Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Klawiatury komputerowe

Klawiatury komputerowe to obok myszek najpopularniejsze akcesoria komputerowe, ktore znajdziesz w każdym biurze i domu. Przy wyborze klawiatury, oprócz dwóch najczęściej wymienianych kryteriów, takich jak cena i sposób podłączenia urządzenia, warto odpowiedzieć sobie również na kilka pytań, stanowiących o poźniejszy zadowoleniu z jej zakupu.

W jakim celu będzie użytkowana klawiatura? Kto będzie jej właścicielem? Co jest dla niego najważniejsze - design, długa żywotność, precyzja, czy może poręczność? Wyróżnia się kilka rodzajów klawiatur komputerowych - wydzielonych ze względu na ich budowę, rodzaj podłączenia, jak i przeznaczenie. Na rynku znajdziemy różne klawiatury, a oferta dostępna w sklepie marki Hama Mobile jest ich szerokim odzwierciedleniem. Wybierać możemy między innymi spośród modeli mechanicznych, membranowych, nożycowych, bezprzewodowych, przewodowych, przeznaczonych do pracy biurowej, czy też dla graczy.

Klawiatury mechaniczne, membranowe i nożycowe - rodzaj przełączników

Klawiatura mechaniczna jest przede wszystkim kojarzona z gamingiem. Ten rodzaj klawiatury charakteryzuje się wysoką precyzją, co jest szczególnie ważne podczas gry. To dlatego jest najczęściej wybieraną klawiaturą przez graczy, ale nie tylko. Również grono osób, które na codzień spędzają wiele czasu na pisaniu, decyduje się na zakup tego typu klawiatury. W klawiaturze mechanicznej każdy przycisk jest osadzony na osobnym przełączniku (switchu), co umożliwia szybką i bezproblemową wymianę każdego z nich. Trwałość jednego przycisku potrafi przekroczyć nawet 50 milionów kliknięć, co realnie przekłada się na dłuższą żywotność klawiatury. Ponadto istnieje możliwość równoczesnego przyciśnięcia kilku klawiszy. Należy pamiętać również o wadach, które mają klawiatury mechaniczne, które podczas częstego użytkowania mogą okazać się irytujące, dlatego warto mieć ich świadomość na etapie zakupu. Zdecydowanym minusem jest tutaj hałas. Tego rodzaju akcesorium zdecydowanie nie należy do cichych, choć na rynku dostępne są również specjalnie wyciszone modele. Dodatkowo "mechanik" charakteryzuje się dużym rozmiarem oraz ma znaczną wagę, co może okazać się niekorzystne, jeśli chcesz zabrać ze sobą klawiaturę w podróż.

Przeciwieństwem klawiatury mechanicznej jest klawiatura membranowa - stworzona z membran i gumowych kulek znajdujących się pod klawiszami. Podczas naciskania klawisza, kulka styka się z przełącznikiem umieszczonym na płytce elektronicznej, jednocześnie wysyłając impuls, dzięki któremu na monitorze komputera pojawia się wybrany znak, litera czy cyfra. To bardzo popularny wybór wśród użytkowników. Do zalet klawiatury membranowej można zaliczyć zdecydowanie cichszą pracą w porównaniu do tej mechanicznej. Jest ona również lżejsza i bardziej poręczna, a jej ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Ten typ klawiatury nie jest jednak pozbawiony wad. Urządzenie membranowe wymaga od użytkownika większej siły nacisku na poszczególne klawisze, a przy częstym użytkowaniu, akcesorium szybko się niszczy.

Trzecim typem klawiatur komputerowych są klawiatury nożycowe, czyli ulepszona wersja klawiatur membranowych. W tym urządzeniu klawisze zostały umieszczone na specjalnym stelażu, który realnie wpływa na ich stabilność i poprawia wytrzymałość sprzętu. Klawiatury nożycowe najczęściej są wykorzystywane w laptopach.

Klawiatury hybrydowe - lepsze wersja klawiatury membranowej?

Klawiatury hybrydowe to klawiatury membranowe z kilkoma ulepszeniami - nadal jednak uważane za gorsze niż te mechaniczne. Ten rodzaj klawiatury łączy wybrane cechy obu klawiatur. Nadal występują w nich membrany, ale przyciski wyposażone są w specjalny mechanizm, który jest odpowiedni dla każdego producenta. To sprawia, że hybrydy charakteryzują się większą czułością i krótszym czasem reakcji niż klawiatury membranowe, jednocześnie oferując użytkownikowi wrażenie korzystania z prawdziwej klawiatury mechanicznej. Warto zaznaczyć, że hybryda jest cichsza od mechanicznej wersji akcesorium. Biorąc pod uwagę cenę, klawiatura hybrydowa będzie również tańszą opcją - niektóre modele zakupić możesz już poniżej 200 złotych. Problem stanowić może jednak ich dostępność. W ostatnim czasie ceny klawiatur mechanicznych znacznie spadły, a więc zmalał również popyt i podaż na hybrydy.

Klawiatury komputerowe - klawiatury bezprzewodowe czy przewodowe. Jaki typ podłączenia wybrać?

Wybierając klawiaturę komputerową zastanów się, czy planujesz z niej korzystać tylko w jednym, ustalonym miejscu - na przykład w domu - czy masz zamiar się z nią przemieszczać. Odpowiedz na to pytanie i na tej podstawie wybierz odpowiedni typ podłączenia - bezprzewodowy lub klasyczny, przewodowy.

Klawiatura bezprzewodowa to typ podłączenia, który zapewnia komfort łatwego i szybkiego przenoszenia sprzętu. Większość akcesoriów tego typu to urządzenia plug and play, których funkcjonalność opiera się na falach radiowych o częstotliwości 2,4 GHz. W tym modelu do klawiatury dołączony jest nanoodbiornik z wejściem USB. Po podłączeniu do komputera, sprzęt jest gotowy do działania. Drugim typ podłączenia bezprzewodowego oferują klawiatury ączące się z komputerem standardem bezprzewodowej komunikacji - za pomocą Bluetooth. Wystarczy sparować je z komputerem lub innym sprzętem elektronicznym, tak jak odbywa się to w przypadku innych bezprzewodowych sprzętów, takich jak chociażby słuchawki Bluetooth. Zdecydowaną zaletą klawiatury bezprzewodowej typu Bluetooth jest jej poręczność - zajmuje niewiele miejsca na biurku i łatwo można się z nią przemieszczać. Nie można jednak zapomnieć, że jest ona zasilana akumulatorem, który trzeba ładować.

Drugi rodzaj klawiatur - klawiatura przewodowa - to klasyczny model bazujący na okablowaniu. Nie wymaga wcześniejszego parowania, wystarczy podłączyć ją do komputera za pomocą przewodu USB. Klawiatura USB charakteryzuje się stabilnym połączeniem, dzięki czemu tempo przesyłania danych jest szybsze. Dla wielu użytkowników jej główną wadą jest właśnie przewód, który podczas przenoszenia plącze się, a z czasem może się nawet uszkodzić.

Klawiatury komputerowe - low czy high profile?

Klawiatura komputerowa low profile (niskoprofilowa) jest najczęściej wybierana do pracy biurowej i użytku domowego. Umożliwia szybkie pisanie, dzięki natychmiastowej reakcji na nacisk. W niektórych klawiaturach gamingowych również można spotkać przełączniki low profile, które umożliwiają graczom skrócenie czasu reakcji. Jej przeciwieństwem jest klawiatura komputerowa high profile (wysokoprofilowa). Charakteryzująca się wysokimi klawiszami. Dawniej często używana samodzielnie lub montowana w laptopach, dzisiaj najczęściej wybierana przez graczy lub osoby, które dużo piszą i zależy im na wysokim skoku, czyli odległości jaką pokonuje klawisz by przycisk dotknął dna klawiatury.

Klawiatury komputerowe - układ klawiatury

Choć wielu osobom może się wydawać, że układ przycisków na klawiaturze to wynik przypadku, nie jest to prawdą. Standardowym układem jest typ QWERTY, który swoją nazwę zawdzięcza sześciu pierwszym literom pod rzędem cyfr. QWERTY pojawił się już w XIX wieku, jako wynik odpowiedzi na potrzebę sprawniejszego i szybszego pisania. W standardowej klawiaturze komputerowej (typ QWERTY) klawiatura numeryczna jest wbudowana i znajduje się po prawej stronie urządzenia. Często spotykane jest również podwójne oznaczenie przycisków, które umożliwia uruchamianie za ich pomocą dodatkowych funkcji. Jeżeli zależy Ci na uruchomieniu typowych funkcji numerycznych musisz wcisnąć przycisk "Num Lock". Standardowo jest on wyposażony w diodę LED, która wskazuje czy klawisze numeryczne są włączone czy nie.

Klawiatury komputerowe dla gracza

Coraz prężniej rozwijająca się nie tylko w Polsce, ale i na świecie, branża gamingowa sprawia, że więcej osób szuka profesjonalnego i niezawodnego sprzętu do gry. Jaka więc jest najczęściej wybierana przez graczy klawiatura komputerowa? Zdecydowanie mechaniczna, przewodowa klawiatura podświetlana. Podczas gry niezwykle istotne są precyzja i szybkość reakcji. Gracze wymagają od swojego sprzętu niezawodności. Odpowiedzią na te potrzeby jest klawiatura USB o wysokim skoku (klawiatura mechaniczna). Większość osób zwraca również szczególną uwagę na podświetlenie klawiszy, które nie tylko dodaje sprzętowi charakteru. Podświetlane przyciski umożliwiają grę w godzinach wieczornych i nocnych. Ponadto klawiatury komputerowe dla gracza posiadają dodatkowe przyciski służące między innymi zwiększaniu i zmniejszaniu jasności ekranu oraz regulacji głośności. Przy wyborze sprzętu warto również sprawdzić, czy odpowiada nam to jak rozmieszczone są przyciski numeryczne, ponieważ czasem są one dodatkową opcją przemieszczania się w grze. Jeśli więc szukasz klawiatury idealnej do gry, zastanów się nad zakupem podświetlanej klawiatury o wysokim skoku, podłączanej za pomocą kabla USB, dzięki czemu łącze będzie zawsze stabilne, a Ty będziesz mógł w pełni cieszyć się każdą chwilą rozgrywki.

Klawiatury komputerowe do biura

Drugą grupą osób najczęściej korzystających z klawiatury komputerowej są pracownicy biurowi. To czy do pracy używane są na przykład klawiatury membranowe, czy też nożycowe jest zależne przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika. Pamiętaj, że dobrze dobrana klawiatura może nie tylko ułatwić pracę, ale również zdecydowanie ją umilić. Podczas zakupu klawiatury do pracy biurowej warto więc zwrócić uwagę na wygodę użytkowania. Praca z dobrze dobraną klawiaturą to czysta przyjemność.

Obecnie coraz popularniejsze stają się klawiatury oparte o łączność Bluetooth, które możesz przenosić z miejsca na miejsce bez większego wysiłku. Dodatkowym atutem w pracy jest klawiatura numeryczna, która zdecydowanie przyspiesza wszelkiego rodzaju obliczenia matematyczne.

Klawiatury Hama Mobile

W ofercie sklepu internetowego Hama Mobile znajdziesz zarówno klawiatury przewodowe USB, jak i bezprzewodowe. Marka oferuje Ci klawiatury w standardowym rozmiarze, ale również w wersji mini. Natomiast jeżeli zależy Ci aby Twoja klawiatura była wyposażona w podświetlenie, sprawdź proponowaną przez Hama Mobile klawiaturę multimedialną.

Hama Mobile - jakość potwierdzona testami

Produkty oferowane przez markę przechodzą testy, aby zapewnić im jak najlepszą jakość. Każdy produkt przechodzi dwuetapowy test jakości. Pierwszy odbywa się w Shenzen, w miejscu produkcji. Kolejnym etapem są testy w głównej siedzibie firmy w Niemczech, gdzie wysoko kwalifikowani specjaliści, przy użyciu najnowszych technologii, sprawdzają czy produkty spełniają ściśle określone przez markę normy.

Firma przeprowadzając wszechstronne testy skupia się na kluczowych kwestiach: kształcie i kolorze, promieniowaniu, napięciu i wydajności, zdrowiu i bezpieczeństwie, a także na testach mechanicznych. Miesięcznie marka Hama Mobile przeprowadza 4800 kontroli przyjmowanych towarów. Wszystko po to, aby oferowane produkty spełniły oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com