Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Gniazda Wi-Fi

Produkty z obszaru smart home to oszczędność czasu, pieniędzy i możliwość podniesienia bezpieczeństwa swojego obiektu. Choć inteligentne rozwiązania kojarzą się z zaawansowaną technologią i sprawiają wrażenie drogich elementów - nic bardziej mylnego. Coraz częściej stają się podstawowym wyposażeniem domów czy mieszkań, a modułowe elementy wchodzące w skład tego rodzaju instalacji możesz kupić za naprawdę niewielkie kwoty.  Przykładem praktycznych i niezwykle atrakcyjnych rozwiązań są inteligentne gniazda WiFI.

Inteligentne gniazdko - co to takiego?

Inteligentne gniazdka, znane także jako Smart Plug to praktyczne, funkcjonalne, a przy tym eleganckie rozwiązania. Pozwalają one skutecznie zastąpić klasyczne gniazdka, a do tego, dodają im nowoczesnych technologii. Działają w oparciu o domową sieć WiFi i pozwalają na sterowanie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak telefon czy tablet. Czym dokładnie jest wobec tego gniazdo WiFi? To akcesorium, które bazując na sieci danych bezprzewodowych, przesyła informacje do urządzeń mobilnych, umożliwiając realizowanie wielu praktycznych funkcji. Znajdziesz wśród nich chociażby możliwość zdalnej kontroli urządzeń oraz sterowania nimi. Inteligentne gniazdko wyglądem przypomina klasyczne gniazdo - jest bardzo eleganckie, a możliwość znalezienia odpowiedniej dla siebie stylistyki jest naprawdę szeroka. Podstawową zasadą działania smart plug jest możliwość zdalnego odcięcia dopływu energii elektrycznej do urządzenia, a także wznowienia go w dowolnym momencie.

Gniazda na WiFi - możliwości zastosowania i korzyści

Gniazda na WiFi to możliwość sprawdzenia z dowolnego miejsca czy do gniazdka podłączony jest domowy sprzęt, czy odpowiednio wyłączyliśmy żelazko lub prostownicę, a także możliwość odłączenia urządzeń w dowolnym momencie. Inteligentne gniazdka to więc zaawansowane technologicznie rozwiązania, które umożliwiają podniesienie poziomu bezpieczeństwa obiektu, ale także wprowadzenie sporych oszczędności zużywanej energii elektrycznej. Do podstawowych funkcji tego rodzaju produktów należy bowiem możliwość odczytu w obrębie aplikacji danych o energochłonności poszczególnych urządzeń oraz kontrolowanie zużycia jej przez nie. Dzięki temu możesz więc zweryfikować jak wiele energii pochłania pozostawione w trybie czuwania urządzenie i podjąć decyzję o ewentualnym odłączeniu go. Gniazda na WiFi pozwolą nie tylko na zabezpieczenie domu przed ewentualnym ryzykiem pozostawienia włączonych urządzeń, ale także umożliwią zaoszczędzenie energii elektrycznej.

Gniazda sterowane WiFi - więcej niż oszczędność

Inteligentne gniazda WiFi dają jednak znacznie więcej możliwości niż tylko zabezpieczenie instalacji i oszczędność prądu. Gniazda sterowane WiFi niosą za sobą możliwość wglądu w historię aplikacji, co pozwala na weryfikowanie zużywania energii elektrycznej przez poszczególne urządzenia oraz zarządzanie ich używaniem. Tego rodzaju gniazdka pozwolą Ci także uruchamiać i wyłączać napięcie w konkretnym źródle zdalnie - jednorazowo, kiedy zapomniałeś odłączyć z niego urządzenie, ale także w oparciu o wcześniej zaprogramowany harmonogram. Możesz więc włączać zasilanie nocnej lampki w pokoju dziecka na kilka godzin, a później zaprogramować odłączenie z tego gniazdka prądu. Dodatkowo możesz także zdalnie uruchamiać światło, telewizor czy lampy, budując wrażenie obecności domowników w domu, kiedy są oni na urlopie. Gniazda sterowane WiFi przekładają się więc nie tylko na większe zabezpieczenie samej sieci elektrycznej, a co za tym idzie wyeliminowanie ryzyka pożaru, ale także ochronę domu przed potencjalnymi złodziejami. Wszystko to jest dostępne dzięki opcji przygotowania harmonogramów, które ułatwiają nam codzienne życie, regulujące częstotliwość pracy poszczególnych urządzeń, co z kolei w konsekwencji przełoży się na racjonalizację zużycia energii oraz obniżenie rachunków. Tego rodzaju rozwiązanie sprzyja więc także ochronie środowiska.

Gniazda elektryczne WiFi - do jakich urządzeń?

Gniazdka elektryczne WiFi to akcesoria bardzo uniwersalne - zwykle możesz podpiąć do nich każdy sprzęt elektryczny, którego moc nie przekracza 3300 Watów. Z powodzeniem wepniesz w nie więc wszystkie domowe sprzęty codziennego użytku, takie jak komputer, telewizor, żelazko czy prostownicę. Problemem nie będzie także zużywający dużą ilość energii elektrycznej czajnik. Pamiętaj jednak, by trzymać się granicy mocy gniazdka WiFi, którą zaleca producent. Zignorowanie obostrzeń grozi jego uszkodzeniem. 

Gniazda elektryczne sterowane WiFi a zarządzanie głosowe

Interesującym rozwiązaniem oferowanym przez inteligentne gniazdka jest także sterowanie głosowe. Oznacza to, że niektóre modele tego rodzaju akcesoriów pozwalają na włączanie i wyłączanie dopływu prądu do urządzeń przy pomocy komend głosowych. To bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu obsługa gniazdek jest bardzo intuicyjna i komfortowa. Gniazdka elektryczne sterowane WiFi zsynchronizowane w odpowiedni sposób z aplikacją mobilną producenta pozwolą więc na sterowanie wybranymi komendami głosowymi. Wówczas wystarczy wypowiedzieć określone słowo, by włączyć przepływ energii. Oczywiście wymaga to odpowiednich ustawień - z reguły jednak obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna. Same aplikacje producenckie są kompatybilne z systemami Android i iOS, co pozwala na używanie ich przez posiadaczy wszystkich rodzajów, obecnych na rynku, smartfonów. Dodatkowo dostępne są także autorskie rozwiązania producentów sprzętu komputerowego - np. Apple Homekit, która umożliwia zarządzanie z poziomu iPhone'a certyfikowanymi rozwiązaniami typu smart life i smart home firm zewnętrznych. Wygoda płynąca z takich form automatyzacji jest ogromna.

Gniazda elektryczne WiFi a bezpieczeństwo

Istotną kwestią, która przemawia za tym, by mieć w domu inteligentne gniazdko jest także bezpieczeństwo. Prócz wspomnianych już możliwości kontroli tego, jaki jest przepływ prądu w danym gniazdku i możliwości wstrzymania go, a co za tym idzie uniknięcia zwarcia lub pożaru po pozostawieniu włączonego sprzętu, funkcji symulowania obecności w domu, istotna jest także sama konstrukcja gniazdka. Gniazdka WiFi to urządzenia w pełni bezpieczne - posiadają one zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, są chronione przed przeciążeniem, a także mają czujniki przegrzania. Dzięki temu gwarantują zabezpieczenie sprzętu przed nagłymi spadkami napięcia pochodzącymi z sieci, a swoim poziomem bezpieczeństwa nie odbiegają od klasycznych tego typu rozwiązań.

Gniazda elektryczne 230V do domu - jakie wybrać?

Chcąc zakupić inteligentne gniazdko odpowiednie do Twoich potrzeb przede wszystkim zapoznaj się z dostępną na rynku ofertą i porównaj funkcjonalności poszczególnych urządzeń. Zwróć uwagę na kwestie takie, jak dopuszczalne rodzaje łączności - np. WiFi, Bluetooth, ale także częstotliwość pracy. Zastanów się nad tym czy potrzebujesz jednego gniazdka/ wtyczki, np. do salonu, przy pomocy którego będziesz zarządzać dopływem prądu do podpiętego w nim konkretnego urządzenia czy poszukujesz bardziej kompleksowych rozwiązań - np. listwy umożliwiającej wpięcie do niej kilku sprzętów. Na rynku znajdziesz nie tylko produkty pozwalające na zbudowanie smart sieci elektrycznej od podstaw, ale także rozwiązania do już posiadanych gniazdek np. odpowiednia nakładka. Jeśli jednak planujesz zbudować w swoim domu cały system rozwiązań typu smart home, chcąc uzyskać możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami w domu z poziomu telefonu, zdecyduj się na zakup ich od jednego producenta. Tego rodzaju zabieg to gwarancja bezpieczeństwa oraz tego, że urządzenia będą ze sobą kompatybilne. Gniazda elektryczne 230V będą wówczas stanowić zaledwie jeden element składowy całego systemu smart w Twoim domu.

Inteligentne gniazdko od Hama Mobile

W ofercie marki Hama Mobile znajdziesz liczne produkty z obszaru smart life. Smart Plug dostępne w sklepie marki to pełna kontrola zużycia energii, sterowanie zdalne zasilaniem, ale także liczne funkcje, jak tworzenie harmonogramów dopływu prądu. Oferowane przez nas produkty są wygodne i szybkie w montażu, a także pozwalają na połączenie z już istniejącymi rozwiązaniami. W ofercie marki znajdziesz także inne propozycje z kategorii smart life - np. stacje pogody, głowice termostatyczne, kamery WiFi i smartwatche. Z pomocą dostępnych w sklepie internetowym rozwiązań stworzysz w swoim domu wygodną przestrzeń nauki, pracy i relaksu, bazującą na zaawansowanych technologiach. Produkty marki Hama Mobile to połączenie najwyższej jakości wykonania, przekładającej się na wieloletnią żywotność, gwarancja automatyzacji procesów i atrakcyjne ceny.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com