Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Smart gadżety

Smart gadżety to niezwykle atrakcyjne i budzące zainteresowanie akcesoria elektroniczne, których zadaniem jest ułatwienie nam wykonywania określonych czynności i automatyzacja procesów. Ta, niezwykle rozwojowa dziedzina rynkowa, dostarcza klientom już znacznie więcej niż zaawansowany technologicznie smartwatch, inteligentne okulary, czy inne urządzenia sterowane za pomocą smartfona lub tabletu.

Sektor rozwiązań typu smart poszedł o krok dalej, oferując sprzęty i gadżety wykorzystywane w domu, ogrodzie czy pomieszczeniu służbowym. Szeroka dziedzina rozwiązań zamykanych pod hasłem "Inteligentny dom" zyskuje na popularności z każdym rokiem. Szukamy produktów, które nie tylko ułatwią nam codzienność, ale także podnosią funkcjonalność już posiadanych urządzeń. Nic więc dziwnego, że producenci prześcigają się w ilości oferowanych rozwiązań z kategorii smart home. Tego typu produkty pozwalają nam na zdalną kontrolę nad domem i monitorowanie jego okolicy, komfortowe zarządzanie domowym oświetleniem, ale także w niektórych przypadkach sporą oszczędność pieniędzy.

Smart home-gadżety na miarę XXI wieku

Gadżety smart home to bardzo szeroka dziedzina urządzeń i akcesoriów domowych, których cechą wspólną jest wygodne sterowanie z poziomu smartfona, tabletu lub przy pomocy dedykowanej aplikacji albo asystentem Google. Większość tego rodzaju urządzeń pozwala na wykorzystywanie w tym celu zarówno telefonów z Androidem, jak i systemem operacyjnym iOS, a ich działanie oparte jest o zaawansowane technologie, bazujące na łączeniu z Internetem, standardzie przesyłu Bluetooth oraz wielu innych, umożliwiających zdalne sterowanie. Smart gadżety do domu to praktyczne rozwiązania, które pozwalają na ułatwienie wielu codziennych czynności. Gadżety smart home to m.in.:

  • systemy monitorowania domów,
  • lampy umożliwiające sterowanie przy pomocy urządzenia mobilnego,
  • inteligentna waga,
  • czujnik regulujący oświetlenie,
  • termometr na podczerwień,
  • robot sprzątający.

Większość tego rodzaju gadżetów jest wyposażona w aplikację mobilną, która posiada intuicyjny interfejs i pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu smartfonu. Sprawdź, jakie przykłady smart gadżetów do domu możesz spotkać wśród dostępnych na rynku rozwiązań i w jaki sposób działają.

Smart gadżety - jak to właściwie działa?

Poznaj najpopularniejsze urządzenia z kategorii smart home - z ich pomocą możesz nie tylko stworzyć wygodny i pełen efektownych, elektronicznych rozwiązań dom, ale także ułatwić sobie wykonywanie codziennych czynności. Akcesoria smart home to produkty, które pozwolą Ci zautomatyzować procesy w swoim domu, oszczędzając czas, energię elektryczną lub zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa obiektu. Większość tego rodzaju gadżetów działa w oparciu o technologię łączności Bluetooth, a także pracuje z dedykowaną aplikacją mobilną - przy jej pomocy możesz nie tylko sterować działaniem sprzętów, ale także uzyskiwać informacje, raporty lub podsumowania działania urządzenia w swoim domu. Sprawdź, jakie gadżety smart home do inteligentnego domu cieszą się największą popularnością. 

Oświetlenie typu smart - steruj zdalnie światłem w pomieszczeniu

Jednym z popularniejszych rozwiązań w dziedzinie smart jest inteligentne oświetlenie, czyli system lamp, które dają możliwość sterowania ich funkcjonowaniem za pomocą aplikacji. Oznacza to, że zdalnie, z poziomu telefonu, możesz włączać oświetlenie, ale także sterować jego natężeniem, lub w niektórych przypadkach zmieniać kolor światła. Co istotne, tego rodzaju oświetlenie może stanowić nie tylko jedno źródło światła, czyli żarówka, ale także kilka lub nawet kilkadziesiąt punktów.  Instalacja tego rodzaju lampy przebiega tak, samo jak w przypadku tradycyjnej. Zwykle zbudowany w oparciu o nie system jest kompatybilny zarówno ze smartfonami z system Android, jak i iOS.

Gniazdka elektryczne do inteligentnego domu

Do innych, często spotykanych, rozwiązań typu smart home należą inteligentne gniazdka, znane także jako smart plug. Ich montaż w domu niesie za sobą wiele korzyści - pozwalają one na zdalne sterowanie włączaniem i wyłączaniem urządzeń, ale także potrafią zdiagnozować potencjalne awarie - np. nagłe przepięcia, które skutkować mogą uszkodzeniem urządzenia. Dodatkowo inteligentne gniazdka pozwalają monitorować ilość zużywanego prądu - to z kolei przekłada się na weryfikację, ile potrzebują go, często zbędne nam urządzenia np. te, pozostające w trybie czuwania. Tego rodzaju przykład pokazuje, że inteligentny dom to nie tylko efektowna i pełna gadżetów przestrzeń, ale także możliwość praktycznego zarządzania wykorzystywanymi zasobami. 

Gadżety do inteligentnego domu w Hama Mobile

W ofercie marki Hama Mobile znajdziesz liczne smart gadżety, które reprezentują nie tylko najwyższą jakość wykonania i zaawansowane technologie, ale także dostępne są w atrakcyjnych cenach. W sklepie internetowym znajdziesz są m.in. głowice termostatyczne, które pozwalają regulować temperaturę ogrzewania zdalnie, na smartfonie, gniazda WiFi, z pomocą których możesz na odległość wyłączać i uruchamiać urządzenia lub weryfikować zużywaną przez nie ilość energii elektrycznej, ale także oświetlenie smart, w tym żarówki smart oraz stacje pogody, kamery WiFi czy inteligentne gadżety osobiste - np. smartwatche. Sprawdź bogatą ofertę marki Hama Mobile, która oferuje najwyższej jakości sprzęt, stanowiący jednocześnie tanie i funkcjonalne rozwiązania.   

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com