Myszki bezprzewodowe

Niezwykle interesującym, zyskującym znacząco na popularności w ostatnich latach akcesorium są bezprzewodowe myszki. Ich użytkownicy doceniają szereg możliwości które za sobą niosą. Czym są myszy bezprzewodowe? Tak, jak i w przypadku klawiatur myszka komputerowa może łączyć się z komputerem dwoma metodami - za pomocą przewodu lub bezprzewodowo.

Wybierając akcesorium tego rodzaju warto zwrócić uwagę na to, który typ myszy będzie bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom - zapewniając wygodę użytkowania i maksimum komfortu podczas pracy na komputerze. Myszy komputerowe to rozwiązania znacząco ułatwiające korzystanie z niego i przyspieszające obsługę wielu czynności. Coraz częściej osoby decydujące się na zakup myszy wybierają jednak myszkę bezprzewodową. Dlaczego? Ten typ myszy podnosi komfort użytkowania, usprawnia i przyspiesza pracę z urządzeniem.

Myszy bezprzewodowe - czym są ?

Myszy bezprzewodowe to akcesoria kompatybilne z komputerami, które pozwalają na wygodne i intuicyjne użytkowanie, nie wymagając równocześnie parowania urządzeń za pomogą okablowania i wpinania przewodu do gniazda USB. To nie tylko maksymalnie komfortowe rozwiązanie, ale także uporządkowana, pozbawiona kabli przestrzeń na Twoim biurku. Nie musisz każdorazowo wpinać przewodu w gniazdo USB ani rozplątywać kabla. Myszka bezprzewodowa zyskuje uznanie wielu użytkowników - zarówno stosujących ten typ myszy do pracy, jak i gamingu, codziennego przeglądania Internetu czy innych form rozrywki.

Jak działa bezprzewodowy typ myszy?

Bezprzewodowy typ myszy może na różne sposoby komunikować się z urządzeniem - najczęściej jednak do jej parowania z komputerem wykorzystuje się interfejs bazujący na bezprzewodowym USB lub komunikacji opartej o Bluetooth. Myszka bezprzewodowa łącząca się z komputerem przy pomocy USB posiada nano odbiornik operujący w częstotliwości 2,4 GHz. Tego rodzaju odbiornik należy podpiąć do komputera - w gniazdko USB, w które jest wyposażony sprzęt. Odpowiada on za przesyłanie sygnału z kontrolera. To bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie - nie musisz każdorazowo podpinać myszy do gniazda - wystarczy, że jednorazowo umieścisz w nim nano odbiornik, a będzie on samoczynnie łączył się z myszką. Nie potrzebujesz tu żadnych dedykowanych sterowników czy skomplikowanej instalacji - myszka zacznie działać po połączeniu odbiornika. Drugą metodą komunikacji, na której bazuje bezprzewodowy typ myszy, może być łączność Bluetooth. To jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które nie wymaga wpinania żadnych dodatkowych odbiorników. Jeśli planujesz jednak zakupić ten rodzaj myszy upewnij się, że Twój komputer obsługuje technologię Bluetooth. Jeśli nie - możesz wybrać model z odbiornikiem lub pozostać przy przewodowym akcesorium, bo model Bluetooth nie zadziała. Większość nowych komputerów wspiera jednak ten standard i połączenie myszy z domowym sprzętem nie powinno być trudnością.

Mysz bezprzewodowa - metody zasilania

Myszy bezprzewodowe różnią się od siebie ze względu na sposób w jaki są zasilane. Klasyfikując je ze względu na technikę ładowania można wyszczególnić typ myszy zasilany na baterie - wówczas zakupując akcesorium musisz wyposażyć je w baterie typu paluszki lub akumulatorki. Drugi rodzaj myszy to akcesorium z wbudowanym akumulatorem. Jest ono wygodniejsze o tyle, że chroni przed ewentualnym, nagłym rozładowaniem sprzętu i brakiem baterii w domu, by go ponownie uruchomić. Decydując się na typ myszy bezprzewodowej z akumulatorem musisz tylko połączyć akcesorium do ładowania, kiedy pojemność akumulatora będzie na wyczerpaniu. To skuteczna ochrona przed ryzykiem nagłego rozładowania. Co szczególnie istotne, z uwagi na ergonomię i funkcjonalność tego akcesorium, z myszy bezprzewodowej możesz korzystać także podczas jej ładowania! Pamiętaj jednak o tym, że myszki bezprzewodowe, które mają wbudowany akumulator, z reguły posiadają na tyle mocne parametry, że mogą służyć Ci bez zasilania go nawet przez kilka miesięcy.

Myszy bezprzewodowe - rodzaj sensora

Planujesz kupić bezprzewodowy typ myszy? Zwróć uwagę na to, w jaki rodzaj sensora jest wyposażona. Myszka bezprzewodowa może działać na bazie różnych typów sensorów. Najczęściej na rynku możemy spotkać typ myszy optyczny optyczny lub laserowy. Dostępne na rynku myszy bezprzewodowe mogą różnić się od siebie dokładnymi właściwościami akcesorium, jak chociażby czułość myszy, przekładająca się na precyzję jej działania, ceną tego rodzaju sprzętu czy finalnie: rozdzielczością samego sensora. Tym sposobem możemy wyróżnić na rynku typ myszy optyczny oraz laserowy.

Typ myszy optyczny - dla kogo?

Typ myszy optyczny wykorzystuje diody LED. Te posiadają z kolei specjalny sensor, który rejestruje światło odbijające się od podłoża. Typ myszy optyczny cechuje się wysoką żywotnością i ciągłością działania. Wśród użytkowników komputerów odnotowuje najwyższą popularność rodzaj myszy bazujący właśnie na rozwiązaniach optycznych. Dlaczego? Decyduje o tym przede wszystkim jego atrakcyjna, niższa w stosunku do akcesoriów wyposażonych w inne typy sensorów, cena. Typ myszy optyczny jest więc znacznie tańszy, równocześnie jednak jest nieco mniej precyzyjny niż pozostałe warianty, co wynika z faktu, iż odnotowuje on nieco dłuższy czas reakcji na sygnały wysłane przez użytkownika. Decydując o zakupie akcesorium zastanów się więc do czego najczęściej używasz komputera i czy ten rodzaj myszy odpowie na Twoje oczekiwania - precyzyjność myszy może być kluczowa np. w przypadku pracy na komputerze lub użytkowania go do gamingu. Jeśli jednak na co dzień przeglądasz tylko Internet, wykonujesz drobne prace biurowe lub korzystasz z sieci dla rozrywki, możesz mieć pewność, że typ myszy optyczny będzie dla Ciebie w zupełności wystarczający.

Laserowa mysz bezprzewodowa

Drugim, dostępnym na rynku i bardzo popularnym rodzajem sensora, w który może być wyposażona mysz bezprzewodowa, jest laser. Ten typ myszy bazuje na wiązce laserowej. Dokładnie tak, jak w przypadku myszy optycznych, oświetla on powierzchnię, a jego światło wraca do urządzania poprzez soczewki, co z kolei pozwala na to, by procesor rozpoznawał kierunek ruchu użytkownika. Równocześnie jednak tego rodzaju przekaz bazujący na wykorzystaniu diod laserowy zapewnia szybszą reakcję. To zdecydowanie bardziej precyzyjny rodzaj myszy, wynikający z dużo wyższego poziomu czułości. Pozwala on także idealnie odwzorować ruchy użytkownika. Kto najczęściej inwestuje w tego rodzaju akcesoria? Osoby wykorzystujące myszki bezprzewodowe do pracy. Tyn typ myszy będzie idealny dla grafików, architektów i projektantów. Jego zalety docenią także gracze, którzy profesjonalnie podchodzą do tematu gamingu. Laserowa bezprzewodowa czułość myszy znacząco ułatwi im grę, precyzyjnie odwzorowując ich ruchy i zapewniając maksymalną szybkość reakcji.

Myszy laserowe - ale jakie?

Myszy laserowe bezprzewodowe to również bardziej złożone zagadnienie. Spośród tego rodzaju akcesoriów również możesz wybrać kilka typów. Laserowe myszy dzielą się bowiem na trzy podstawowe grupy - znajdziesz wśród nich laserowy V Track, laserowy Bluetrack oraz laserowy Bluespot. Pierwszy rodzaj myszy - V Track - to gwarancja tego, że bez względu na to, na jakiej powierzchni będziesz korzystał z myszy, będzie ona pracowała płynnie i gwarantowała swobodę użytkowania. Bluetrack to rodzaj myszy dedykowany do zastosowań biurowych - zapewnia bardzo dużą precyzję podczas wykonywania typowych dla pracy biurowej czynności. Bluespot to z kolei typ myszy, który jest najbardziej uniwersalny - pozwala uzyskać maksimum komfortu podczas pracy na różnorodnych powierzchniach oraz wykonywania różnorodnych czynności. Jeśli więc nie wiesz, do jakich zadań najczęściej będziesz wykorzystywał mysz bezprzewodową lub Twoje korzystanie z Internetu obejmuje wiele rozmaitych czynności, postaw na Bluespot.

Rozdzielczość sensora w myszach bezprzewodowych

Jeśli już zdecydujesz o tym, jaki rodzaj myszy będzie najlepszy dla Ciebie, zwróć uwagę na kolejny istotny parametr, na który należy zwrócić uwagę inwestując w tego rodzaju akcesorium. Kluczowa dla jakości pracy wybranej przez Ciebie myszy będzie bowiem również rozdzielczość sensora myszy bezprzewodowej. To ona bezpośrednio odpowiada za precyzję działania akcesorium. Na rynku można znaleźć modele myszy cechujące się różnorodnymi parametrami rozdzielczości sensora - np. 1000 dpi, 1600 dpi, 2400 dpi czy nawet 4000 dpi. Który wybrać?

1000 dpi, 1600 dpi, 2400 dpi czy 4000 dpi?

Najczęściej wybierany typ myszy to ten, który posiada 1000 dpi rozdzielczości sensora. Dlaczego? 1000 dpi to wystarczająca wartość do codziennego, standardowego użytkowania komputera. Jeśli więc Twoje korzystanie z komputera ogranicza się do przeglądania sieci lub innych form rozrywki, możesz mieć pewność, że 1000 dpi będzie dla Ciebie wystarczające. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by typ myszy, który zakupisz maksymalnie precyzyjnie odwzorowywał ruch Twojej ręki, wybierz akcesorium o wyższym parametrze dpi. Możesz zakupić rodzaj myszy 1600 dpi, 2400 dpi czy nawet 4000 dpi. Pamiętaj, by dopierać rozdzielczość w oparciu o realne potrzeby - bardziej precyzyjne myszy bezprzewodowe będą ułatwiały pracę, ale także dostępne będą w wyższej cenie.

Cicha mysz bezprzewodowa

Interesującą alternatywą na rynku myszek bez kabla są ciche myszy. Producenci oferują dziś takie modele akcesorium, w których poziom redukcji hałasu wynikającego z ich użytkowania sięga nawet 90%. To idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z myszy bezprzewodowych do pracy lub nauki. Świetnie sprawdzi się także, kiedy pracujesz lub po prostu korzystasz z sieci w nocy i nie chcesz budzić innych domowników. Warto wybrać wówczas także mysz, którą cechuje brak podświetlenia. Zyskasz pewność, że Twoje korzystanie z Internetu nie będzie przeszkadzało nikomu, co przełoży się na maksimum komfortu pracy lub relaksu.

Bezprzewodowa mysz pionowa

Interesującą alternatywą dla klasycznego, typu myszy bez kabla, jest bezprzewodowa mysz pionowa. To rodzaj myszy, który charakteryzuje się pionową budową, a jej kształt przywodzi na myśl joystick do gier. Steruje się nią w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku klasycznego bezprzewodowego rodzaju akcesorium, lecz jej przyciski są zlokalizowane po bokach sprzętu. Używając więc tego rodzaju akcesorium musisz w taki sposób chwytać mysz, by kontroler znajdował się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Wielu użytkowników bardzo chwali ten typ myszki, doceniając jego odmienne, lecz ich zdaniem bardziej intuicyjne trzymanie akcesorium w dłoni.

Bezprzewodowa mysz - dlaczego warto?

Tego rodzaj myszy oferuje bardzo dużo zastosowań - możesz korzystać z niej do pracy, rozrywki, przeglądania wiadomości w sieci czy grania w gry strategiczne lub typu FPS. To także dobra alternatywa dla osób korzystających z sieci w późnych godzinach nocnych lub posiadających małe dzieci - cicha mysz bezprzewodowa sprawi, że nie będziesz przeszkadzał nikomu i zyskasz pewność, że nie obudzisz żadnego z domowników. Przede wszystkim jednak, w tego rodzaju akcesorium, przewagą nad tradycyjną myszką jest brak kabla. To nie tylko bardzo wysoka wygoda nieograniczonego operowania akcesorium, ale także brak plączących się przewodów, konieczności każdorazowego ich podpinania czy po prostu idealny porządek na biurku. To także możliwość wyboru myszki, która zapewni maksymalny komfort obsługi prawą ręką, albo wręcz przeciwnie - będzie dedykowana dla leworęcznych.

Na co zwrócić uwagę kupując ten typ myszy?

Dobierając rodzaj myszy bezprzewodowej precyzyjnie przeanalizuj swój sposób korzystania z niej - tylko w ten sposób będziesz mógł ocenić, które funkcjonalności i parametry będą Ci niezbędne, które ułatwią operowanie akcesorium, a które są zbędnym dla Ciebie, lecz podnoszącym cenę, gadżetem. Zwróć więc uwagę na to, jaki jest sposób zasilania akcesorium, na jak długo wystarcza jego bateria oraz czy posiada tryb energooszczędny. Zastanów się czy sensor optyczny będzie dla Ciebie wystarczający, czy lepiej zainwestować w laserowy, gwarantujący wyższą czułość akcesorium i precyzyjniejsze odtwarzanie ruchów. Wybierz także odpowiednią rozdzielczość sensora spośród wielu dostępnych opcji - 1000 dpi, 1600 dpi, 2400 dpi czy 4000 dpi, wiedząc, że im wyższa jego wartość, tym wyższa czułość myszy. Wybierając więc myszy o wysokiej rozdzielczości zyskasz maksimum precyzyjności i szybkości odczytu Twoich ruchów. Zwróć uwagę również na poziom hałasu generowany przez mysz podczas jej użytkowania oraz to, czy posiada ona dodatkowe przyciski - jeśli tak, jakie ułatwienia i funkcjonalności one oferują. Zweryfikuj także to, czy myszka bezprzewodowa posiada podświetlane elementy - niektórzy użytkownicy doceniają ich efektowność, innych z kolei odstrasza i irytuje emitowane przez nie światło. Tego rodzaju porównania konieczne są dla doboru modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania - znacząco pomogą one także w wyborze myszki bezprzewodowej.

Bezprzewodowe myszy w ofercie Hama Mobile

W ofercie Hama Mobile znajdziesz bogatą ofertę tego rodzaju akcesoriów - oferujemy zarówno typ myszy optyczny, jak i laserowy, różnorodne rozdzielczości sensora, przekładające się na odpowiednią czułość myszy. Oferowane przez nas akcesoria są w pełni bezpieczne, cechuje je wysoka żywotność oraz ergonomiczna konstrukcja. To także szeroki wybór myszy reprezentujących bardzo różnorodne parametry - znajdziesz tu każdy typ myszy, który zaspokoi Twoje potrzeby. Bez względu na to, czy poszukujesz myszki do pracy, gamingu czy podstawowego użytkowania, bezprzewodowa mysz w ofercie sklepu Hama Mobile spełni Twoje oczekiwania. Jeśli nie jesteś pewien jaki typ myszy będzie dla Ciebie najlepszy, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta, który pomoże Ci dobrać produkt idealnie odpowiadający na Twoje zapotrzebowanie oraz dedykowany Twojemu sposobowi korzystania z sieci.

Oferta Hama Mobile - typ myszy dla Ciebie i wiele innych akcesoriów

W ofercie Hama Mobile znajdziesz szereg akcesoriów do telefonu, komputera, smartwatche, sprzęt RTV i multimedialny, produkty Smart Home, sprzęt fotograficzny i audio oraz wiele innych. Sklep marki oferuje nie tylko myszki bezprzewodowe, ale i bogatą ofertę asortymentową innego rodzaju produktów. Wszystkie łączy wieloletnia żywotność, najwyższa jakość wykonania oraz zastosowanie solidnych materiałów. Na platformie e-commerce marki zaopatrzysz się kompleksowo we wszystko to, co jest Ci potrzebne do domu, pracy lub rozrywki. Masz jednak pewność, że wybierając chociażby typ myszy bezprzewodowej, odpowiedni dla Twoich potrzeb, zakupujesz produkt kompletny - łączący najwyższe parametry bezpieczeństwa, jakości, funkcjonalności oraz atrakcyjną cenę. Dzięki temu oferta marki Hama Mobile cieszy się coraz większym uznaniem konsumentów, którzy doceniają w niej szeroki wybór produktów, ponadprzeciętną jakość i atrakcyjną marketingowo ofertę.

Hama Mobile - wybierz swój typ myszy bezprzewodowej z rabatem

Marka Hama oferuje także regularne akcje promocyjne i kupony, po wpisaniu których w polu koszyka, Twoje zamówienie zostaje zrabatowane. Informacje o aktualnie obowiązujących kodach znajdziesz na stronie sklepu internetowego Hama Mobile. Dostępna jest tu także zakładka promocje - kupisz w niej produkty w obniżonych cenach - nowe i pełnowartościowe. Dzięki temu zyskujesz możliwość nabycia najwyższej klasy sprzętu, który nie tylko zaspokoi Twoje oczekiwania, ale także będzie dostępny w atrakcyjnej cenie. Możesz również zapisać się do newslettera marki oraz bieżąco otrzymywać informacje o przygotowanych przez nią w danym czasie ofertach promocyjnych, kuponach zniżkowych lub innych akcjach rabatowych. Chcąc zostać subskrybentem, wystarczy zostawić swój adres mailowy w dedykowanym polu na stronie sklepu Hama Mobile, następnie potwierdzić zapis. To dobry sposób na to, by szybko dowiadywać się o dostępnych na platformie e-commerce rabatach, a także nowościach produktowych w ofercie marki i informacjach z życia firmy.

Hama Mobile - profesjonalna obsługa

Bez względu na to, na jaki typ myszy bezprzewodowej się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że Twoje zamówienie szybko dotrze do Ciebie. Marka daje możliwość wyboru metod dostawy spośród kuriera i odbioru paczki w paczkomacie - wybierz tę, która będzie idealna dla Ciebie. Pamiętaj także o tym, że składając zmówienie na kwotę wyższą niż 100 zł otrzymujesz darmową dostawę - do Twoich zakupów nie zostanie wówczas w koszyku doliczona kwota dostawy. Jeśli jednak nie wiesz jaki produkt powinieneś wybrać - zastanawiasz się, który typ myszy bezprzewodowej będzie odpowiadał na Twoje potrzeby i pozwoli Ci na wygodne użytkowanie akcesorium, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Chętnie pomożemy Ci dobrać produkt idealny dla Twoich oczekiwań, który zapewni Ci wieloletnią żywotność i nieprzerwane, bezpieczne użytkowanie.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com