Uchwyty samochodowe do telefonu

Uchwyty samochodowe do telefonu to doskonałe narzędzia dla osób, które lubią być ciągle w drodze. Nieodzownym atrybutem podczas podróży stał się telefon komórkowy. Dzięki niemu możemy pozostać w łączności ze światem, móc sprawdzić najnowsze informacje czy zabić czas podczas korków grając w gry online. Ciągłe trzymanie telefonu w ręku jest jednak absolutnie niedopuszczalne, a kładzenie go na siedzeniu bardzo nie praktyczne.

W wielu samochodach wciąż brakuje miejsca, gdzie można by było bezpiecznie i wygodnie odłożyć telefon podczas jazdy. Taką możliwość stwarzają uchwyty samochodowe do smartfona. Uchwyty samochodowe do telefonu rozwiązują problem dostępności telefonu podczas jazdy. Uchwyty są bardzo praktyczne i przydatne. Umożliwiają umieszczenie telefonu w pobliżu, aby móc na niego zerkać podczas jazdy. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli korzystamy z telefonu jako nawigacji w naszym aucie. Uchwyty samochodowe Hama to gwarancja bardzo dobrej jakości połączonej z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Uchwyt samochodowy na przednią szybę

Uchwyty samochodowe to urządzenia, które zdecydowanie poprawiły komfort kierowców, a także bezpieczeństwo na drogach. Wybierając uchwyt warto sugerować się pozycją w której będzie umieszczony. Niektórzy kierowcy wola mieć telefon bliżej siebie i tacy mocują zwykle uchwyt na desce rozdzielczej np. w kratce wentylacyjnej. Wiele zależy również od tego czy jest się osobą prawo czy leworęczną. Osoby praworęczne mają więcej możliwości, bo mogą zamontować telefon i na przedniej szybie i na kratce, z kolei te u których lewa ręka jest dominująca mają nieco ograniczone możliwości - najczęściej więc decydują się na zamocowanie uchwytu do samochodu po lewej stronie od kierownicy, co ułatwia im zmienianie ustawień i podgląd trasy.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań podczas jazdy samochodem jest zamontowanie uchwytu samochodowego na przedniej szybie. Dzięki temu wygodnie na ekran smartfona, tablet czy nawigację mogą spoglądać także pasażerowie. Uchwyt samochodowy na przedniej szybie przykleja się do niej i sprawia, że swobodnie można patrzeć na drogę i zerkać na ekran telefonu. Tego rodzaju umiejscowienie uchwytu w żaden sposób nie ogranicza widoczności kierowcy. Monitowanie uchwytu do przedniej szyby jest zwykle bardzo proste i opiera się o odpowiednie przyczepienie obszernej ssawki, która sprawia, że telefon nie wypadnie nawet podczas gwałtownego hamowania. Uchwyt na telefon jest tak zaprojektowany, aby chronić go przed wypadnięciem i stłuczeniem ekranu czy innymi otarciami i uszkodzeniami mechanicznymi. Uchwyty na szybę to chyba najpopularniejszy typ uchwytu samochodowego. Prawdopodobnie dlatego, iż jest najbardziej uniwersalny – w przeciwieństwie do innych rozwiązań pasuje do każdego samochodu. Co więcej, telefon zamocowany na szybie jest umieszczony na optymalnej wysokości, dzięki czemu podczas jazdy nie odwracasz wzroku od drogi. To, co może Ci przeszkadzać w tym typie uchwytu samochodowego, to to, że zasłania pewną część szyby i w konsekwencji w minimalnym stopniu  ograniczenia widoczność podczas jazdy.

Samochodowy uchwyt na kratkę wentylacyjną

W sprzedaży dostępne są jeszcze równie popularne uchwyty na kratkę wentylacyjną. Wielu kierowców chwali sobie szczególnie to rozwiązanie, które sprawia, że telefon znajduje się bardzo blisko w zasięgu reki, dzięki czemu praktycznie w każdych okolicznościach można swobodnie nim sterować. Uchwyty na kratkę wentylacyjną mają specjalny uchwyt, który dobrze się do niej dopasowuje. Są to na tyle uniwersalne akcesoria GSM, że dostosują się praktycznie do każdego rodzaju kratek - nie trzeba więc zwracać uwagi na to czy kratki są okrągłe czy np. prostokątne. Uchwyt z pewnością uda się dopasować nawet do najbardziej wymyślnych kratek w nowych samochodach. Miejsce montażu uchwytu należy wybrać przede wszystkim pod kątem wygody kierowcy, a także zasięgu wzroku i rąk, aby mógł później swobodnie obsługiwać telefon i uchwyt.

Samochodowy uchwyt na deskę rozdzielczą nazywany bywa gekonem - z racji na to, że jest bardzo cieniutki, może być dopasowany kolorem do deski i bardzo dobrze trzyma telefon. To zwykle fragment płaskiej, gumowatej powierzchni, do której telefon bardzo dobrze przylega podobnie jak gekon do gałęzi. Tego typu rozwiązanie wykorzystywane jest często w niewielkich samochodach, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na różnego rodzaju uchwyty samochodowe i tak gdzie odległość deski rozdzielczej od kierownicy jest na tyle duża, że można nakleić na niej lepką powierzchnię. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że z tego typu uchwytu jedynie zdejmuje się telefon poprzez wzięcie go do ręki. Nie trzeba wyjmować go z kleszczy za pomocą żadnych przycisków i zwolnień blokady. Telefon zwyczajnie leży na tego typu uchwycie i w każdym momencie można go swobodnie zdjąć.

Taki typ uchwytu swoich fanów zyskuje przede wszystkim tym, że nie ogranicza w żaden sposób widoczności. Niekwestionowaną zaletą jest również kompaktowy rozmiar, dzięki któremu uchwyt zajmuje mało miejsca w samochodzie. Dodatkowo zapewnia dobry dostęp do telefonu. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie.Musisz jednak pamiętać o tym, że korzystając z uchwytu mocowanego na kratce wentylacyjnej, odrywasz wzrok od drogi, np. podczas korzystania z nawigacji. To rozwiązanie może również nieco ograniczać działanie nawiewu. Pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić, czy kratka wentylacyjna w Twoim samochodzie pozwala na zamocowanie takiego typu uchwytu.

Uchwyt z jednoczesną możliwością ładowania

W dzisiejszych czasach wielu kierowców praktycznie nie umie funkcjonować bez smartfona w samochodzie. Przydaje się on nie tylko do nawigacji podczas jazdy, ale może także umilać czas np. na postoju dla taksówek czy w czasie drogi służbowej. Na smartfonie można swobodnie oglądać filmy, odtwarzać muzykę czy odbierać wiadomości z portali społecznościowych, oczywiście przy zachowaniu niezbędnego bezpieczeństwa. Intensywne użytkowanie telefonu sprawia jednak, że może on wymagać jednak częstego ładowania lub chociaż podładowania baterii przed końcem trasy. Producenci dbają o to, aby baterie w smartfonach były coraz większe, jednak przy bardzo intensywnym użytkowaniu nawet wybitnie pojemna bateria może nie wystarczyć na kilkanaście godzin użytkowania bez możliwości podłączenia do ładowarki.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć. Za każdym razem, gdy w uchwycie zostaje umieszczony smartfon, jest on jednocześnie ładowany, więc nie musisz pamiętać o sprawdzaniu poziomu baterii i podłączaniu ładowarki w trakcie jazdy (co bez pomocy drugiej osoby lub zatrzymania się może okazać się trudne i niebezpieczne). Dodatkowo uchwyty 2w1 zazwyczaj wyposażone są w nowoczesne rozwiązania, umożliwiające zamocowanie w nich telefonu jedną ręką.

Uchwyt z mocowaniem magnetycznym

Mocowanie magnetyczne to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale jego zwolenników stale przybywa. Czemu? Bo jego obsługa jest bardzo wygodna. Telefon wystarczy przyłożyć do uchwytu i już jest zamocowany, a dodatkowo możesz ustawić go w dowolnej pozycji. I to wszystko robisz za pomocą jednej ręki.

Trzeba pamięć jednak o tym, że mocowanie magnetyczne musi dawać stabilność. Dlatego nasze uchwyty magnetyczne zostały wyposażone w silne magnesy neodymowe N35. Dodatkowo przygotowaliśmy dwa sposoby mocowania: za pomocą mocnej taśmy renomowanej marki 3M (do przyklejenia na telefon) lub płytki do umieszczenia między telefonem a etui (bez konieczności naklejania).

Co powinien posiadać dobry uchwyt samochodowy?

Wybór na rynku wśród uchwytów samochodowych jest naprawdę duży. Uchwyty znajdują się zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wybierając najlepszy uchwyt samochodowy warto przede wszystkim sugerować się dobrem kierowcy, który będzie z niego korzystał. Jeśli jest to osoba leworęczna czy np. drobna z krótkim zasięgiem rąk, to warto pomyśleć o uchwycie samochodowym, który będzie dopasowany do jej cech.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę wybierając najlepszy uchwyt samochodowy?

  • możliwości mocowania - zasadniczo istnieje kilka możliwości mocowania uchwytu - na przedniej szybie, na desce rozdzielczej i w kratce wentylacyjnej. To, które rozwiązanie się wybierze należy przede wszystkim do kierowcy, który będzie korzystał później z tego gadżetu. Praktycznie wszystkie nowe uchwyty, w tym te marki Hama mają możliwość dowolnego obracania głowicy uchwytu w pełnym zakresie, dzięki czemu umożliwiają kierowcy obrócenie wyświetlacza pod dowolnym kątem. Umocowanie uchwytu nie oznacza więc, że telefon będzie znajdował się na wprost, ale może zostać swobodnie obrócony bardziej w stronę kierowcy. Każdy system mocowania jest tak opracowany, aby nie zabierać kierowcy niezbędnej przestrzeni, a także nie ograniczać jego pola widzenia co jest niezmiernie ważne.
  • obecność zintegrowanego ładowania - bardzo atrakcyjną opcją jest także możliwość korzystania z telefonu i jednoczesne jego ładowanie w trakcie jazdy. Ta opcja będzie dobra szczególnie dla zawodowych kierowców, którzy spędzają wiele godzin za kółkiem. Opcję ładowania oczywiście można wyłączyć poprzez odłączenie kabla włożonego do gniazda zapalniczki czy specjalnego adaptera. Jednak połączenie funkcji uchwytu i ładowarki indukcyjnej wydaje się bardzo atrakcyjne.
  • bezpieczeństwo telefonu - pod uwagę należy wziąć także bezpieczeństwo telefonu. Dobry uchwyt powinien mieć odpowiednio duże szczęki żeby móc go utrzymać. Co więcej, ich zaciskanie również powinno podlegać kontroli, aby nie otwierały się niepotrzebnie. Przyda się także dodatkowa stopka, która przytrzyma telefon od dołu.
  • gumowe wykończenie - szczęki uchwytu powinny mieć gumowe lub np. welurowe wykończenie zamiast plastikowego, które nie będzie obcierało obudowy telefonu.
  • wielkość uchwytu - mimo, że uchwyty dopasowują się praktycznie do każdego telefonu to w przypadku bardzo dużych, niestandardowych smartfonów warto sprawdzić czy będzie on do niego pasował.
  • jakość produktu - warto zwrócić uwagę na jakość kupowanego produktu - elementy wykończenia, a także styki, które powinny być gładkie.
  • łatwość obsługi - uchwyt powinien być prosty w obsłudze, aby nie narażać kierowcy na niebezpieczeństwo w trakcie jazdy. Rozwiązania umożliwiające zamocowanie telefonu jedną ręką -  wykorzystanie ciężaru smartfona, silikonowe rolki, przycisk do otwierania szczęk mocujących lub automatycznie zamykający się uchwyt, które dopasowuje się do rozmiaru smartfona.
  • możliwość regulowania pozycji i kąta położenia telefonu – tak, by mieć jak najlepszą widoczność, również wtedy, gdy w samochodzie zmienia się kierowca.
  • dopasowanie rozmiaru telefonu do uchwytu – sprawdź, czy wymiary Twojego telefonu będą pasować  do danego uchwytu.

Dodatkowe cechy uchwytów samochodowych

Najlepsze uchwyty na telefon do samochodów posiadają jeszcze co najmniej 2 cechy. Wiele osób z pewnością słyszało o uchwycie grawitacyjnym. Uchwyty grawitacyjne pozwalają utrzymać telefon w odpowiedniej i bezpiecznej pozycji na zakrętach czy na wyboistej drodze. To uchwyt, który posiada zwykle jeszcze dodatkową stopkę, na której opiera się telefon. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla posiadaczy samochód terenowych i takich którzy mieszkają poza miastem czy lubią udawać się na jazdę off-roadową np. w lesie czy na bagnach. Wówczas uchwyt na telefon zdecydowanie musi się wykazać pod kątem bezpieczeństwa dla smartfona. Przy jeździe po mało uczęszczanych drogach telefon może autentycznie wypaść i spowodować duże zagrożenie, kiedy kierowca będzie chciał się po niego schylić lub zwyczajnie ulec uszkodzeniu i wymagać kosztownej naprawy. Warto wiec ochronić smartfon przed tego typu zdarzeniami i pomyśleć o kupnie uchwytu samochodowego grawitacyjnego, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach na drodze.

Kolejną przydatną funkcją jest automatyczne otwieranie uchwytu, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej można umieścić w nim telefon. Automatyczne otwieranie ma zwykle miejsce w przypadku uruchomienia silnika, kiedy to szczeki uchwytu rozsuwają się, aby włożyć do niego telefon. Oprócz tego uchwyty automatyczne otwierają się jeszcze wtedy, kiedy telefon zbliży się do czujnika. Podobnie jest podczas gaszenia silnika, bo wówczas uchwyt może się samodzielnie otwierać i przytrzymywać telefon stopką, ale można go także zwolnić specjalnymi przyciskami, aby telefon nie wypadł przez przypadek. Automatyczne otwieranie nigdy nie nastąpi w czasie jazdy, dlatego nie trzeba obawiać się o wypadnięcie smartfona.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z telefonu przez kierowcę

W praktycznie każdym samochodzie znajdują się systemy bezpieczeństwa mające za zadanie uchronić kierowcę oraz pasażerów przed ewentualnymi zagrożeniami. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku wszystkich uczestników ruchu, począwszy od kierowców, przez rowerzystów, a skończywszy na pieszych. Przyjęło się jednak, że to kierowcy są w stanie najbardziej zagrozić bezpieczeństwu na drodze ze względu na to, że mogą poruszać się rozpędzonymi czy nieprzystosowanymi do jazdy autami. Aby bezpiecznie korzystać z telefonu podczas jazdy najlepiej jest wyposażyć się się w specjalny uchwyt, a także rozmawiać przez zestaw głośnomówiący lub za pośrednictwem głośnika. Trzymanie telefonu w rękach podczas jazdy może znacznie ograniczyć uwagę kierowcy, którą powinien skupić na drodze. Generalnie wszystkie urządzenia elektroniczne w samochodzie nawet głośno włączone radio może znacznie utrudniać postrzeganie wszystkiego co znajduje się na drodze i niepotrzebnie odizolować kierowcę od otoczenia.

Uchwyt na telefon to więc nie tylko praktyczne, ale także bezpieczne rozwiązanie. Warto kupić uchwyt jako prezent dla osoby, która spędza długie godziny w trasie. Warto wybrać optymalny system mocowania uchwytu. W kategorii "uchwyty samochodowe" można znaleźć co najmniej kilka rodzajów tych akcesoriów, także o dowolnym kształcie, rozmiarze i wyglądzie. Warto dopasować uchwyt do charakteru samochodu, w którym ma zostać zamocowany. Dobrze dobrany uchwyt dopasuje się uniwersalnie praktycznie do każdego smartfona i idealnie wtopi się w przestrzeń samochodu.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com