Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest filtracja , a także usuwanie zanieczyszczenia powietrza. Kupując tego rodzaju akcesorium możemy mieć pewność, że zadba ono o zapewnienie nam czystego powietrza w miejscu, w którym przebywamy - np. domu lub pracy. Przekłada się to oczywiście na wyeliminowanie licznych, uporczywych dolegliwości zdrowotnych i ryzyka chorób.

Oczyszczacze powietrza usuwają kurz, zarodniki pleśni, drobnoustroje, smog wdzierający się do domu, ale także po prostu brzydkie zapachy. Posiadanie oczyszczacza powietrza staje się coraz bardziej popularne - nie tylko w firmach czy na budowach, ale także w prywatnych mieszkaniach  czy domach,  stając się odpowiedzią na problem zanieczyszonego powietrza na dworze - ze szczególnym naciskiem na sezon grzewczy i związany z nim smog.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Schemat działania oczyszczacza powietrza jest bardzo prosty - dokładne zasady funkcjonowania urządzenia mogą jednak być zależne od konkretnego modelu produktu i różnić się skutecznością, głośnością czy ogólną wydajnością. Kluczowa dla odpowiedniego działania tego rodzaju produktów jest jednak ich budowa konstrukcyjna - oparta o wentylator. Oczyszczacze powietrza posiadają wbudowany wentylator, który wymusza przepływ powietrza oraz przejmuje je do wnętrza urządzenia. W jego obrębie powietrze jest filtrowane - w przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie modeli może być także nawilżane i jonizowane. Tuż po usunięciu zanieczyszczeń z powietrza wchłoniętego do urządzenia, zostanie ono wydmuchane na zewnątrz, do otoczenia. Działając w ten sposób oczyszczacz powietrza usuwa nieprzyjemne zapachy, usuwa z powietrza zarodniki pleśni, zanieczyszczenia gazowe czy inne, niebezpieczne lotne związki organiczne, znacząco podnosząc poziom jakości powietrza w pomieszczeniu.

Oczyszczacze powietrza do domu - jaki wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór oczyszczaczy powietrza - zakup odpowiedniego dla swoich potrzeb oczyszczacza powietrza do domu może okazać się niezwykle trudny. Chcąc dobrać jakościowy produkt należy zwrócić uwagę uwagę na kilka kwestii, które warunkują nasz finalny poziom zadowolenia z użytkowania tego rodzaju sprzętu. Do podstawowych należą czynniki, takie jak wielkość pomieszczenia, minimalny poziom hałasu wydawany przez urządzenie (ulokowany w danym wnętrzu np. pokoju dziennym lub sypialni może okazać się dla nas zbyt uciążliwy), ale także to, czy urządzenie zapewnia niski pobór energii i finalnie, jaka jest właściwa wydajność oczyszczacza. Koniecznie zweryfikuj także czy sprzęt posiada dodatkowe opcje - sprawdź np. czy urządzenie ma funkcję nawilżacza powietrza lub jonizator powietrza. Ostatnie kwestie warunkują bezpośrednio sposób klasyfikacji i podziału dostępnych na rynku modeli oczyszczaczy. Wśród najczęściej wymienianych modeli znaleźć można:

  • oczyszczacze powietrza dla alergików,
  • oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania powietrza,
  • oczyszczacze powietrza z jonizatorem,
  • urządzenia antysmogowe.

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem - jak działają?

Tego rodzaju urządzenia mają za zadanie utrzymać równowagę jonową w powietrzu. Jej brak sprzyja namnażaniu się mikroorganizmów, co może powodować liczne, negatywne skutki dla naszego zdrowia. Kluczowe w procesie tym są urządzenia elektryczne, które zlokalizowane są w danym pomieszczeniu - wytwarzają one aerojony dodatnie, których nadmiar w powietrzu neutralizuje jony ujemne, przyczyniając się do ich zanikania. Wszystko to doprowadza do zaburzenia równowagi jonowej oraz znacznego pogorszenia jakości powietrza. Chcąc cieszyć się czystym powietrzem, ale także jakościowym, warto nabyć oczyszczacz powietrza z jonizatorem. Bazując na technologii Plasmacluster generator jonów wytwarza je i następnie przepuszcza do powietrza, co powoduje neutralizowanie wirusów, powstrzymuje rozwój grzybów, roztoczy i wszelkich mikroorganizmów chorobotwórczych. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem idealnie sprawdzi się więc w pokoju dziecka, ale także będzie budował odpowiednie warunki do pracy czy nauki, podnosząc jej wydajność i ułatwiając koncentrację.  

Oczyszczacze powietrza dla alergików - odpowiedni zestaw filtrów

Jednym z najbardziej popularnych oczyszczaczy powietrza jest ten, dedykowany dla osób borykających się z alergiami. Oczyszczacze powietrza dla alergików mają za zadanie oczyścić przestrzeń z alergenów i roztoczy, ułatwiając osobom z taką przypadłością funkcjonowanie w domu. Oczywiście urządzenie nie jest w stanie wyeliminować samej choroby - umożliwia jednak ograniczenie kontaktu z czynnikami wywołującymi ją. Tego rodzaju oczyszczacz powietrza posiada zaawansowany system filtracyjny - odpowiednie filtry powietrza, które nie tylko usuwają zarodniki pleśni, drobnoustroje, ale także kurz, roztocza i pyłki roślin. Oczyszczacze powietrza dla alergików mają więc za zadanie zapewnić nam czyste powietrze w domu, miejscu pracy, ale także oczyścić je z niebezpiecznych dla nas substancji. Pamiętaj jednak, by sprawdzić jak często w danym modelu oczyszczacza konieczna jest wymiana filtra - tylko sprawny będzie w stanie zapewnić ochronę w zakresie szkodliwych substancji dla alergików. Zadbaj także o to, by odpowiedni oczyszczacz był nie tylko zaawansowany technologicznie, ale także posiadał wydajność dopasowaną do wielkości pomieszczenia.

Oczyszczacz powietrza i funkcja nawilżania

Kolejnym przykładem popularnych, dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza, są te, posiadające funkcję nawilżania powietrza. To rozwiązanie szczególnie przydatne w czasie sezonu grzewczego, kiedy nasza skóra i drogi oddechowe narażone są na znacznie przesuszone powietrze. Wynika to przede wszystkim z faktu iż wraz ze spadkiem temperatury zimne powietrze wpadając do ciepłego pomieszczenia ogrzewa się, a to powoduje niższą wilgotność względną. Niestety nawilżanie powietrza jest absolutnie konieczne - suche powoduje często problemy z oddychaniem, kaszel, podrażnienie spojówek i problemy ze snem. Dodatkowo negatywnie wpływa na poziom nawilżenia skóry. Chcąc zakupić oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania powietrza możemy wybierać spośród: modeli parowych, które generują parę z zagotowanej wody, ewaporacyjnych - bazujących na technologii ewaporacyjnej, która jest najbardziej naturalną formą nawilżania, ultradźwiękowych - generujących ultradźwięki rozbijające wodę, oferujące bardzo skuteczne nawilżanie powietrza, lecz nie polecane do domów ze zwierzętami, które słyszą wytwarzane przez urządzenie ultradźwięki.

Oczyszczacze powietrza antysmogowe

Z roku na rok problem smogu w Polsce nieustannie narasta. Przekłada się to na występowanie w powietrzu wielu rakotwórczych substancji, które dominują przede wszystkim w trakcie sezonu grzewczego. Większość dużych miast posiada wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, który informuje nas o aktualnym poziomie szkodliwych substancji, które wdychamy. Znajdziesz tam nie tylko pyły zawieszone, ale także informacje o tym, jaka jest danego dnia jakość powietrza. Niebezpieczeństwo grozi nam także w domach, do których nieprzyjemne zapachy i smog przedostają się przez okna czy nawiewniki. Chcąc posiadać czyste powietrze w swoim wnętrzu powinniśmy rozważyć zakup oczyszczacza powietrza wyposażonego w filtr HEPA o minimalnej klasie E10 oraz filtr węglowy, bazujący na węglu aktywnym. Warto jednak mieć tutaj świadomość, że wybierając dany oczyszczacz powietrza powinniśmy zwrócić uwagę na jakość filtrów, które są kluczowe dla wydajności jego działania oraz wielkość pomieszczenia i przepływ powietrza, w miejscu, w którym urządzenie ma stać. Filtr HEPA usuwa prawie 100% pyłów, które generują zanieczyszczenia powietrza. Wybierzmy więc dobry oczyszczacz powietrza, który posiada jak najlepszy filtr HEPA. Zwróć uwagę także na to, czy model, który chcesz nabyć jest wyposażony w dwuetapowy system filtracji - zbudowany z filtra elektrostatycznego i fotokatalitycznego, które usuwają lotne związki organiczne oraz pyły, a także posiada filtr HEPA i filtr węglowy, które precyzyjnie usuną wszystkie zanieczyszczenia z powietrza zagrażające zdrowiu człowieka. 

Oczyszczacze powietrza Hama Mobile - ciesz się czystym powietrzem w domu

Wybór oczyszczacza nie jest łatwy - powinien on być dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań, ale także zapewniać wysoką skuteczność nawet napotykając większe zanieczyszczenia. Pomocna może być analiza parametrów oczyszczacza powietrza, takich jak maksymalny poziom hałasu, który wydaje (kluczowy czynnik, kiedy stawiamy urządzenie w sypialni lub pokoju dziecka), tryb nocny, koszty eksploatacji czy rodzaj filtra (najlepiej zestaw filtrów), w który jest wyposażony. Najlepszy oczyszczacz jest w stanie pozbyć się smogu, usuwa brzydkie zapachy, a także alergeny roztoczy. Wybierz idealny model, dostępny w ofercie Hama Mobile - łączący najwyższe parametry technologiczne, oferujące dużą wydajność, a także atrakcyjną cenę. W sklepie marki znajdziesz także inne produkty z kategorii Smart Home, wśród których kluczowe są głowice termostatyczne, kamery WiFi, gniazda WiFi, żarówki smart i wiele innych urządzeń, które zautomatyzują procesy w Twoim domu i ułatwią Ci jego prowadzenie. 

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com