Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe z technologią bluetooth bezapelacyjnie zdobyły ogromne grono wielbicieli. Wiązało się to przede wszystkim z rozpowszechnieniem wykorzystania smartfonów, które pozwoliły na przenośne odtwarzanie muzyki i innych multimediów. W komunikacji miejskiej czy ogólnie przestrzeni publicznej można zauważyć, jak wiele osób korzysta ze słuchawek bezprzewodowych dousznych i dokanałowych.

Sprzęt audio tego typu pozwala na stworzenie prywatności w miejscach, w których jesteśmy otoczeni innymi osobami. Słuchawki bezprzewodowe warto wybierać pod kątem parametrów i własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość, zasięg słuchawek bezprzewodowych, a także obsługiwany system łączności Bluetooth. Słuchawki wykorzystywane specjalnie na siłowni mogą mieć nawet specjalny system odprowadzania pary i wilgoci (jak słuchawki douszne Hama). Z kolei słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo rozmawiają przez telefon, a jednocześnie nie chcą ciągle po niego sięgać. Słuchawki bezprzewodowe Hama doskonale spełniają te właściwości.

Słuchawki bezprzewodowe douszne Hama

Douszne słuchawki bezprzewodowe to dyskretny sprzęt, który pozwala na słuchanie muzyki w dowolnym czasie. Słuchawki bezprzewodowe Hama wyróżniają się bardzo dobrym dopasowaniem, co zapewnia komfort wszystkim użytkownikom – nie ma ryzyka, że słuchawka wypadnie z ucha i zgubi się lub zniszczy.

Marka Hama ma w swojej ofercie bezprzewodowe słuchawki douszne do biegania, które każdej osobie aktywnej fizycznie przypadną do gustu. Bezprzewodowe słuchawki douszne Hama sprawdzą się podczas treningu biegaczy, zarówno w plenerze, jak i podczas wysiłku na siłowni. Słuchawki bezprzewodowe douszne do biegania marki Hama są objęte klasą ochrony IPX5, która chroni je przed potem i wilgocią, dlatego można ćwiczyć w nich wiele godzin, a nawet podczas deszczu. Słuchawki bezprzewodowe douszne do biegania Hama to doskonały pomysł na prezent dla osób czynnie uprawiających sport. Tego rodzaju słuchawki mają też wbudowany mikrofon, aby móc wygodnie prowadzić rozmowy podczas ulubionych zajęć.

Czy douszne słuchawki bezprzewodowe są bezpieczne?

Widząc wkładane praktycznie do środka ucha słuchawki wiele osób zadaje sobie pytanie czy są one bezpieczne. Na szczęście można odetchnąć z ulgą i wręczyć słuchawki douszne bezprzewodowe jako prezent dla najbliższej osoby czy dziecka np. na urodziny czy pierwszą komunię. Modele douszne mają w pełni ergonomiczny i anatomiczny kształt, dzięki czemu dopasowują się do ucha i bardzo dobrze leżą. Należy jednak uważać w przypadku tego rodzaju słuchawek, aby nie słuchać muzyki zbyt głośno i nie wpychać ich zbyt daleko do kanału słuchowego, wówczas owszem może dojść do uszkodzenia słuchu. Słuchawki dokanałowe dzięki wkładaniu do środka ucha mają bardzo dobrą izolację, dlatego słuchając muzyki nie trzeba podkręcać głośności do maksimum. Tego rodzaju słuchawki sprawdzą się podczas biegania czy ćwiczeń na siłowni, ponieważ są bardzo wygodne, jeśli jednak chcemy hobbystycznie posłuchać muzyki w domu to można założyć słuchawki nauszne, które są wygodne, a ponadto bezpieczniejsze dla słuchu.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi WHO nie powinno się słuchać muzyki na tego rodzaju słuchawkach dłużej niż godzinę dziennie i w dodatku nie za głośno. Jeśli zaś chodzi o głośność muzyki, to najlepsza jest ta na poziomie 80 – 85 dB i jeśli utrzymuje się te wartości to słuchanie muzyki na słuchawkach dousznych jest w pełni bezpieczne. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe mają ogranicznik, który nie pozwala na zbyt głośne słuchanie muzyki i ostrzegają, jeśli będzie się podnosić ten poziom do niebezpiecznego pułapu. Jeśli używa się tego rodzaju słuchawek z rozsądkiem, to z pewnością nie trzeba obawiać się uszkodzenia słuchu.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne - wygoda i bezpieczeństwo 

Alternatywą dla słuchawek dokanałowych i dousznych są słuchawki nauszne. Tego rodzaju słuchawki są dość duże i nie zawsze się sprawdzają, szczególnie w przypadku aktywnych osób, które liczą na kompaktowość i lekkość wykorzystywanego sprzętu. Z kolei jednak wiele osób chwali je za komfort podczas słuchania swoich ulubionych utworów, a także za pełne bezpieczeństwo słuchu. Podczas słuchania muzyki w domu, ale także na mieście bez przeszkód można nosić słuchawki bezprzewodowe nauszne, jednak w trakcie wyjazdu i pakowania do walizki czy podręcznego plecaka ich gabaryty mogą okazać się nieco problematyczne.

Zaletą tego rodzaju słuchawek jest z pewnością niebanalny wygląd, który przypadnie do gustu szczególnie nastolatkom, którzy lubią oldskulowy klimat. Słuchawki nauszne mogą mieć najróżniejsze kształty i kolory, dzięki czemu dopasowują się do stylu każdego użytkownika. Wybór wśród tego rodzaju sprzętu jest praktycznie nieograniczony. Budowa słuchawek tego rodzaju sprawia, że nie spadną one z głowy podczas biegania, jazdy na rolkach czy rowerze. Rozstaw słuchawek można dowolnie regulować podczas słuchania muzyki. Słuchawki bezprzewodowe nauszne skutecznie umożliwiają rozmowy telefoniczne, dzięki wbudowaniu mikrofonu. Słuchawki bezprzewodowe nauszne są chętnie wybierane przez osoby, które lubią podkreślać swój indywidualny styl. Uniwersalne słuchawki tego rodzaju np. w kolorze białym czy czarnym dopasują się do praktycznie każdej stylizacji, zarówno sportowej jak i eleganckiej.

Regulacja głośności, redukcja hałasu, oraz szerokie pasmo przenoszenia odpowiedzialne za zakres częstotliwości to standard, który zapewnia wysoką jakość dźwięku i świetne wrażenia podczas odtwarzania muzyki. Ponadto tego rodzaju słuchawki posiadają zwykle bardzo dobrą izolację, dzięki czemu nie dopuszczają dźwięków z zewnątrz. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu użytkownik nie musi tak głośno podkręcać muzyki, aby dobrze ją słyszeć. Dzięki temu jego słuch jest bezpieczny, a słuchawki mogą dłużej działać bez ładowania akumulatora, ponieważ do swojej pracy używają zdecydowanie mniejszej mocy.

Słuchawki bluetooth Hama

Słuchawki bluetooth mają liczne zalety, dlatego też cieszą się taką popularnością wśród fanów muzyki. Podróżując codziennie do pracy czy wyjeżdżając na wakacje można zobaczyć jak wiele osób je nosi i dzięki temu może spokojnie słuchać ulubionych utworów, odprężyć się czy dodatkowo przeglądać spokojnie gazetę czy książkę izolując się od otoczenia. Jakie są jeszcze zalety słuchawek bezprzewodowych?

 • Słuchawki bezprzewodowe umożliwiają słuchanie ulubionej muzyki podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności np. podczas uprawiania sportu, w tym: biegania, ćwiczenia na siłowni, spacerowania z psem, jazdy na rolkach i innych.
 • Tego rodzaju słuchawki mają zwykle anatomiczny kształt (słuchawki douszne i dokanałowe), które bardzo dobrze dopasowują się do ucha, dzięki czemu nie ma zagrożenia że wypadną i zgubią się czy zniszczą.
 • Brak kabla sprawia, że słuchawki nie poplączą się, a kabel nie ulegnie uszkodzeniu, co czasami ma miejsce w przypadku zwykłych słuchawek na kablu. Kable mają to do siebie, że często bardzo się plączą np. wtedy kiedy leżą w szufladzie z innymi kablami np. ładowarkami. Brak kabla sprawia, że słuchawki można szybko zabrać za sobą, a ponadto nie wplącze się on np. w maszyny dostępne na siłowni, co może spowodować duże zagrożenie.
 • Tego rodzaju słuchawkami można bardzo łatwo sterować. Zwykle odbywa się to przy pomocy jednego palca. Aby opanować sterowanie słuchawkami warto przeczytać instrukcję, w której będzie opisane wydawanie poszczególnych komend - np. jedno stuknięcie placem w prawą słuchawkę może zmieniać utwór na kolejny, a dwukrotne stuknięcia zastopować ten aktualnie odtwarzany.
 • Najlepsze modele słuchawek bezprzewodowych zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. Mimo, że tego rodzaju słuchawki wyglądają bardzo niepozornie, to jednak mogą odtwarzać muzykę na bardzo zadowalającym poziomie. Producenci dbają, aby stosować w nich jak najlepsze rozwiązania, w tym redukcję szumów, wykorzystanie Bluetooth najnowszej generacji, aby dźwięki był płynny i czysty, izolację, która pozwala na słuchanie muzyki ciszej, aby skutecznie chronić słuch. Wysoka jakość dźwięku to jeden z argumentów przemawiających za wybraniem tego rodzaju słuchawek i poszukania tych idealnych dla siebie wśród najnowszych modeli.
 • Słuchawki bezprzewodowe mają zwykle niewielkie rozmiary i są lekkie, dzięki czemu tak dobrze sprawdzają się podczas codziennego użytkowania. Tego rodzaju słuchawki można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie - spakować do walizki na wyjazd, wrzucić do niewielkiej damskiej torebki czy schować do szafki pracowniczej. Ze względu na parametry użytkownik może praktycznie nie pamiętać, że je nosi - są tak wygodne.

Jak dobrze wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Jest kilka parametrów na które szczególnie warto zwrócić uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe. Dotyczą one nie tylko kwestii związanych z jakością odtwarzanego dźwięku, ale także walorami użytkowymi.

Kupując słuchawki bezprzewodowe zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • niska impedancja - wybierając słuchawki do smartfona czy laptopa warto zwrócić uwagę na niską impedancję, która dla mniejszych urządzeń elektronicznych powinna wynosić od 16 do 32 Ohm. Wartości te określają w jakim stopniu będzie zniekształcony dźwięk, bo warto pamiętać o tym, że każde urządzenie, także to z którego jest emitowana muzyka jak np. smartfon delikatnie ją zniekształca, dlatego dobrze jest szukać słuchawek, które wywołują zniekształcenia na jak najniższym poziomie. W przypadku nieco bardziej profesjonalnych urządzeń stacjonarnych można wybrać słuchawki o impedancji na poziomie 50 Ohm.
 • poziom SPL - to inaczej maksymalne ciśnienie akustyczne mierzone w dB. Im wyższy poziom dB, tym większa odporność słuchawek na zniekształcenia nawet podczas bardzo głośnego słuchania muzyki. Poziom SPL wynoszący 105-110 dB sprawia, że słuchawki są w najbardziej optymalny sposób odporne na powstające zniekształcenia.
 • pasmo przenoszenia - to również bardzo ważny parametr określany w Hz (hercach). Niektóre słuchawki są w stanie przenosić bardzo szeroki zakres częstotliwości, co sprawia, że odtwarzana muzyka ma wyjątkową głębię, co jest bardzo ważne np. podczas słuchania utworów z basami.
 • rozmiar - słuchawki powinny być także dobrze dopasowane do ucha lub rozmiarów głowy. Słuchawki douszne i dokanałowe mają zwykle specjalne silikonowe nakładki w 3 różnych rozmiarach - small, medium i big, które można samodzielnie wymienić i dopasować według potrzeb. Słuchawki nauszne mają zaś regulowany pałąk.
 • waga - im lżejsze słuchawki bezprzewodowe tym lepiej. Dzięki temu można praktycznie zapomnieć o ich noszeniu. Producenci starają się obecnie projektować jak najmniejsze słuchawki, dzięki czemu są to tak popularne urządzenia.
 • pojemność akumulatora - słuchawki bezprzewodowe mają coraz większe akumulatory, dzięki czemu można nosić je dłużej bez ciągłego ładowania. Coraz więcej modeli słuchawek jest w stanie wytrzymać kilka godzin nieustannego słuchania muzyki. Biorąc pod uwagę, że nie należy przekraczać niezbędnych norm, to spokojnie mogą wytrzymać kilka sesji słuchania ulubionej muzyki.
 • szybkie ładowanie - gdy już słuchawki się rozładują, to dobrze jest jeśli można je szybko naładować znów do pełnego poziomu.
 • stacja dokująca - stacja dokująca powinna wyglądać estetycznie, a ponadto umożliwić wygodne przechowywanie słuchawek. Dobrze jeśli ma specjalny wyświetlacz informujący o poziomie naładowania jej samej i włożonych słuchawek oraz przyciągające je magnesy.

Słuchawki bluetooth - pomysł na prezent

Słuchawki bezprzewodowe to bardzo dobry pomysł na prezent. Sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Należy jednak dobrać ich rodzaj w zależności od potrzeb przyszłego użytkownika. Wśród słuchawek bezprzewodowych można dobrać te douszne, kanałowe, nauszne, ale także słuchawki zauszne. Słuchawki Bluetooth to dobry pomysł na podarunek na różnego rodzaju okazje, w tym urodziny, imieniny, święta, szczególnie dla osób, które słuchają bardzo dużo muzyki.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com