20% rabatu na pierwsze zamówienie!
Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.
Uchwyty na telefon do roweru to coraz częstszy element wyposażenia wielbicieli dwóch kółek. Szczególnie podczas pokonywania długich tras i w trudnym terenie korzystanie z telefonu podczas jazdy staje się niemożliwe. Jednak coraz więcej osób zarówno trenujących profesjonalnie, jak i amatorów korzystających z roweru rekreacyjnie, chce zerkać na telefon podczas jazdy. Trzymanie telefonu w jednym ręku i wpatrywanie się w niego podczas jazdy może grozić poważnym niebezpieczeństwem.
Uchwyty rowerowe na telefon Hama sprawiają, że jazda na rowerze jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – smartfona możemy mieć pod ręką w każdej chwili. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli korzystamy ze stopera lub aplikacji mierzących przejechane kilometry, prędkość przejazdu, rysujących naszą trasę czy mierzących ilość spalonych kalorii. Posiadanie telefonu na uchwycie zapewnia również możliwość odebrania rozmowy i wykonania połączenia bez konieczności zatrzymywania się. Uchwyty rowerowe na telefon najlepiej umocować na kierowniku w wygodnym dla nas miejscu. Przed zamontowaniem uchwytu warto przyłożyć go do kierownika i zaplanować odpowiednie miejsce przymocowania. Uchwyty na telefon rowerowe, to jedne z najlepiej sprzedających się akcesoriów dla rowerzystów.
Uchwyty rowerowe wodoszczelne zapobiegają awarii smartfona na skutek działania wilgoci. Podczas jazdy mogą zaskoczyć nas różne warunki pogodowe. Na wypadek ulewy czy nawet lekkiego deszczu warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojego telefonu w postaci wodoodpornego uchwytu rowerowego. W tym celu warto kupić wodoodporne etui, które skutecznie zabezpieczy telefon. Szczelny pokrowiec chroni telefon przed brudem i wilgocią. Z przodu etui została umieszczona specjalna folia, która umożliwia korzystanie z funkcji dotykowych telefonu.
Rozważając kupno uchwytu rowerowego na w własny użytek, czy też na prezent, warto wybierać produkty najlepszej jakości. Taki uchwyt może posłużyć nam na wiele lat. Uchwyty rowerowe Hama zostały wyprodukowane z materiałów najlepszej jakości i posiadają stabilne mocowanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przycisk, który zwalnia telefon i pozwala go swobodnie wyjąć, dzięki temu nie musimy siłować się z uchwytem, gdy chcemy zabrać telefon. Uchwyty rowerowe na telefon 6 cali pozwalają na idealne dopasowanie telefonu. Większość nowoczesnych smartfonów posiada wyświetlacze o przekątnej 6 cali lub bardzo zbliżonej wielkości.
Uchwyty na rower do telefonu różnią się między sobą typem i systemem mocowania. Najczęściej spotykane typy uchwytów to:
Żeby poprawnie zamocować uchwyt rowerowy do telefonu warto w pierwszej kolejności przeczytać instrukcję obsługi dołączoną do każdego urządzenia. Aby mocowanie telefonu poszło sprawnie można także poszukać dodatkowych informacji w sieci, albo filmików na YouTubie, gdzie dana osoba zakupiła konkretny model uchwytu rowerowego i prezentuje jego mocowanie. Rowerowe uchwyty są zwykle bardzo proste w montażu i nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, aby po kilku chwilach móc przyczepić telefon do roweru i udać się w drogę.
Uchwyt rowerowy jest zwykle elastyczny dzięki czemu skutecznie dopasowuje się do każdego rodzaju kierownicy. Niektóre z nich mają specjalne umieszczone otwory przez które można przełożyć prostą kierownicę. To dobre rozwiązanie dzięki któremu nie trzeba wykorzystywać żadnych śrubek. Inne zaś mają np. rzepy które należy owinąć wokół kierownicy. Dzięki rzepom uchwyt można spokojnie zamocować np. pomiędzy licznikiem rowerowym a środkiem kierownicy. Czasami zdarza się, że licznik rowerowy trzeba będzie przesunąć, aby móc zamontować nowy gadżet. Dobry uchwyt rowerowy po zamontowaniu powinien praktycznie nie móc przesunąć się w żadną stronę. Dzięki solidnemu mocowaniu umieszczony w nim telefon będzie bezpieczny i nie wypadnie na drogę. Różnorodność dostępnych uchwytów może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto jest zorientować się we właściwościach poszczególnych akcesoriów i wybrać ten najlepszy dla siebie.
Fanów zarówno smartfonów, jak i rowerów przybywa w naszym kraju w tempie lawinowym. Sprzyja temu szczególnie wiosna i lato, kiedy to sklepy i serwisy rowerowe przeżywają istne oblężenie, ale także troska o naturalne środowisko i oszczędności. Paliwo jest obecnie bardzo drogie, dlatego specjaliści zachęcają do intensywniejszego podróżowania jednośladami. Wraz z coraz częstszym wykorzystaniem rowerów, cykliści dokupują coraz więcej akcesoriów, które pomagają im w wygodniejszym pokonywaniu kolejnych kilometrów. Rośnie popularność takich gadżetów jak dodatkowe saszetki, bidony, wygodne siodełka, bagażniki czy właśnie uchwyty na telefon do roweru.
Uchwyt rowerowy to gadżet, który pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, a jednocześnie nieograniczony dostęp do telefonu. Widok rowerzysty, który jedną ręką trzyma kierownicę, a w drugiej telefon przyłożony do ucha, może wywołać ogromny niepokój, szczególnie gdy przemieszcza się on po ruchliwej drodze w mieście lub pokonuje trasy w terenie. Trzymanie telefonu przy uchu lub wyszukiwanie w nim informacji bez umieszczenia telefonu w uchwycie może stworzyć niebezpieczeństwo zarówno dla samego rowerzysty jak i innych uczestników ruchu. Poruszając się po drodze czy chodniku nie trudno jest o upadek czy poważniejszy wypadek z udziałem innych osób. Dlatego każda osoba prowadząca rower powinna zawsze trzymać kierownicę obiema rękami oraz uważnie obserwować drogę i jej otoczenie. Są jednak osoby, które nawet przez czas poświęcony na jazdę na rowerze chcą mieć swój telefon w zasięgu ręki. Uchwyt rowerowy pozwala im więc na bezpieczną jazdę i jednocześnie nieskrępowany dostęp do smartfona. Ponadto uchwyty rowerowe pomagają chronić telefon, który nie wypadnie z ręki. Uchwyt na telefon w trakcie jazdy amortyzuje wszystkie nierówności na drodze, w tym wstrząsy, dzięki czemu telefon z pewnością nie wypadnie na drogę i nie ulegnie uszkodzeniu, co mogło by się stać podczas trzymania go w ręku lub kieszeni od spodni. Dobrze zamocowany uchwyt do kierownicy roweru pozwala na swobodną jazdę i jednoczesne korzystanie ze smartfona.