Ładowarki samochodowe USB-C

Ładowarki do samochodu USB-C to bardzo wygodne akcesoria umożliwiające zasilanie urządzeń mobilnych w trakcie jazdy samochodem. Działają one w oparciu o wpinanie jednej końcówki akcesorium do gniazda zapalniczki samochodowej, a drugiej do ładowanego urządzenia.

Użytkownicy tego rodzaju rozwiązań doceniają ich praktyczny wymiar, niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie zasilanego sprzętu i samochodu oraz coraz bardziej funkcjonalną ofertę tego rodzaju urządzeń, dostępną na rynku. Akcesoria do ładowania urządzeń w samochodzie to propozycja skierowana nie tylko do właścicieli smartfonów - to także możliwość ładowania innych gadżetów i sprzętów samochodowych - np. nawigacji, wideorejestratora czy innych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo oraz komfort podróży. Niezaprzeczalnie jednak najpopularniejszym rynkowym rozwiązaniem z kategorii ładowarek samochodowych są te ze złączem USB C.

USB typ C - co to takiego?

USB C to aktualnie najnowszy standard złącza USB wykorzystywany w przewodach do zasilania urządzeń mobilnych oraz przesyłu danych pomiędzy nimi. Oznacza to, że znajduje zastosowanie m.in. w smartfonach, tabletach czy laptopach. Ten rodzaj kabla nie spowodował jeszcze zupełnego zaniku innych, starszych na rynku rozwiązań - nadal funkcjonują inne złącza USB, ale ma spore szanse skutecznie wyprzeć je z czasem, bo jest coraz powszechniejszy i kusi użytkowników wieloma praktycznymi funkcjonalnościami.

USB typ C - czym się wyróżnia?

USB typ C posiada liczne zalety - przede wszystkim ten rodzaj złącza USB cechują niewielkie rozmiary, co jest szczególnie ważne w przypadku ładowarek samochodowych - bez problemu zmieścisz ją w każdym schowku. To także wygoda - możesz wpiąć ją dowolną stroną - złącza USB typu C wyróżnia to, że jako jedyne są symetryczne. Bez względu na to, którą stroną złącza USB włożysz przewód do urządzenia, będzie on działał. To bardzo istotne podczas ładowania sprzętów w samochodzie - podpięcie urządzenia do zasilania powinno być szybkie i wygodne oraz nie rozpraszać uwagi kierowcy. Ten rodzaj złącza USB to także ekspresowy standard przesyłu danych - pozwala on na to, by natychmiastowo przekazać dane z jednego urządzenia na drugie oraz umożliwia stosunkowo szybkie ładowanie sprzętu. Wszystko to przekłada się na coraz większą popularność USB typ C - większe zainteresowanie tym rodzajem przewodu oznacza z kolei nieustannie rosnącą uniwersalność tego rodzaju złącza USB. Swoje sprzęty w USB C wyposażają już nie tylko producenci smartfonów - znajdziesz je także w tabletach czy innych akcesoriach.

Rodzaj wtyku a kompatybilność

Przewody do ładowania sprzętów w samochodzie wyposażone w złącza USB typ C są obecnie najpopularniejszymi końcówkami tego rodzaju akcesoriów. Pozwalają w elastyczny sposób zasilać urządzenia mobilne - ładowarka jest dostępna zawsze kiedy podróżujesz samochodem, a symetria złącza USB sprawia, że możesz bez problemu i szybko umieścić przewód w gnieździe urządzenia. Ładowarka samochodowa to typ ładowarki, którą wpinamy w gniazdo samochodowe - następnie w standardowy port USB wbudowany adapterze dopinamy przewód dedykowany do zasilania mobilnego urządzenia. Oznacza to, że możesz z reguły wpiąć w niego nie tylko kable USB typ C, ale i starsze rodzaje USB - np. mini USB czy micro USB w standardach B. Równocześnie jednak w ofercie sklepu Hama Mobile możesz zakupić akcesoria do zasilania sprzętów w samochodzie, wyposażone już w kabel USB typ C. Pozwalają one na uzupełnianie baterii w większości smartfonów, które dostępne są obecnie na rynku - mocne dążenia Unii Europejskiej do standaryzacji w tym zakresie powodują, iż spora część producentów urządzeń mobilnych wyposaża je właśnie w tego rodzaju złącza USB, doceniając także ich parametry, funkcjonalność i żywotność.

Power delivery - szybkie ładowanie

Ładowarka samochodowa USB-C to rozwiązanie, które często jest wyposażone także w funkcjonalność power delivery. To inteligentny system ładowania urządzeń mobilnych, o który wzbogacone są właśnie tylko tego typu złącza. Co umożliwia? Przede wszystkim szybkie, acz bezpieczne ładowanie sprzętu. Oznacza to, że posiadając ładowarkę samochodową USB-C wyposażoną w tego rodzaju system zarządzania energią, możesz naładować baterię swojego sprzętu nawet kilkukrotnie szybciej. To także gwarancja, że proces zasilania będzie w pełni bezpieczny - USB typ C z power delivery samodzielnie dopasowuje do ładowanego urządzenia moc wyjściową i napięcie, co oznacza, że Twojemu urządzeniu nie grozi przegrzanie czy przeładowanie. Przewody do ładowania sprzętów w samochodzie wyposażone w złącza USB C to także akcesoria bezpieczne dla Twojego samochodu i akumulatora. Dodatkowym atutem ładowarki samochodowej USB-C jest możliwość ładowania standardowym tempem wielu urządzeń równocześnie. Niektóre tego rodzaju akcesoria dysponują kilkoma portami USB i pozwalają na wpięcie większej liczby urządzeń jednocześnie do zasilania. Należy jednak liczyć się z tym, że ładowanie kilku telefonów lub różnych sprzętów w tym samym czasie spowolni proces. USB typ C to jednak zwykle najszybsza, dostępna aktualnie alternatywa, która w przypadku większej ilości urządzeń może okazać się nieoceniona.

Ładowarka samochodowa złącza USB-C czy micro?

Akcesoria do ładowania urządzeń mobilnych w samochodzie najczęściej posiadają złącza USB typu micro USB lub USB typ C. Zastanawiasz się czym się od siebie różnią? Przede wszystkim micro to starsza wersja przewodu - de facto to pomniejszona wersja kabla USB, która nadal obsługuje cześć sprzętów, lecz ładowanie nią urządzenia trwa zdecydowanie dłużej, ponieważ przewód posiada wolniejsze tempo transferu. Nie możesz wpiąć go także do urządzenia dowolną stroną - złącze ma zupełnie inny kształt i wymaga precyzyjnego dopasowania końcówki do wejścia w telefonie. Ten rodzaj złącza USB najczęściej jest dziś używany nawigacji samochodowych starszej generacji lub tabletów. Równocześnie jednak tego rodzaju przewód jest mniej zaawansowany technologicznie, co przekłada się na jego krótszą żywotność w porównaniu do nowszego złącza USB C.

Jak działa ładowarka samochodowa USB-C Hama Mobile?

Ładowarka samochodowa USB-C jest akcesorium zasilanym z poziomu gniazda zapalniczki samochodowej, z kolei jej drugie wyjście należy wpiąć do urządzenia mobilnego, które chcemy naładować. Ładowarki ze złączem USB typ C zwykle działają pod napięciem 12 V, co przekłada się na wysokie bezpieczeństwo tego rodzaju akcesoriów - nie tylko dla użytkownika, ale także telefonu czy samochodu i jego akumulatora. Zasilanie sprzętu rozpoczynają po przekręceniu kluczyka w samochodzie - nie musisz w żaden sposób zarządzać procesem ładowania ani go uruchamiać - rozpocznie się on sam w momencie uzyskania dostępu do zasilania. Ładowarki do samochodu USB typ C to także odpowiednio długie kable lub wygodne porty USB umożliwiające wpięcie własnych przewodów. Dzięki temu możesz swobodnie odłożyć telefon w bezpieczne miejsce w samochodzie po podpięciu go do zasilania lub wpiąć w dedykowany uchwyt. To znaczące ułatwienie procesu wpinania telefonu do ładowarki - tak ważne w przypadku zasilania urządzenia podczas prowadzenia samochodu.

Ładowarka samochodowa USB typ C - skąd ta popularność?

Akcesoria do zasilania urządzeń mobilnych w samochodach wyposażone w złącze USB typ C zyskują na popularności z roku na rok, tak samo rośnie zapotrzebowanie na nie. Przyczyną tego jest przede wszystkim docenianie przez odbiorców ich bardzo praktycznego wymiaru, ale i coraz bardziej rozbudowane funkcjonalności, które oferuje ten rodzaj wtyku, jak chociażby quick charge 3.0. To zaawansowana i nowoczesna technologia, która pozwala na szybkie naładowanie smartfona w bardzo krótkim czasie. Równocześnie jednak to połączenie maksymalnego bezpieczeństwa i wydajności - akcesorium wyposażone w quick charge 3.0 to automatycznie kontrolowana moc wyjściowa i natężenie prądu. Dzięki temu akcesorium niejako zarządza procesem ładowania - ładowarka komunikuje się z Twoim urządzeniem i dba o to, by nie dopuścić do jego przeładowania czy przegrzania. Równocześnie ten rodzaj wtyku chroni sprzęt przed niebezpieczeństwami płynącymi z sieci elektrycznej. Quick charge 3.0 w swoim działaniu przypomina więc funkcję power delivery. To jednak nie jedyne powody, dla których samochodowe złącza USB C zyskują na popularności. To także wysoka uniwersalność tego akcesorium - jedną ładowarką naładujesz wiele modeli telefonów, a także innego rodzaju urządzeń, które posiadają ten sam rodzaj złącza USB.

USB typ C do samochodów osobowych - rosnące zapotrzebowanie

Rosnące zainteresowanie takimi akcesoriami wynika jednak nie tylko z jego możliwości kabli wyposażonych w ten rodzaj wtyku, ale przede wszystkim zapotrzebowania na częstsze ładowanie smartfonów, które służą nam dziś nie tylko do komunikacji, ale także rozrywki czy pracy. Ich coraz bardziej zaawansowane możliwości technologiczne, a także szereg aplikacji działających w tle sprawiają, że zużycie energii jest wyższe. Podobnie wyglada dziś także kwestia gadżetów do samochodów - ich rozbudowana oferta i rosnące możliwości generują potrzebę zasilania tego rodzaju urządzenia. Dzięki temu, że USB typ C to ładowarka uniwersalna - rodzaj wtyku pasuje do większości akcesoriów - naładujesz nią także podgrzewacze do kubków, wideorejestratory czy nawigację samochodową. Ładowarka, której rodzaj wtyku to USB C będzie więc idealna dla osób, które dużo czasu spędzają w samochodzie - mogą korzystać z niej kurierzy czy przedstawiciele handlowi lub po prostu osoby często podróżujące. Ładowarka samochodowa USB-C szybko ładuje wiele sprzętów, zapewniając bezpieczeństwo podłączonego urządzenia.

Ładowarka samochodowa USB-C - bezpieczne akcesorium od Hama Mobile

Dostępna w ofercie Hama Mobile ładowarka USB C to rozwiązanie zabezpieczone przed przegrzaniem i przeładowaniem. To odpowiednia moc i natężenie, gwarantujące odpowiedni zakres napięcia oraz inteligentne systemy zarządzania zasilanym urządzeniem - np. power delivery czy quick charge 3.0. To technologia, która zapewnia dostęp do energii elektrycznej i szybkie oraz wygodne zasilenie urządzenia w każdym momencie. Na platformie e-commerce Hama Mobile znajdziesz także akcesoria Apple Lightning - USB C to ładowarka uniwersalna - rodzaj wtyku, który posiada pasuje do większości urządzeń. Przeciwieństwem jest jednak Apple - to jedyna marka, która do dziś stosuje swoje autorskie złącza i wymaga ich od klientów do ładowania swoich urządzeń. Hama Mobile to więc także ładowarka, która posiada rodzaj wtyku niezbędny do ładowania iPhone w samochodzie - niektóre z dostępnych produktów, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii pozwalają na wydłużenie żywotności baterii w telefonach. Hama Mobile to więc nie tylko ładowarka z dobrych materiałów i produkt godny polecenia, certyfikowany przez USB IF, który cechuje się dużą żywotnością. To przede wszystkim inteligentne przewody, które wspierają kondycję Twojego urządzenia mobilnego i pozwalają na ich bezpieczne i wygodne naładowanie.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com