Kable lightning

Kable USB lightning to standard stosowany w smartfonach iPhone nowszych generacji. Premiera nowego kabla miała miejsce 12 września 2012 roku i od tego czasu została wykorzystana w urządzeniach obsługiwanych przez system operacyjny od iOS 6 do iOS 13. Kabel nie służy wyłącznie do obsługi iPhonów, ale także iPodów i iPadów. 

 

Wielokrotnie już Unia Europejska chciała zmusić amerykańskiego giganta do standaryzacji swoich wtyczek i do tej pory nie udało się wymusić na Apple przejścia na standardowe złącza USB. I chociaż z jednej strony taka standaryzacja bywa pomocna, to z drugiej strony wielbiciele marki Apple, jak i sam producent, wcale nie chcą zrezygnować z wyróżniającego się złącza. Dzieje się tak z kilku powodów. Z jednej strony to znak rozpoznawczy Apple, że marka zawsze chce iść pod prąd i przyzwyczajać nas do niestandardowych rozwiązań, zaś z drugiej strony wielu przyznaje, że kable USB lightning są zdecydowanie lepsze od tradycyjnych.

Kable USB iPhone są mniejsze od USB C, a wykorzystywanie oryginalnych, certyfikowanych łącz jest w pełni bezpieczne dla sprzętu z jabłuszkiem, a według wirtuozów lightning sprawdza się lepiej podczas odtwarzania muzyki. Amerykański producent raczej szybko nie zrezygnuje z autorskich akcesoriów, dzięki czemu ma kontrolę nad swoją częścią rynku i może skutecznie chronić się przed podróbkami zalewającymi rynek. Kable lightning Hama posiadają licencję Apple MFI.

Kable lightning Hama

Kable lightning Hama to licencjonowane akcesoria bardzo dobrej jakości. Kable prezentują się nie tylko bardzo dobrze, ale są również bardzo dobrej jakości. Do ich produkcji użyto bardzo wytrzymałych materiałów. Według producenta kabel może wytrzymać do 20 000 wygięć, co czyni z niego niewątpliwie bardzo wytrzymałe urządzenie. Jest to możliwe ze względu na dodatkowo wzmocnione przewody wewnętrzne, pokryte podwójną warstwą izolacyjną. Kabel jest dość długi – 1,5 metra pozwala na swobodne korzystanie z urządzenia także podczas ładowania czy przesyłania danych.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszą ofertą, zapisz się do newslettera

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.

Rozumiem
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest [...]