Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Uchwyty na tablet

Tablet to bardzo wygodne urządzenie, stanowiące kompromis pomiędzy smartfonem o znacznie mniejszej matrycy oraz większym laptopem. Użytkownicy doceniają jego kompaktowe wymiary oraz możliwość wygodnego użytkowania i wykonania za jego pośrednictwem znacznie większego zakresu czynności niż w przypadku smartfonu. Problemem jest jedynie jego montaż i tutaj z pomocą przychodzą dedykowane uchwyty na tablet.

Tablety są użytkowane w domu, biurze, lokalu usługowym i podczas pracy w terenie. Swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja działania, wygoda użytkowania i szeroki zakres możliwości zastosowania. Coraz częściej okazuje się, że tablet znajduje racjonalne zastosowanie w dziedzinach, a co za tym idzie, miejscach, o których nawet nie pomyślelibyśmy. Jednym z nich jest korzystanie z tabletu w... samochodzie.

Tablet w samochodzie - praktyczny gadżet

Tablet w samochodzie idealnie sprawdza się jako akcesorium do wyświetlania i śledzenia nawigacji samochodowej czy odtwarzania muzyki. Wielu użytkowników dostrzega w nim także możliwość zapewnienia podczas długiej podróży rozrywki dzieciom, wyświetlając im na tablecie np. bajki. Kluczowe dla użytkowania tabletu w samochodzie jest jednak jego bezpieczne mocowanie. I tu niezbędny okazują się uchwyty do tabletów. Pozwalają one na montaż urządzenia np. na kratce wentylacyjnej, przedniej szybie lub desce rozdzielczej pojazdu, co umożliwia odpowiednia przyssawka lub dedykowany mechanizm montażowy. Niektóre rozwiązania pozwalają także na mocowanie tabletu w obszarze zagłówka przedniego fotela pasażera, co z kolei umożliwia wygodne oglądanie bajek przez siedzące z tyłu samochodu dzieci. W zależności od tego, jakie będzie planowane przeznaczenie tabletu należy więc dobrać odpowiednie, kompatybilne z urządzeniem akcesoria - uchwyty do tabletów czy gumowe ramki, zabezpieczające mocowanie urządzenia. Użytkowanie tego rodzaju urządzeń podczas jazdy samochodem to jednak nie jedyne zastosowanie tabletu - popularyzacja tego rodzaju produktów sprawiła, że okazują się one przydatne w pracy biurowej, sukcesywnie zastępując komputery, czy podczas wykonywania zdjęć lub kręcenia filmów. Rosnące zainteresowanie zakupem tabletów wygenerowało konieczność pojawienia się na rynku szerokiej oferty uzupełniających te urządzenia elektroniczne akcesoriów. W sklepach znajdziemy dziś rysiki na tablety, zabezpieczające je szkła czy folie, dedykowane poszczególnym modelom pokrowce czy gumowe ramki. Jednym z dostępnych na rynku akcesoriów do tabletów są uchwyty, które nie tylko ułatwiają korzystanie z nich podczas różnorodnych czynności, ale także podnoszą komfort pracy z urządzeniem lub zapewniają jego bezpieczne użytkowanie. Sprawdź najpopularniejsze, dostępne uchwyty do tabletów.

Uchwyt na tablet do samochodu - wygoda i bezpieczeństwo

Uchwyt samochodowy na tablet to akcesorium, które pozwoli Ci używać go podczas jazdy - równocześnie wykorzystując jego praktyczne funkcjonalności, ale także nie narażając siebie i pozostałych pasażerów na niebezpieczeństwo drogowe. Zamocowany z przodu przy pomocy dedykowanego uchwytu tablet pozwala na wyświetlanie na nim nawigacji samochodowej lub odtwarzanie plików muzycznych lub nawet filmów video w przypadku montażu z tyłu, z myślą o pasażerach. Dla bezpieczeństwa kluczowe jest jednak to, by mocowany tablet nie był zlokalizowany w pobliżu kierownicy - nie ograniczał jej ruchów, ani nie przesłaniał widoczności kierowcy. Na rynku wyróżniamy uchwyty na tablet do samochodu, które możemy podzielić ze względu na miejsce ich montażu. Sprawdź, jakie rodzaje akcesoriów do swojego samochodu możesz zakupić i wybierz model, który będzie najbardziej ukierunkowany na Twoje potrzeby i planowane przeznaczenie tabletu.

Uchwyt na tablet do samochodu na szybę, deskę rozdzielczą czy kratkę wentylacyjną?

Pierwszym, najpopularniejszym rodzajem akcesorium jest uchwyt samochodowy na tablet, który mocowany jest na przedniej szybie. Tego rodzaju model musi być wyposażony w mocną przyssawkę, która pozwala na bezpieczne przytwierdzenie elektronicznego urządzenia do szyby - bez obaw o to, że podczas jazdy wyboistą drogą wypadnie ono z mocowania i zagrozi bezpieczeństwu podróży. Tego rodzaju akcesoria posiadają zwykle także odpowiednio regulowane elementy, które pozwalają na ustawienie odpowiedniego kąta wyświetlania ekranu, dzięki czemu nawigacja będzie wyraźnie widoczna dla kierowcy, równocześnie nie utrudniając mu prowadzenia pojazdu. Sama budowa konstrukcyjna uchwytu na tablet do samochodu na szybę bazuje na ramionach, które obejmują urządzenie, zapewniając jego bezpieczne podtrzymanie od spodu.

Drugim, dostępnym na rynku rodzajem uchwytu na tablet jest ten, mocowany na desce rozdzielczej pojazdu - działa on na podobnej zasadzie, co ten, montowany na szybie, lecz zupełnie eliminuje ryzyko ograniczenia widoczności. Będzie więc idealnym wyborem dla kierowców, którzy nie lubią przesłaniać przedniej szyby, a równocześnie często korzystają na tablecie z nawigacji samochodowej.

Trzeci rodzaj uchwytu to ten, którego montaż opiera się na przytwierdzeniu do kratki wentylacyjnej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które wyposażone w dedykowany mechanizm montażowy pozwala bezpiecznie przytwierdzić urządzenie do kratki nawiewu. Często tego rodzaju uchwyt na tablet do samochodu jest wzbogacony o praktyczną, obrotową głowicę 360 stopni, która daje możliwość ustawienia urządzenia pod odpowiednim kątem oraz wygodne użytkowanie podczas jazdy.

Zaprezentowane uchwyty to najpopularniejsze modele na rynku - co szczególnie istotne są one dedykowane głównie do użytkowania nawigacji - pozwalają one na mocowanie tabletu w polu zasięgu wzroku kierowcy, równocześnie nie utrudniając mu prowadzenia pojazdu. Zamontowany z ich pomocą tablet możesz traktować także jako urządzenie do odtwarzania muzyki.

Uchwyt na tablet do samochodu między zagłówki czy uchwyt na tablet na zagłówek?

Czwarty rodzaj uchwytu samochodowego na tablet to ten, montowany na zagłówek. To akcesorium dedykowane do korzystania z urządzenia na tylnym siedzeniu - np. użytkowania przez dzieci. Tego rodzaju produkt zwykle posiada regulowane ramię, które daje dość dużą swobodę montażu oraz głowicę 360 stopni, dzięki której możesz zamocować tablet tak, by był widoczny dla obu pasażerów. Uchwyt na tablet na zagłówek to idealne rozwiązanie dla rodziny, która planuje dłuższą podróż z dziećmi i obawia się, że wielogodzinne przebywanie w samochodzie będzie dla najmłodszych uczestników wyprawy zbyt nużące. Jeśli zależy Ci na komforcie korzystania z urządzenia w pojeździe przez więcej niż jednego pasażera możesz zakupić także uchwyt na tablet do samochodu między zagłówki. To akcesorium pozwala na zamocowanie tabletu na środku - dzięki temu dwójka lub trójka dzieci na tylnych siedzeniach auta będzie miała taki sam dostęp do urządzenia, a odtwarzane na nim filmy będą dla nich równie widoczne.

Uchwyt na tablety do samochodu - szeroka oferta

Warto zauważyć, że na rynku pojawiają się coraz ciekawsze i bardziej innowacyjne produkty, służące mocowaniu tabletów w samochodzie. Interesującą, dostępną od niedawna na rynku propozycją jest także uchwyt na tablet mocowany w pojemniku na kubek, w który wyposażone są niektóre modele pojazdów. Niestety korzystanie z niego możliwe jest tylko w samochodach posiadających tego rodzaju schowek - uchwyt nie sprawdzi się także do monitorowania nawigacji, bo jego lokalizacja jest znacząco poza naturalnym zasięgiem wzroku kierowcy.

Uchwyt samochodowy na tablet - jaki wybrać?

Uchwyt na tablet do samochodu należy wybrać w oparciu o planowane przeznaczenie oraz model tabletu. Jeśli więc wiesz, że z urządzenia będzie korzystał kierowca, wybierz produkt mocowany na desce rozdzielczej, kratce nawiewu lub przedniej szybie. Jeśli jednak tablet dedykowany jest dla pasażerów tylnych siedzeń, potrzebujesz tego, mocowanego na zagłówku. Istotną kwestią jest także dopasowanie uchwytu do modelu tabletu. Uchwyt do tabletów może mieć charakter uniwersalny lub być dedykowany konkretnemu modelowi np. Apple iPad Air czy iPad Pro. Najczęściej jednak w ofertach sklepów możemy spotkać modele uniwersalne, które dają możliwość mocowania urządzeń o określonym przedziale rozmiarów, określonych w calach lub centymetrach. Tego rodzaju akcesorium zwykle zostało wyposażone w regulowane zaciski sterujące szerokością ramion, które możesz dopasować do wymiaru urządzenia w bardzo łatwy i intuicyjny sposób - np. jednym przyciskiem. Dzięki temu uchwyt gwarantuje pełną kompatybilność.

Uchwyt samochodowy na tablety - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup uchwytu samochodowego na tablet zwróć uwagę na jakość jego wykonania oraz tworzywo, z którego został wykonany. Powinien to być solidny, bazowy materiał, który cechuje trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Sprawdź także czy system montażowy jest precyzyjnie wykończony i wytrzyma wielogodzinne mocowanie - np. przyssawka akcesorium powinna być na tyle mocna, by swobodnie utrzymać ciężar urządzenia. Tablet to elektroniczne urządzenie, które nie powinno być narażone na upadki, a odklejenie się przyssawki od szyby może stanowić nie tylko zagrożenie dla produktu, ale i pasażerów - wybijając kierowcę z rytmu jazdy. Pamiętaj także, by dokładnie zweryfikować rozstaw widełek - tzw. ramion, które pozwolą na dopasowanie akcesorium do Twojego modelu urządzenia (lub kilku, jeśli jesteś posiadaczem różnych tabletów). Sprawdź również możliwości regulacji tabletu w uchwycie - za pomocą ramienia lub głowicy. Szeroki wybór, atrakcyjnych cenowo uchwytów samochodowych na tablet znajdziesz w ofercie marki HAMA Mobile.

Uchwyt na tablet do statywu - funkcjonalna praca

Tablety znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego i zawodowego - nie tylko podczas jazdy samochodem. Interesującą propozycją rynkową są także uchwyty na tablet do statywu. To odpowiedź na rosnące zastosowanie tego rodzaju urządzeń w fotografii i dziedzinach związanych z produkcją filmów video. Coraz lepsze parametry tabletów, przekładające się na możliwość wykonania z ich pomocą perfekcyjnych fotografii oraz filmów, a także ich kompaktowe wymiary i niska waga, sprawiają, że wykorzystywane są nie tylko w amatorskich działaniach. Czasami jednak, szczególnie podczas wykonywania zdjęć słabo doświetlonych obiektów, kiedy potrzebujemy długiego czasu ekspozycji lub gdy zależy nam na stabilnych i profesjonalnie wyglądających kadrach, niezbędny okazuje się statyw. Chcąc wykonać na nim zdjęcie lub nakręcić film przy pomocy tabletu, potrzebujemy także wyposażyć się w uchwyt na tablet do statywu - pozwoli on na bezpieczne i stabilne mocowanie urządzenia oraz swobodne nagrywanie materiałów video lub wykonywanie zdjęć.

Uchwyt do tabletu do biurka - wygoda i komfort

Produktem znacząco ułatwiającym korzystanie z tabletu w pracy biurowej jest z kolei uchwyt do tabletu do biurka. Pozwala on na wygodne użytkowanie urządzenia, równocześnie zapewnia jego bezpieczne mocowanie, uporządkowane przechowywanie i swobodę zasilania. Wśród tego rodzaju akcesoriów znajdziemy zarówno te, mocowane przy pomocy dedykowanych klipsów, wyposażone w odpowiednie podstawki, jak i niezwykle stabilny i bezpieczny uchwyt na tablet przykręcany. Pozwala on na jednorazowe, trwałe mocowanie akcesorium oraz swobodne wkładanie w jego ramiona urządzenia, zapewniając sobie bezpieczny dostęp do niego oraz wygodę użytkowania. To idealne rozwiązanie dla osób, które pracują przy biurku i wykorzystują do swoich zadań zawodowych tablet - np. grafików komputerowych czy architektów i projektantów. Tego rodzaju uchwyt może być wykorzystywany zarówno w domu, jak i biurze.

Uchwyt na tablet 7" czy uchwyt na tablet 10"? Nie musisz wybierać!

Jeśli jesteś posiadaczem więcej niż jednego urządzenia i nie wiesz, którego będziesz częściej używał, zapewne trudno Ci zdecydować, do którego z nich zakupić uchwyt. Nie musisz jednak wybierać. Większość modeli, które obecnie są dostępne na rynku ma charakter uniwersalny, co oznacza, że są kompatybilne z wieloma rozdzielczościami matrycy tabletów. Kupując konkretne akcesorium sprawdź więc, jaki jest możliwy rozstaw jego ramion i jakie rozmiary urządzeń jest w stanie bezpiecznie pomieścić. Wybierając uniwersalny produkt możesz użytkować go do mocowania więcej niż jednego modelu tabletów.

Wybierz bezpieczny uchwyt na tablet Hama Mobile

Decydując się na zakup tego rodzaju akcesorium powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę parametry przekładające się to, że zakupiony model to w pełni bezpieczny uchwyt na tablet. Zwróć więc uwagę na to, by mocowanie produktu było solidne, a materiał, z którego został wykonany był tworzywem gwarantującym wieloletnią trwałość - np. wysokiej jakości plastik wykończony aluminiowymi elementami. Kluczowe jest także odpowiednie wykonanie przyssawki - z solidnego gumowego tworzywa. Pamiętaj, że mocny uchwyt na tablet to gwarancja bezpieczeństwa Twojego urządzenia, ale niejednokrotnie także znacznie więcej - w przypadku korzystania z niego podczas jazdy, może on wpływać bezpośrednio na bezpieczeństwo uczestników podróży.

Uchwyt na tablet Hama - jakość i dostępność

W ofercie marki HAMA Mobile znajdziesz szeroki wybór uchwytów na tablet, dedykowanych do użytkowania w różnych warunkach. Producent dostarcza na rynek najwyższej jakości akcesoria, które łączą wysokie walory funkcjonalne z solidnym wykonaniem, gwarantującym wieloletnią żywotność i odporność na uszkodzenia. Dostępne w sklepie internetowym HAMA uchwyty na tablety to modele kompatybilne z większością dostępnych na rynku urządzeń. Na platformie e-commerce producenta znajdziesz także uchwyty, których przeznaczenie pozwoli na różnorodne wykorzystanie np. w samochodzie podczas jazdy, by zająć najmłodszych pasażerów, odtwarzając im bajki.

HAMA Mobile - szeroki wybór akcesoriów GSM

Oferta marki HAMA Mobile obejmuje bardzo różnorodne akcesoria GSM - znajdziesz tu nie tylko uchwyt na tablet HAMA, ale także bezpieczne, zapewniające stabilne mocowanie uchwyty samochodowe do telefonów czy uchwyty rowerowe. Sklep internetowy HAMA Mobile to kompleksowa oferta najwyższej jakości produktów o charakterze uzupełniającym dla smartfonów, tabletów, komputerów, sprzętu audio, RTV i gadżetów typu smart.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com