak ustawienie mostka w lokalizacji, która pozwoli na kontrolę pracy wielu żarówek oraz pozostałych składowych systemu - takich, jak chociażby włączniki - oraz sterowanie czujnikami ruchu, jeśli zestaw jest w nie wyposażony. Zestaw home smart oświetlenia, który posiada czujniki daje możliwość zaprogramowania lamp w sposób uruchamiający światło pod wpływem odnotowywanego ruchu. Dodatkowo, w komplecie otrzymamy przełączniki dotykowe. Swoim wyglądem przypominają one klasyczne włączniki, lecz zwykle posiadają kilka przycisków dotykowych, co umożliwia przypisanie do każdego z nich innej funkcji, jak chociażby włączenie lampy lub kilku źródeł światła jednocześnie. Tego rodzaju element to wygodne zarządzanie światłem w domu, w odpowiadający nam sposób - taki produkt to bowiem nie tylko urządzenie do wyłączania światła. Z jego pomocą możemy np. zaprojektować światło do relaksu, które będzie odpowiednie do oglądania telewizji, konfigurację dedykowaną pracy przy komputerze lub czytaniu książek. Dodatkowym elementem zestawu jest ściemniacz, czyli przełącznik, który przypomina klasyczny włącznik do światła, ale z jego pomocą możesz regulować natężenie światła, czyli jego intensywność - ściemniając lub rozjaśniając je. Co jest podstawową zaletą takiego zestawu? Wszystkie tego rodzaju elementy pochodzą od jednego producenta, co gwarantuje ich kompatybilne działanie i prawidłowe funkcjonowanie ze sobą.

Inteligentne oświetlenie - dodatki

Oświetlenie inteligentne daje możliwość doposażenia także o dodatkowe elementy, które umożliwiają podniesienie funkcjonalności tego rodzaju rozwiązań. Znajdziesz wśród nich chociażby asystentów głosowych, którzy umożliwiają sterowanie oświetleniem przy pomocy komend głosowych. Jednym z najbardziej znanych jest oczywiście asystent Google Home. Takie rozwiązanie sprawia, że inteligentne lampy będą zarządzanie już nie tylko zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej producenta, ale także przy pomocy krótkich komend głosowych. Tego rodzaju system idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu domu, ale także znacząco podniesie poziom komfortu użytkowania zakupionych rozwiązań. Jest wygodny w montażu, ale także intuicyjny w późniejszej obsłudze. Dodatkowo możesz zainwestować także w rozwiązanie bardziej zaawansowane technologicznie, jakim jest czujnik obecności. Tego rodzaju produkt to swego rodzaju czujnik ruchu, który wykrywa obecność ludzi w pomieszczeniu oraz podtrzymuje światło, dopóki ktoś znajduje się w lokalu. 

Oświetlenia smart home - gdzie się sprawdzi?

Smart home oświetlenie to system, który sprawdzi się zarówno w domu, firmie, jak i lokalu usługowym. To także idealne rozwiązanie w ogrodzie czy na klatce schodowej - oferuje ono proste sterowanie oświetleniem przez aplikację, ale także zapewnia wysoką funkcjonalność w połączeniu ze zwiększonym wymiarem bezpieczeństwa. Możesz zdecydować się na tego rodzaju oświetlenie np. w salonie oraz traktować je jako formę ochrony domu podczas wyjazdu, zdalnie włączając okresowo lampy i odstraszając potencjalnego złodzieja. Dodatkowo w systemie smart home możesz zsynchronizować oświetlenie także z alarmem, podnosząc poziom bezpieczeństwa domu. Bez wątpienia można więc stwierdzić, że systemy inteligentnego oświetlenia sprawdzą się w każdym pomieszczeniu - domowym i firmowym, a komfort ich użytkowania przekona do siebie wszystkich.

Inteligentne oświetlenie domu - dlaczego warto?

Kluczową zaletą, którą daje inteligentne oświetlenie, jest przede wszystim sterowanie nim z pomocą aplikacji. Dzięki temu jednym kliknięciem możesz włączyć światło w domu lub ogrodzie będąc daleko poza nimi. Dodatkowo komfort użytkowania podnosi także fakt, iż tego rodzaju oświetleniem możesz sterować głosowo. Same metody operowania światłem to jednak nie wszystko - inteligentna żarówka może dać możliwość regulacji temperatury oświetlenia. Oznacza to, że jeśli do relaksu wolisz ciepłe światło, możesz dowolnie zwiększyć jego poziom z pomocą smartfona np. tylko w salonie. Niektóre systemy umożliwiają także zmianę koloru światła, co daje możliwość tworzenia z ich pomocą swoistych aranżacji świetlnych wnętrz oraz nadawanie im upragnionego charakteru. Inteligentne oświetlenie domu pozwala także tworzyć harmonogramy i profile - dzięki temu możesz zaprojektować kompozycje świetlne idealne do określonych czynności i jednym kliknięciem uzyskać oczekiwany efekt bazujący na wielu żarówkach lub lampach. Docenisz także możliwość zaprojektowania systemu świetlnego ogrodu lub schodów opartego na czujniku ruchu lub obecności - pozwoli on na samoczynne włączanie światła, kiedy tylko lampa wykryje człowieka. 

Inteligentne oświetlenie w ofercie Hama Mobile

Systemy umożliwiające inteligentne sterowanie oświetleniem to produkty zaawansowane technologicznie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularyzacja rozwiązań typu Smart Home sprawiła, że konsumenci doceniają zalety inteligentnego oświetlenia i sposób zarządzania nim - z łatwością, przez aplikację. W ofercie Hama Mobile znajdziesz liczne produkty z kategorii smart home, które pozwolą wprowadzić inteligentne oświetlenie do Twojego domu, a także zagwarantują wygodne, bezprzewodowe sterowanie oświetleniem. W sklepie marki zakupisz zarówno inteligentne żarówki, kinkiety smart, jak i liczne produkty służące do konfiguracji inteligentnego oświetlenia oraz zarządzania nim z pomocą aplikacji.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com