Radia cyfrowe

Radia cyfrowe to ciekawe urządzenia, które dostępne są w ofercie od kilku lat. Jednak niewiele osób wie, czym różnią się od innych, klasycznych odbiorników. Radia cyfrowe to urządzenia, które odbierają dźwięki za pomocą sygnału cyfrowego i modulacji. Radia cyfrowe są radiami przyszłości, które może niedługo znajdą się praktycznie w każdym domu, zakładzie pracy, samochodzie, camperze itp. 

Radia cyfrowe - idealna jakość w klasycznym opakowaniu 

Radia cyfrowe to prawdziwa rewolucja, która umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych opcji. Klasyczne radio kojarzy się szczególnie młodym osobom nieco staroświecko. Mimo, że coraz więcej stacji radiowych stara się unowocześnić swoje audycje, np. poprzez organizację konkursów czy układanie list aktualnych światowych przebojów, to i tak badania pokazują, że słuchalność radia spada z roku na rok. Oczywiście są jeszcze osoby, które nie wyobrażają sobie wypoczynku na biwaku czy jazdy samochodem bez radia, to jednak jest ich coraz mniej, na rzecz słuchaczy popularnych kanałów streamingowych czy nagrań z płyt. Skutecznym wyjściem może być postawienie na radia cyfrowe, które oferują swoim użytkownikom zdecydowanie więcej możliwości. Radia cyfrowe zapewniają zdecydowanie lepszy dźwięk podczas słuchania, bardziej stabilne odtwarzanie przy jednoczesnej redukcji szumów i zakłóceń. Co więcej, radio cyfrowe pozwala na wyświetlanie np. informacji drogowych, szczegółów dotyczących danej audycji czy nawet obrazów. Do tego potrzebne jest oczywiście odpowiednie radio cyfrowe z wyświetlaczem. Radia cyfrowe stereo z powodzeniem można wykorzystać na użytek domowy, w zakładzie pracy czy biurze, aby uprzyjemnić wszystkim czas pracy i przerwy. Radio cyfrowe stereo może być także wykorzystane bardziej pywatnie i można podpiąć do niego słuchawki. 

Radia cyfrowe DAB

Radia cyfrowe DAB (skrót od Digital Audio Broadcasting) to urządzenia, które wykorzystują nadawanie sygnału cyfrowego przez stacje radiowe. Radia cyfrowe DAB + to stosunkowo nowa technologia, która została dostosowana do wymagań nowoczesnych odbiorców. Pierwsze do sygnału cyfrowego dostosowało się Polskie Radio, które emituje kilka kanałów. Dzięki tej technologii można odbierać dźwięk bardzo dobrej jakości, ale korzystać także z innych zalet jak:

szybkie znajdowanie stacji – jedną z najbardziej uciążliwych czynności podczas korzystania z radia jest wyszukiwanie stacji. Większość z nich działa na określonych częstotliwościach, które różnią się od siebie w różnych regionach Polski. Radio cyfrowe DAB + znacznie ułatwia to działanie, ponieważ umożliwia wyszukiwanie stacji poprzez nazwę a nie częstotliwości. To znacznie lepsze i wygodniejsze rozwiązanie. 
lepszy dźwięk – cyfrowy dźwięk jest znacznie lepszy od tego standardowego. Użytkownik z pewnością szybko odczuje różnicę między klasycznym, a cyfrowym radiem. W cyfrowym radiu dźwięk jest zdecydowanie bardziej wyraźny, a także odporny na pojawiające się szumy. Ponadto w radiu cyfrowym praktycznie nie dochodzi do przebijania się innych stacji radiowych. 
planowanie odsłuchu – to rozwiązanie znane w większości z odbiorników telewizyjnych i telewizji satelitarnej. Planowanie odsłuchu jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, bo pozwala na zaprogramowanie odtwarzania audycji lub nagranie jej nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli masz więc swoje ulubione audycje to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł je odsłuchać zdecydowanie wcześniej. 
odtwarzanie obrazów – bardzo ciekawą zaletą radia cyfrowego DAB + jest możliwość wyświetlania obrazów. Aby jednak było to możliwe stacja musi je nadawać, a radio które posiadamy odbierać. To dobry pomysł na uatrakcyjnienie dźwiękowych przekazów. 
podawanie informacji – radio cyfrowe ma możliwość wyświetlania dodatkowych informacji np. o aktualnie prowadzonej audycji, alertów pogodowych czy powiadomień dla kierowców. 

Radia cyfrowe do kuchni

Radia cyfrowe do kuchni to doskonały wynalazek na uprzyjemnienie sobie czasu podczas gotowania, ale także czytania czy pracy. Kuchnia to bardzo specyficzne miejsce, często uwielbiane przez domowników, w którym spędza się czas nie tylko jedząc czy przygotowując posiłki, ale także oddając się swoim pasjom czy czytając lub pracując. Dla wielu osób kuchnia czy jadalnia to ulubione miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest zakup radia cyfrowego do kuchni, które będzie mogło odtwarzać audycje ulubionych stacji. W trakcie wykonywania różnych czynności radio może być odpowiednio ściszone, tak aby nie przeszkadzało. Radio cyfrowe do kuchni powinno być przede wszystkim odporne na zabrudzenia, a także czynniki takie jak wilgoć, para i zachlapania. Lepiej unikać ustawiania radia blisko zlewu, kuchenki czy piekarnika, aby nie uległo uszkodzeniom. W kuchniach, które zwykle są niewielkie dobrze jest zaopatrzyć się w niewielkie radia cyfrowe do kuchni, które można będzie ustawić w dowolnym miejscu. 

Aby móc skorzystać z radia cyfrowego niezbędne jest także dopasowanie do tego rodzaju transmisji stacji radiowych. Obecnie większość z nich jest już w stanie nadawać sygnał cyfrowy. 

Radia cyfrowe - bogata oferta marki Hama Mobile

Radia cyfrowe DAB to urządzenia zaawansowane technologicznie działające w oparciu o sygnał cyfrowy - od klasycznych odbiorników radiowych różnią się zasadami działania, ale także oferowaną jakością dźwięku. To zdecydowanie bardziej zaawansowana technologicznie propozycja - idealna dla wymagających miłośników muzyki. Radio cyfrowe DAB od Hama dostarcza krystalicznie czysty i pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń dźwięk. Jest to możliwe dzięki oparciu tego rodzaju urządzeń o technologię umożliwiającą przenoszenie dźwięku sygnałem cyfrowym za pomocą modulacji.  Radia cyfrowe DAB to lepszej jakości dźwięk niż ten dostarczany przez analogowe, szeroka oferta dodatkowych funkcjonalności - np. zasilanie sieciowe i akumulatorowe, radia internetowe, dźwięk stereo, wejście AUX, złącze USB i wiele innych.

Kompleksowy przekaz - poznaj radio cyfrowe DAB Hama Mobile

Radio cyfrowe dostarcza więcej informacji o nadawanym materiale niż radio analogowe, które stosowało rozszerzenie RDS. Biorąc pod uwagę dźwięk radia cyfrowego, nie dziwi, że tego rodzaju sprzęt z roku na rok zyskuje coraz bardziej na popularności.  Radio cyfrowe zyskuje szereg fanów, którzy doceniają dostarczany przez nie dźwięk, coraz atrakcyjniejsze ceny, a także szereg możliwości dodatkowych, których analogowe propozycje nie posiadają.

Radio cyfrowe vs radio analogowe

Biorąc pod uwagę zakup radia warto przeanalizować różnice, które sprawiają, że radio cyfrowe
DAB oferuje więcej niż analogowe. Mimo iż wizualnie radio cyfrowe nie wygląda inaczej niż analogowe, te pierwsze dostarczają dużo wyższy komfort jaki oferuje dźwięk. Nie tylko gwarantują stabilny odbiór stacji bez względu na zakresy fal oraz nieprzerwane odtwarzanie, ale także redukują szumy i zakłócenia, co wpływa znacząco na dźwięk i jego jakość. W przypadku radia cyfrowego nie ma także możliwości, by na danej stacji przebijały się komunikaty innej - dźwięk zawsze będzie czysty i zdecydowanie wyraźniejszy niż to generowane przez radio analogowe, bez względu na zakresy fal. Dzięki temu radio cyfrowe wkrótce może stać się dobrą alternatywą dla platform streamingowych czy muzyki oferowanej przez radia internetowe tak popularnych szczególnie wśród miłośników technologii (jak wynika z analizy radia to bardzo rzadko użytkowane medium wśród młodych ludzi!). Biorąc pod uwagę coraz szerszą, dostępną na rynku ofertę odbiorników cyfrowych, najbardziej wymagający miłośnik radia znajdzie tu propozycje idealne dla siebie. 

Radio cyfrowe DAB Hama - nie tylko dźwięk

O przewadze technologicznej cyfrowych radioodbiorników świadczy szereg możliwości, które za sobą niosą. Tego rodzaju sprzęt umożliwia nadawanie zdecydowanie bardziej rozbudowanych komunikatów - oferują nie tylko dźwięk - mogą one zawierać komunikaty tekstowe - np. informacje o ruchu drogowym czy obrazy, zmieniając radio niemalże w serwisy internetowe. Dzięki temu możliwe jest - oczywiście przy pomocy radia cyfrowego z wyświetlaczem - odbieranie także komunikatów w formie obrazów czy szczegółowe odnośnie odtwarzanej właśnie audycji. 

Radio cyfrowe DAB Hama Mobile - do czego służy?

Radio cyfrowe DAB Hama może służyć zarówno do użytku prywatnego - w domu jak i firmowego - np. w biurze. Szeroki wybór dostępnych modeli sprawi, że z pewnością znajdziesz model odpowiedni dla siebie. Możesz zakupić zarówno sprzęt dedykowany do użytku domowego, jak i radio przenośne cechujące się kompaktowymi rozmiarami, idealne do użytku w podróży, na wakacjach czy ogrodzie. Oba gwarantują najwyższej jakości dźwięk odbieranych stacji - nie musisz martwić się o zakresy fal radiowych FM, od których zależy to jak działa radio analogowe.

Cyfrowe radio DAB - jak odbierać?

Odbiór radia cyfrowego działa inaczej niż dotychczasowe analogowe radioodbiorniki - możliwy jest on poprzez m.in. DAB/DAB+ - znane jako digital audio broadcasting i digital audio broadcasting plus, HD Radio, sieci Internet i naziemne, kablowe i satelitarne transmisje telewizyjne DVB. Urządzenia cyfrowe wykorzystują więc nadawanie sygnału cyfrowego przez stacje radiowe. Jako pierwsza do technologii sygnału cyfrowego w Polsce dołączyło Polskie Radio, emitujące kilka programów. Dziś odbiór w sygnale cyfrowym umożliwia prawie każda stacja radiowa. Jedną z popularniejszych technologii jest tu DAB+. Oferuje ona szereg korzyści wymagającym, nowoczesnym odbiorcom, którzy cenią nie tylko jakościowy dźwięk, ale i szereg funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających korzystanie z odbiornika.  

Radia cyfrowe DAB Hama - szybkie wyszukiwanie

Prócz niezwykle precyzyjnej jakości, którą prezentuje dźwięk radia cyfrowe dostępne w ofercie Hama umożliwiają także szybkie znajdowanie stacji. Radia cyfrowe DAB bazują na wyszukiwaniu określonych stacji na bazie nazwy, a nie częstotliwości - nie ograniczają Cię więc zakresy fal radiowych FM, jak wtedy, gdy posiadasz radia analogowe. Znajdziesz więc ulubioną stację szybko, bez względu na to w której lokalizacji się znajdujesz i czy dostępne są tam zakresy fal radiowych FM. To szczególnie wygodne w czasie podróży samochodem - radia analogowe wymagały wyszukiwania określonych stacji radiowych po częstotliwości, która przecież różniła się w określonych regionach Polski, a zakredy fal radiowych FM bywały zawodne. Często odnalezienie swojej ulubionej stacji radiowej - np. na wakacyjnym wyjeździe było trudne. Radio cyfrowe DAB Hama rozwiązuje ten problem - szybko znajdziesz stację po nazwie.

Radio DAB - nie tylko dźwięk

W większości radia cyfrowe DAB dostępne w ofercie Hama posiadają wyświetlacze. Dzięki temu kupując tego rodzaju sprzęt odtworzysz nie tylko dźwięk, ale także innych komunikatów nadawanych przez daną stację. Mogą być wśród nich chociażby obrazy - nie tylko uatrakcyjniają one przekaz radiowy i ukierunkowują swoje komunikaty na młodych, spragnionych zaawansowanych technologicznych rozwiązań odbiorców, ale także stanowią wartość dodaną. Wyjście słuchawkowe sprawia, że radio cyfrowe DAB bateryjne może stanowić interesującą alternatywę dla innych urządzeń przenośnych do słuchania muzyki, oferują najwyższej jakości dźwięk. Radia cyfrowe posiadają także często wejścia USB, dźwięk stereo oraz szeroki wybór możliwości zasilania - sieciowe lub akumulatorowe.

Radio cyfrowe DAB - dźwięk i wartość dodana

Radio DAB z wyświetlaczem pozwala także nadawać informacje tekstowe - tym sposobem słuchając audycji możesz przeczytać więcej dostępnych na jej temat informacji czy zapoznania się z pogodowymi alertami lub szczególnie popularnymi w radiach samochodowych informacjami dla kierowców. Wszystko to sprawia, że radio cyfrowe DAB zyskuje coraz większą popularność, a sprzedaż tego rodzaju urządzeń stale rośnie.

Planowanie odsłuchu w radiu cyfrowym

Radia cyfrowe DAB posiadają także szereg zaawansowanych technologicznie funkcjonalności czerpiących garściami z innych produktów - np. odbiorników telewizyjnych. Jednym z nich jest funkcja planowania odsłuchu. Pozwala ona zaprogramować radioodbiorniki cyfrowe w taki sposób, by  odtwarzał określoną audycję, a także nagranie jej z wyprzedzeniem. Zyskujesz więc dostęp do ulubionych treści wcześniej niż stosując analogowe rozwiązanie.

Radio DAB w ofercie Hama - rodzaje

Hama oferuje bardzo szeroki wybór modeli produktów z kategorii radia cyfrowe DAB. To propozycje najwyższej jakości oparte na zaawansowanych technologiach. Znajdziesz tu produkty funkcjonalne, łączące wiele różnorodnych opcji użytkowania i wyposażone w szereg dodatkowych możliwości, jak chociażby wyjście słuchawkowe pozwalające na kameralne słuchanie muzyki. Radia cyfrowe Hama to zarówno małe modele dedykowane przenoszeniu w różne miejsca - np. radio przenośne kieszonkowe i bazujące na technologii Bluetooth, jak i radio stacjonarne podtynkowe, które możesz zamontować np. w łazience, wyposażone w zasilanie sieciowe. Warto dopasować model do swoich oczekiwań i sposobu użytkowania - planujesz słuchać przy pomocy radia także muzyki z innych źródeł? Twój model musi posiadać Bluetooth lub wejście USB. Chcesz zabierać radio ze sobą - zainwestuj w sprzęt oferujący zasilanie bateryjne. Będziesz korzystać z niego tylko w domu? Zasilanie sieciowe będzie wystarczające. Bez względu na to czy zdecydujesz się na radio stacjonarne czy przenośne - oferta Hama to jakościowe propozycje oferujące idealnie czysty dźwięk.

Cyfrowe radio DAB - bateryjne czy sieciowe?

W sklepie Hama Mobile znajdziesz zarówno radioodbiorniki cyfrowe działające w oparciu o zasilanie sieciowe czy bateryjne. Zasilanie sieciowe dedykowane jest modelom użytkowanym w danym miejscu np. domu czy firmie, bateryjne to z kolei rozwiązanie dedykowane przenośnym sprzętom. W bateryjne zasilanie wyposażone będzie więc z reguły małe radio, które może pełnić swoje funkcje w wielu miejscach. Oferta marki obejmuje zarówno produkty oparte o zasilanie sieciowe, jak i zasilanie akumulatorowe. Większość modeli dostępnych w ofercie Hama posiada także wyjście słuchawkowe, umożliwiające słuchanie muzyki w bardziej dyskretny sposób. To bardzo wygodne rozwiązanie, które oferuje jakościowy dźwięk i słuchaniem ulubionych programów radiowych, kiedy tylko masz na to ochotę, w nieco bardziej kameralnych warunkach. W sklepie Hama Mobile znajdziesz także radio cyfrowe DAB do kuchni - możesz przymocować je pod szafkami kuchennymi, co umożliwia ich wygodne użytkowanie i zasilanie sieciowe, a równocześnie gwarantuje, że nie zajmują one miejsca, a dźwięk rozchodzi się po pomieszczeniu.

Cyfrowe czy internetowe?

Modele dostępne w ofercie Hama to także odbiorniki hybrydowe oferujące funkcje internetowe - wyposażone w szereg dodatkowych funkcjonalności i oferujące więcej niż jakościowy dźwięk, jak chociażby wbudowany odtwarzacz płyt CD czy złącze USB. Znajdziesz tu także radia cyfrowe z łącznością Bluetooth, syntezą PLL oraz dostępem do Spotify, które pozwalają odtwarzać także internetowe stacje. Tym sposobem łączą one także funkcje oferowane przez radia internetowe - nie musisz korzystać z portu USB, by słuchać ulubionej muzyki. Niektóre modele dają także możliwość sterowania przez aplikację. Spora część propozycji oferuje również dodatkowe funkcje i wyposażenie - np. wbudowany zegar, Bluetooth, USB, wejście AUX czy czytnik kart pamięci SD. Bez względu na to czy słuchasz więc stacji radiowych czy decydujesz się na portale internetowe dźwięk pozostanie idealny.

Mnogość zastosowań - radio cyfrowe DAB Hama Mobile

Bez względu na to  czy poszukujesz radia cyfrowego przenośnego opartego o zasilanie akumulatorowe - które będziesz mógł zabrać zawsze ze sobą, a jego kompaktowe rozmiary zmieszczą się w każdej walizce, czy planujesz zakup solidnego i zaawansowanego technologicznie urządzenia do domu oferującego zasilanie sieciowe - znajdziesz je w ofercie Hama. Do Twojej dyspozycji oddajemy także tunery radiowe, pozwalające na odbiór radia cyfrowego i oferujące perfekcyjny dźwięk, odbierające internetowe zakresy fal radiowych, z wbudowanym modułem Bluetooth oraz dostępem do Spotify czy Amazon Music. To urządzenia, którymi możesz sterować zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i dedykowanego pilota. Dzięki temu zyskujesz także funkcje oferowane przez radia internetowe. Zwykle posiadają one także podświetlany wyświetlacz LCD, port USB i technologię Bluetooth, port USB czy wejście AUX. To także radia cyfrowe z syntezą PLL oferujące zasilanie bateryjne i sieciowe. Możesz za ich pośrednictwem odbierać stacje internetowe, portale streamingowe czy pliki z pamięci USB - dźwięk będzie równie perfekcyjny.

Cyfrowe radia Hama Mobile - jakość i dobra cena

Oferta Hama Mobile łączy w sobie solidną jakość wykonania produktów i atrakcyjną cenę. Cyfrowe radia DAB spod szyldu marki Hama Mobile oferują zastosowanie wysokiej klasy materiałów, innowacyjnych metod produkcji i zaawansowanych  technologii, które przekładają się na perfekcyjnie czysty dźwięk oraz liczne funkcje oferowane przez radia internetowe. Dodając do tego rozbudowaną ofertę działań marketingowych marki, umożliwiającą nabywanie produktów zdecydowanie taniej niż inne rynkowe, zyskujesz możliwość kupienia solidnej klasy produktów w niskiej cenie. Jeśli znudziły Ci się radia analogowe i poszukujesz nowoczesnego sprzętu - np. radia cyfrowego oferującego funkcje internetowe, sklep Hama Mobile to przestrzeń idealna dla Ciebie.  

Hama Mobile - kupuj cyfrowe radia w wygodny sposób

Sklep Hama Mobile to bardzo intuicyjna platforma e-commerce - znajdziesz w nim nie tylko cyfrowe radia internetowe DAB z syntezą PLL - wszystkie produkty posegregowane są w intuicyjne i czytelne kategorie, takie jak Audio, Ładowarki, Kable, Powerbanki, Uchwyty, Szkła Hartowane, Dyski USB, Smart i Promocje. Dzięki temu bez problemu odszukasz interesujący Cię sprzęt. W sklepie znajdziesz wszystkie informacje na temat produktów, ich właściwości i funkcjonalności, co pomoże Ci znaleźć idealny model dla Ciebie. 

Cyfrowe radio DAB Hama - wygoda zakupu

W sklepie internetowym marki Hama możesz wygodnie zakupić radia cyfrowe posiadające funkcje internetowe oraz wielu innych wymarzonych produktów. Możesz zrobić to za pośrednictwem sklepu marki lub przez portal Allegro - wybierając preferowane sposoby zakupu, które będą dla Ciebie najbardziej optymalne. To opcja wygodniejsza niż stacjonarne zakupy, ponieważ gwarantując ten sam poziom bezpieczeństwa pozawala na dokonywania zamówień 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Możesz także w wygodny sposób robić zakupy na swoim smartfonie - sklep Hama Mobile jest w pełni zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. Jeśli jednak masz wątpliwości i nie wiesz, które radio DAB wybrać - skontaktuj się z naszą obsługą, chętnie pomożemy Ci wybrać cyfrowe radio idealne dla Twoich potrzeb.

Atrakcyjne oferty rabatowe na cyfrowe radio DAB

Pamiętaj, że na stronie sklepu możesz także zapisać się do newslettera marki - to bieżące informacje na temat aktualnej oferty marki oraz jej atrakcyjny promocji, kodów rabatowych i kuponów zniżkowych. Dokonasz tego na platformie e-commerce marki - pozostawiając swój adres mailowy oraz akceptując stosowne zgody. To idealny sposób na to, by jako pierwszy dowiadywać się o aktualnych ofertach marketingowych firmy i dedykowanych kodach rabatowych.

Cyfrowe radia - wybór metod wysyłki i płatności

Cyfrowe radio w sklepie Hama Mobile możesz kupić wybierając jedną z dostępnych opcji dostaw i płatności - wysyłkę za pośrednictwem firm kurierskich lub do paczkomatu Inpost, a także płatność PayU lub przy odbiorze - tzw. płatność za pobraniem. Wystarczy, że wrzucisz wybrane przez siebie cyfrowe radio DAB do koszyka, wybierzesz metodę wysyłki, wypełnisz formularz zawierający Twoje dane osobowe, takie jak miejsce dostawy czy numer telefonu, oraz dokonasz płatności. Pamiętaj także o tym, że kupując cyfrowe radio DAB, radio internetowe każdy inny sprzęt o wartości powyżej 100 zł możesz skorzystać z darmowej wysyłki. Dzięki temu otrzymasz produkt z wygodną dostawą do domu, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. 

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com