20% rabatu na pierwsze zamówienie!
Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.
Głośniki przenośne z technologią bluetooth to coraz popularniejsze wyposażenie wielu osób. Korzystają z nich pracownicy na budowie, osoby pracujące w biurze, czy osoby aktywnie spędzające czas na siłowni czy podczas innych aktywności fizycznych także na powietrzu. Głośniki przenośne bezprzewodowe łączą się ze smartfonem przy pomocy bezprzewodowej łączności Bluetooth i odtwarzają muzykę zarówno pochodzącą z plików zapisanych na smartfonie, jak i tych odtwarzanych przez Internet.
Głośniki Bluetooth marki Hama zapewniają bardzo dobre odczucia słuchowe, dzięki zastosowanej technologii Multi-Connect, pozwalającej na odtwarzanie efektu dźwięku przestrzennego. Bezprzewodowy głośnik Hama to bardzo poręczny i wygodny sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Tego typu urządzenie umili pobyt na wakacjach, a także sprawdzi się podczas jazdy samochodem. Głośniki Bluetooth Hama umożliwiają odtwarzanie muzyki nawet do 14 godzin po pełnym ładowaniu. Tak długi czas odtwarzania pozwala na cieszenie się muzyką nawet, gdy nie znajdujemy się w zasięgu gniazdka zasilającego. Głośnik przenośny posiada akumulator o pojemności 2000 mAh, co zapewnia komfort odtwarzania muzyki bez konieczności ciągłego ładowania głośnika. Głośniki Bluetooth Hama posiadają wygodne przyciski, umożliwiające intuicyjne sterowanie urządzeniem.
Głośniki bluetooth cenione są przede wszystkim ze względu na swoją mobilność – tego rodzaju głośnik można wykorzystać praktycznie wszędzie – w trakcie biwaku, spędzania czasu nad basenem czy podczas letniej imprezy. Mocny głośnik z nowoczesnym systemem bluetooth pozwoli na wygodne i płynne odtwarzanie muzyki bez dostępu do stałego źródła zasilania. Sprawdź na jakie parametry głośnika warto zwrócić uwagę, a także które modele marki Hama sprawdzą się najlepiej na imprezie pod chmurką.
Głośnik bluetooth to urządzenie, które zasługuje na uwagę ze względu na swoją mobilność i kompaktowe rozmiary. Głośnik bezprzewodowy bluetooth wymaga jedynie naładowania, aby móc później korzystać z niego przez wiele godzin. Przed zakupem warto sprawdzić pojemność akumulatora w urządzeniu. Głośniki są zwykle w stanie odtwarzać muzykę przez kilka godzin, co jest uzależnione oczywiście także od intensywności jego obsługi czy też poziomu głośności muzyki. Najwygodniejsze są jednak urządzenia, które są w stanie działać kilka godzin po pełnym naładowaniu. Niewielki głośnik jak np. Hama Głośnik mobilny Pocket 2.0 można zawsze zabrać ze sobą – wrzucić do torebki czy walizki. Mocny głośnik bluetooth będzie w stanie odtwarzać dobrej jakości muzykę dostatecznie głośno, aby dźwięk komfortowo docierał do wszystkich uczestników imprezy. Ważna jest więc moc głośnika i ilość basów, jaką jest w stanie wygenerować. Dzięki temu muzyka będzie głębsza i wyraźna. Warto także zwrócić uwagę na wykorzystaną w urządzeniu technologię. Im wyższy numer bluetooth, tym większa gwarancja, że odtwarzana muzyka będzie wyraźna – bez zakłóceń czy gubienia sygnału. Niektóre urządzenia jak np. Głośnik mobilny Pipe 2.0 Hama są wodoodporne, dzięki czemu nie musisz obawiać się letniego deszczu w trakcie imprezy pod chmurką – Twoje urządzenie będzie dalej bezpieczne.
Działanie głośnika bluetooth jest bardzo proste. Aby móc z niego korzystać niezbędne jest posiadanie urządzenia także wyposażonego w system bluetooth jak np. telefon czy tablet. Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej transmisji danych sprzęt łączy się z głośnikiem i pozwala mu na odtwarzanie lubionej muzyki. W przypadku głośnika niepotrzebne jest łapanie odpowiedniej częstotliwości jak np. w przypadku radia. Wystarczy jedynie sparować oba urządzenia.
A jak sparować głośnik bluetooth z telefonem? Sparowanie często dokonuje się praktycznie automatycznie. W tym celu należy włączyć głośnik i opcję bluetooth w telefonie lub tablecie. Po chwili smartfon powinien wykryć głośnik w pobliżu i zapytać czy chcemy go sparować. Na głośniku zwykle nie trzeba nic wybierać jedynie zadbać aby pozostał włączony. Sparowanie urządzeń trwa zwykle kilka chwil i po tym czasie można cieszyć się muzyką płynąca z głośnika bezprzewodowego. Za pomocą telefonu i tabletu można swobodnie sterować urządzeniem – przełączać kolejne utwory, odtwarzać je ponownie, a także stopować czy pogłaśniać lub ściszać. Głośnik można swobodnie ustawić w jednym miejscu i nie martwić się jego zdalną obsługą.
Jaki głośnik bluetooth sprawdzi się najlepiej? Wiele zależy tutaj od własnych preferencji użytkowników. Dobrze jest wybierać urządzenia z wytrzymałych materiałów, dzięki którym sprawdzą się podczas użytkowania na zewnątrz. Jaki głośnik bluetooth do 150 zł spełni te wymagania? W ofercie Hama dostępne jest co najmniej kilka takich modeli, takich jak głośnik mobilny Tube 2.0 czy głośnik mobilny Drum 2.0. Ciekawą, jednak nieco droższą opcją jest głośnik mobilny Twin 2.0, który wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ponadto jest wodoodporny i pracuje na jednym ładowaniu do 6 godzin.
To jaki finalnie głośnik bluetooth wybrać powinien być podyktowany jego jakością oraz wymaganiami kupującego. Warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, moc głośnika, wykorzystany system bluetooth, a także wytrzymałość materiałów z jakich został wykonany, zasięg, a także wagę i dodatkowy uchwyt, dzięki któremu można będzie bezpiecznie zawiesić głośnik czy ustawić go bezpiecznie w wybranym miejscu.
Głośnik bluetooth to idealny gadżet na wakacyjną imprezę. Sprawdzi się także jako prezent, dla osób uwielbiających słuchać muzyki na głos.
Kupując każdy sprzęt audio warto zwrócić uwagę na jego dane techniczne. Dzięki nim odtwarzana muzyka będzie miała najlepszą jakość, ale także użytkownik będzie zadowolony z ich właściwości i cech zewnętrznych. Warto ocenić sprzęt zarówno pod kątem praktycznym jak i wizualnym. Najważniejsze cechy głośników bezprzewodowych, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem konkretnego modelu:
Głośniki bezprzewodowe bluetooth to prawdziwie rewolucyjne urządzenia, które na zawsze zmieniły organizację rozrywki. Do tej pory każda osoba, która organizowała imprezę w plenerze zastanawiała się, w jaki sposób uda się jej dostarczyć muzykę na zadowalającym poziomie głośności. Urządzenia takie jak smartfony czy tablety mają oczywiście wbudowane głośniki, jednak często nie są one zbyt efektywne - odtwarzają muzykę niższej jakości lub nie są na tyle głośne nawet na maksymalnym poziomie, aby móc odtwarzać muzykę na imprezie w ogrodzie, przydomowej altanie, na tarasie. Odpowiedzią na tę potrzebę jest zakup głośnika bezprzewodowego, który świetnie sprawdzi się podczas plenerowej zabawy.
Głośnik bluetooth dobrze sprawdzi się także w pracy np. przy komputerze, ale także w ekstremalnych warunkach np. podczas prac budowlanych, wycinki drzew czy sprzątania. To urządzenie, które bardzo przyda się także w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Głośnik można bardzo łatwo połączyć z urządzeniem emitującym dźwięk i umilić sobie wykonywanie różnorodnych prac. Głośnik ponadto jest odporny na wiele niedogodności takie jak zakurzenie, zapylenie czy nawet wilgoć, dlatego tak dobrze sprawdzi się podczas wykonywania różnych prac na podwórku np. podcinania krzewów czy sadzenia roślin.
Głośnik to także urządzenie wprost stworzone do korzystania podczas przebywania na wakacjach. Urządzenie można ze sobą zabrać nad morze, w góry, na biwak czy ognisko, gdzie będzie mógł umilić pobyt całemu towarzystwu, w którym znajduje się jego posiadacz. Wolny czas i relaks połączone z ulubioną muzyką, to doskonały sposób na letni wypoczynek. Głośnik przenośny nie potrzebuje ładowania i tym samym dostępu do sieci, co jest jego największą zaletą. Głośnik bluetooth jest zwykle na tyle kompaktowy, że można wrzucić go do skrytki w samochodzie, albo do małej kieszeni plecaka. Razem z kablem do ładowania nie powinien zajmować wiele miejsca.
Wbudowany mikrofon pozwala z kolei na prowadzenie wygodnych rozmów bez konieczności trzymania telefonu w rękach. To także bardzo korzystne rozwiązanie przydatne w trakcie np. jazdy samochodem, gry w badmintona lub prac ogrodowych, gdy mamy brudne lub mokre ręce i nie chcemy dotykać smartfona. Rozmowę można wówczas swobodnie prowadzić przez głośnik nie narażając się na mandat czy zniszczenie lub zabrudzenie telefonu komórkowego. Wbudowany mikrofon to opcja dla osób, które czują się swobodnie podczas prowadzenia rozmów na głośniku lub gdy ich praca uniemożliwia trzymanie telefonu w rękach.
Głośniki przenośne z mikrofonem umożliwiają wykonywanie rozmów telefonicznych, bez konieczności sięgania po telefon. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy telefon jest schowany w plecaku, podczas pieszej wędrówki czy w trakcie prowadzenia auta. System głośnomówiący pozwala na prowadzenie swobodnych rozmów bez dekoncentracji koniecznością odbierania telefonu. Połączenie można odebrać przy pomocy głośnika, i to już za sprawą jednego przycisku. Podczas prowadzenia rozmowy możemy również za pomocą przycisków dostosować odpowiednią głośność, dostosowaną do otoczenia.
Głośniki przenośne wyposażone w akumulator odpowiedniej pojemności są w stanie czuwać, odtwarzać muzykę lub umożliwiać prowadzenie rozmów przez wiele godzin. Głośniki mobilne Hama pozwalają na odtwarzanie dźwięku przez wiele godzin. Głośniki przenośne posiadają kompaktowe rozmiary i można je zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce. Głośniki mobilne Hama wyposażone są w dodatkowy mocny pasek, na którym można zawiesić lub przymocować głośnik. Dzięki temu mamy pewność, że głośnik nie upadnie i posłuży nam na długie lata. Nawet w razie upadku nie należy się obawiać – głośnik jest bardzo wytrzymały, bo wykazuje odporność na wodę, błoto i wibrację, co sprawia, że nadaje się do wykorzystania w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Najlepiej jest, jeśli głośnik bezprzewodowy może zostać ustawiony na stabilnej i płaskiej powierzchni, na której się nie przewróci. Często jest to jednak trudne do osiągnięcia np. na biwaku w lesie. Wówczas można poszukać kawałka deseczki albo kartonu np. z pudełka po butach, aby móc stabilnie ustawić głośnik. Ponadto wiele głośników posiada specjalne paski, które ułatwiają zamocowanie głośnika. Dzięki grubemu paskowi głośnik można powiesić w najróżniejszych miejscach np. na metalowej rurce, gałęzi, poręczy itp. Dzięki zamocowaniu u podstaw głośnik nie powinien spaść. To bardzo dobre rozwiązanie, aby głośnik nie wpadł np. do basem lub żeby nie zgubił się w wysokiej trawie. Oprócz tego zawieszony głośnik nie będzie miał kontaktu z wilgotnym podłożem np. po deszczu. Jeśli głośnik ma wystający uchwyt to warto dołączyć do niego pasek, dzięki któremu głośnik będzie można bardziej komfortowo trzymać w ręku, albo zawiesić go w rożnych miejscach.
Bardzo należy uważać na zamoczenie głośników. Mimo, że zwykle spełniają one normy odpowiadające restrykcyjnym wytycznym np. IPX5, to jednak nie należy poddawać głośnika zbyt ekstremalnym wyzwaniom np. wrzucając głośnik na próbę do basenu czy upuszczając go z bardzo dużej wysokości. Sprzęt audio z normą IPX5 powinien być odporny na krótkie i płytkie zanurzenie, zapylenie i zakurzenie na średnim poziomie oraz delikatne obicia, jednak nie warto specjalnie testować odporności głośnika, którego obudowa może ulec uszkodzeniu, przez co całe urządzenie nie będzie estetycznie wyglądało. Popularna jest jeszcze wyższa norma IPX7, która pozwala na zanurzenie głośnika na głębokości 1 metra przez pół godziny. W tym czasie można swobodnie wyjąć głośnik, który wpadnie np. do basenu czy jacuzzi. Po wpadnięciu głośnika do wody należy jak najszybciej do wyjąć i wysuszyć. Po tym można spróbować go włączyć i zobaczyć czy urządzenie jeszcze reaguje na przyciski i działa.
Głośniki bezprzewodowe mają również różne obudowy. Warto jednak pamiętać o tym, że im porządniejsza obudowa tym głośnik będzie cięższy, dlatego warto zachować rozsądny kompromis. Popularne są głośniki wykonane z grubszego plastiku lub aluminium. Dobrze jest, jeśli tego rodzaju obudowa jest jeszcze dodatkowo powleczona specjalną gumą, która sprawi, że głośnik nie będzie się przesuwał, ale także dodatkowo zabezpieczy go w razie upadku.
Głośnika lepiej nie ustawiać w miejscach nasłonecznionych, a także tych emitujących ciepło. Wysoka temperatura działa niekorzystnie w przypadku praktycznie wszystkich urządzeń elektronicznych. Lepiej więc nie stawiać głośnika bezpośrednio na słońcu, ani w pobliżu działającego grzejnika czy na nagrzanym parapecie. Podobnie jest na plaży. Wtedy warto ustawić głośnik w cieniu lub narzucić na niego gazetę czy ubranie, aby odizolować go od słońca. Podobnie jest w przypadku niskich temperatur. Lepiej jest nie pozostawiać głośnika w ekstremalnych warunkach np. na śniegu. Długotrwała niska temperatura i wilgoć mogą zepsuć urządzenie.
Najlepiej jest wybrać urządzenie, które będzie dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Niektórzy są zdecydowanie bardziej wyczuleni na dźwięki i właśnie oni potrzebują głośników, które odtwarzają muzykę najlepszej jakości, inni zaś stawiają na głośność urządzenia, czy jego rozmiary. Najlepiej jest znaleźć urządzenie, które będzie łączyło w sobie wszystkie pożądane cechy - będzie emitowało muzykę dobrej jakości, o odpowiedniej głośności, a ponadto będzie lekkie i dobrze się zaprezentuje. Oddzielną kwestią są dodatkowe opcje, z których czasami w ogóle się nie korzysta, dlatego dobrze jest dłużej zastanowić się nad kupnem gadżetu naszpikowanego dodatkowymi funkcjami.
Innym istotnym dla niektórych elementem jest wygląd konkretnego głośnika. Część osób woli klasykę i postawi na urządzenie w kształcie pudełka o neutralnym kolorze, inni zaś wolą urządzenia o zdecydowanym charakterze i rzucające się w oczy. Wiele zależy także od tego czy kupujemy pierwszy głośnik czy kolejny. Jeśli jest to pierwszy głośnik to warto postawić na te najchętniej wybierane i polecane przez innych użytkowników, jeśli zaś jest to kolejne urządzenie tego typu to warto zastanowić się które opcje były dla nas przydatne, a które okazały się całkowicie zbędne.
Parowanie smartfona czy tableta z głośnikiem bluetooth jest bardzo łatwym zadaniem i trwa zwykle zaledwie kilka sekund. Standard bluetooth jest na tyle uniwersalny i powszechny, że wiele osób zdążyło się już z nim zetknąć w urządzeniach elektronicznych. W głośnikach bezprzewodowych najnowszej generacji wykorzystywany jest obecnie standard Bluetooth co najmniej 5.0, dzięki czemu parowanie urządzeń odbywa się ekspresowo, a i odtwarzana muzyka jest bardzo płynna - nie zacina się ani nagle urywa. Parując swoje urządzenia należy najpierw włączyć głośnik, a następnie uruchomić Bluetooth na telefonie. Czasami smartfon zapyta czy ma rozpocząć wyszukiwanie urządzeń znajdujących się w pobliżu, ale najczęściej samodzielnie rozpocznie skanowanie najbliższego otoczenia. Nie ma żadnej konieczności podłączania obu urządzeń np. za pomocą kabla, wszystko odbywa się bezprzewodowo.
Smartfon może odszukać różne urządzenia w okolicy - inne smartfony, telewizory, tablety, słuchawki bezprzewodowe i wiele innych, dlatego warto wiedzieć jak nazywa się zakupiony głośnik lub np. namierzyć go poprzez ikonkę głośnika i wyświetloną obok nazwę. Wówczas należy wybrać ją dotykowo i smartfon zapyta czy chce się sparować oba urządzenia. Oczywiście warto to zrobić, aby oba urządzenia łączyły się automatycznie i nie było konieczności każdorazowego wyboru i łączenia się smartfona z głośnikiem, gdy będzie chciało się uruchomić muzykę czy radio fm. Samo sparowanie urządzeń po akceptacji powinno trwać zaledwie parę sekund. Po tym czasie, gdy na smartfonie uruchomi się aplikację do muzyki, a włączony głośnik będzie znajdował się w pobliżu, to można będzie swobodnie puścić na nim wybraną muzykę czy uruchomić wbudowany mikrofon i prowadzić rozmowę.
Głośnikiem można następnie sterować zarówno za pomocą smartfona, jak i przycisków czy wyświetlacza znajdującego się bezpośrednio na nim. Do najpopularniejszych opcji należy przewijanie poszczególnych utworów, pauzowanie i uruchamianie odtwarzania dźwięku, regulowanie głośności podczas odtwarzania, a także przewijanie danego utworu do początku. Zwykle nie można wyłączyć głośnika za pomocą smartfona, należy zrobić to ręcznie samemu.
W przypadku głośników Bluetooth najbardziej popularne są 2 normy, które spełniają poszczególne urządzenia. Warto kupować urządzenia spełniające restrykcyjne normy, które będą odporne na najpopularniejsze uszkodzenia. Producenci przewidują zwykle 2 lata gwarancji na głośniki bezprzewodowe, jednak warto szukać takich, które będą odporniejsze na różne zjawiska, szczególnie jeśli zamierzamy zabierać je ze sobą do pracy czy np. ekstremalne wycieczki w wysokie góry.
Przykładowo urządzenie, które będzie miało normę IP58 będzie pyłoszczelne i bezpieczne po dostaniu się do wody na głębokość powyżej 1 metra. Normy te mają wymiar międzynarodowy i są stosowane jako standardowe na terenie UE i w krajach zachodnich.
Jedną z dodatkowych opcji głośnika bezprzewodowego może być samodzielne odtwarzanie radia. Radio fm potrzebuje do działania wbudowanej anteny, którą posiadają wybrane modele głośników bezprzewodowych. Obecność wbudowanego radia jest bardzo korzystna, jeśli występują problemy z połączeniem ze smartfonem, lub urządzenie się rozładuje. Wówczas, aby nie pracować w ciszy można wykorzystać radio z głośnika. Głośnik sprawdza się również wtedy, kiedy klasyczne radio np. samochodowe nie działa. Szczególnie zawodowi kierowcy czy osoby, które dużo jeżdżą po mieście np. kurierzy lubią słuchać radia podczas jazdy. Rozwiązaniem ich problemu może być wówczas głośnik z radiem, który będzie działał zupełnie niezależnie.
Warto sprawdzić przed zakupem czy głośnik posiada czytnik kart pamięci, który umożliwia odtwarzanie ulubionych utworów bezpośrednio z karty, a nie smartfona czy innego urządzenia. Na karcie można zapisać swoją ulubioną playlistę i mieć ją zawsze ze sobą także podczas wyjazdu na wakacje czy przebywania w pracy. Takie niezależne od innych urządzeń odtwarzanie muzyki jest bardzo wygodne. To jedna z najbardziej cenionych dodatkowych opcji, jakie mogą mieć bezprzewodowe głośniki.
Przydatną opcją dla fanów organizacji plenerowych imprez jest także tzw. multipoint, który pozwala na połączenie kilku głośników i ich jednoczesną pracę. Sparowane urządzenia są wtedy zdecydowanie głośniejsze i pozwalają na stworzenie namiastki prawdziwego klubowego klimatu.
Głośników bezprzewodowych dostępnych na rynku jest bardzo wiele i trudno wybrać ten najlepszy. Wyznacznikiem, który nieco ograniczy wybór może więc być dostępny budżet. W sklepach można znaleźć głośniki za 100, 200, 500 zł , ale także takie, które kosztują tysiąc złotych i więcej. Można spodziewać się, że wyższa cena wiąże się zwykle z lepszą jakością, ale nie zawsze tak jest. Czasem płaci się jedynie za rozpoznawalną markę urządzenia, albo fakt, że dana seria głośników została zaprojektowana przez znaną osobę, czy jest opatrzona charakterystycznym, firmowym logiem.
Mając budżet na poziomie 300 zł spokojnie można znaleźć głośniki, które sprostają wymaganiom standardowego użytkownika. W tej cenie można otrzymać kompaktowe urządzenie, które nie zawiedzie nas pod względem jakości dźwięku, a także będzie miało mocny wbudowany akumulator i niewielkie rozmiary. Jakość dźwięku w takim urządzeniu powinna pozwalać na komfortowe słuchanie także na najwyższym poziomie głośności, a także brak szumów czy trzasków. To dobry budżet na zakup pierwszego urządzenia tego typu, które powinno spełniać wszystkie wymagania osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu urządzeniami. Głośniki bezprzewodowe do 300 zł dostępne są w internetowym sklepie Hama, z urządzeniami audio i nie tylko. Modele w tej cenie są eleganckie, kompaktowe i odtwarzają muzykę wysokiej jakości. Dostępne są także oczywiście tańsze modele, które mogą być dobrym pomysłem np. na prezent dla dziecka.
Najlepszy głośnik bezprzewodowy w formie prezentu powinien przede wszystkim spełniać wymagania obdarowywanej osoby. Jeśli wiemy, że to wielbiciel, który zwraca bardzo dużą uwagę na jakość dźwięku podczas kupowania różnego rodzaju urządzeń audio, to warto szukać głośnika, który będzie miał odpowiednią moc, pozwalają na odtwarzanie czystego i płynnego dźwięku. Jeśli zaś mamy do czynienia z gadżeciarzem to warto zwrócić uwagę na wygląd głośnika, a także łatwość obsługi urządzenia.
W przypadku osób słuchający muzyki w aucie i posiadających całe playlisty ulubionych piosenek, to obowiązkowym wyposażeniem zakupionego głośnika musi być czytnik kart SD, a także wbudowany mikrofon, który pozwoli na swobodne prowadzenie rozmów. Użytkownicy, którzy często wyjeżdżają np. na wycieczki objazdowe czy autostop z pewnością docenią głośnik odporny na uszkodzenia dzięki spełnianiu odpowiednich norm, a także odporny na upadku, zabrudzenia, zakurzenie czy zalanie. Wówczas głośnik będzie mógł posłużyć im zdecydowanie na dłużej. Praktycznie dla każdej osoby sprawdzi się głośnik z dużą baterią. Pojemny akumulator sprawia, że urządzenie nabiera swoich przenośnych właściwości. Głośnik nie sprawdzi się raczej w przypadku domatorów, którzy słuchają muzyki za pośrednictwem kina domowego - tego rodzaju sprzęt dostarcza zupełnie innych wrażeń niż niewielki przenośny głośnik bezprzewodowy.