Prezenty na Dzień Ojca 2024 z kodem rabatowym do -40%!

Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym

Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym to jedna z dostępnych na rynku, propozycji wygodnego przechowywania w samochodzie telefonu komórkowego - daje możliwość korzystanie z niego w czasie jazdy i równoczesnego zasilania go. Możemy spotkać się z wieloma propozycjami w tym zakresie - od klasycznych uchwytów z indukcją pozbawionych opcji zasilania, montowanych na kratce wentylacyjnej pojazdu, przez te, umożliwiające umieszczenie telefonu na wysokości oczu przy pomocy specjalnej przyssawki do mocowania na szybie, po te, bazujące na sile grawitacji (uchwyty grawitacyjne) lub magnetycznym przyciąganiu (uchwyty magnetyczne). 

Uchwyt samochodowy najczęściej ma za zadanie bezpiecznie ulokować nasz telefon w trakcie podróży, dać możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego z urządzeniem podczas prowadzenia auta - np. sprawdzania drogi wskazywanej przez nawigację. Często tego rodzaju uchwyty stosowane są także celu bezpiecznego podłączenia telefonu do zasilania - montując go mamy możliwość podpięcia do telefonu ładowarki samochodowej. Niestety ta metoda zasilania telefonu generuje liczne trudności - wymaga precyzyjnego wpięcia ładowarki w gniazdo, co podczas jazdy bywa uciążliwe, oraz optymalnego ułożenia przewodu w pojeździe - tak, żeby nie przeszkadzał np. podczas zmiany biegów. Szukasz rozwiązania, które umożliwi Ci bezpieczne mocowanie telefonu oraz wygodne ładowanie indukcyjne go w trakcie jazdy? Idealnym produktem dla Ciebie będzie indukcyjny uchwyt samochodowy

Uchwyt i ładowarka w jednym, czyli uchwyt z ładowaniem indukcyjnym

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną to niezwykle wygodny gadżet, łączący w sobie zalety ergonomicznej rękojeści do umieszczenia telefonu z tymi, charakterystycznymi dla ładowarki indukcyjnej. Dzięki tego rodzaju produktowi nie tylko wygodnie zamocujesz smartfon w trakcie jazdy na wysokości oczu i w zasięgu ręki, ale także zasilasz jego baterię równocześnie. Nic więc dziwnego, że uchwyt do ładowania bezprzewodowego jest produktem cieszącym się coraz większym zainteresowaniem konsumentów, którzy doceniają jego praktyczny wymiar. 

Uchwyt samochodowy do telefonu-ładowanie bezprzewodowe dla Twojej wygody

Funkcja ładowania bezprzewodowego pojawiając się na rynku smartfonów i ładowarek, wprowadziła istną rewolucję w dotychczas znanych metodach zasilania urządzeń. Ładowarka indukcyjna podbiła serca użytkowników gwarantując wygodę i intuicyjność procesu. Wystarczy położyć smartfon na polu ładowarki, by cieszyć się wygodnym i niewymagającym okablowania, zasilaniem. Rosnące zainteresowanie bezprzewodowym ładowaniem wygenerowało rozwój rynku - w produkcji pojawiły się liczne produkty umożliwiające jak najwygodniejsze zasilanie indukcyjne urządzeń, w tym telefonów -  np. ładowarki dedykowane do ulokowania na biurku w pracy, efektowne, niemalże ozdobne ładowarki do umieszczenia w różnych zakątkach domu czy te, pozwalające bezprzewodowo zasilać telefon podczas jazdy samochodem. To właśnie w tym celu stworzono uchwyty samochodowe z ładowaniem indukcyjnym - skupiające w sobie zalety bezprzewodowego ładowania oraz bezpiecznego mocowania telefonu.

Uchwyt indukcyjny do samochodu - jak działa?

Uchwyt indukcyjny do samochodu z wbudowaną w nim funkcją bezprzewodowego ładowania, to nic innego, jak produkt do umieszczenia telefonu oraz jego wygodnego i intuicyjnego zasilania. Działa on na podobnej zasadzie, jak ładowarka bezprzewodowa, czyli bazując na indukcji elektromagnetycznej. W uchwycie zlokalizowany jest przewód tworzący cewkę nadawczą. W czasie pracy urządzenia, na cewkę działa prąd przemienny, a wokół niej powstaje pole elektromagnetyczne, które umożliwia zasilanie urządzenia zlokalizowanego w ładowarce - w tym wypadku smartfona.

Uchwyt indukcyjny na telefon działa więc na zasadzie ładowarki bezprzewodowej, z tą różnicą, że pozwala także z łatwością umieścić w nim swój sprzęt, zapewniając jego stabilną pozycję podczas podróży. Proces ładowania rozpoczyna się w nim automatycznie - nie musisz go uruchamiać w żaden sposób. To jednak nie wszystko, co sprawia, że tego rodzaju produkt jest tak wygodny. Bardzo dużą zaletą uchwytu indukcyjnego jest sam sposób umieszczania w nim telefonu, a co za tym idzie uruchamiania procesu zasilania. Nie musisz w tym celu podłączać kabla i celować nim w port telefonu, a później gniazdo zapalniczki samochodowej.

Wystarczy zbliżyć do niego urządzenie, by dokonać jego mocowania w odpowiednim polu. Tego rodzaju gadżet to tzw. automatyczny uchwyt samochodowy. Po tym, jak przyłożysz do niego telefon, rękojeść produktu otworzy się i samoczynnie zamknie, wtedy, gdy zostanie on poprawnie w niej zamontowany. To gwarancja wygodnego mocowania i bezpiecznego przechowywania telefonu w uchwycie podczas podróży. Po jego dokonaniu ładowanie telefonu rozpocznie się automatycznie - pamiętaj jednak o tym, że tego rodzaju zasilanie możliwe będzie tylko w przypadku telefonów posiadających funkcję ładowania indukcyjnego.

Inteligentny uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym - rodzaje dostępnych na rynku

Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym może różnić się od siebie chociażby ze względu na różne opcje montażu - np. miejsce montażu, które uzależnione jest od tego, jaki typ gadżetu zakupiliśmy. Części uchwytów montowana jest poziomo, niektórych mocowanie polega na umieszczeniu systemu montażowego w obrębie kratki wentylacyjnej pojazdu - jeszcze innych mocowanie opiera się na przytwierdzeniu uchwytu przyssawką do szyby w samochodzie lub deski rozdzielczej. Jeśli nie wiesz, jak planujesz mocować swój uchwyt i które rozwiązanie będzie dla Ciebie najwygodniejsze - postaw na uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym wyposażony w kolorowy zawias. Pozwoli on na mocowanie produktu w każdej płaszczyźnie - w pionie, poziomie i pod dowolnym kątem nachylenia. Może być to przydatne wtedy, kiedy korzystasz z telefonu podczas ładowania indukcyjnego, by sprawdzić np. przebieg trasy w nawigacji. To nie wszystko - chcąc kupić uchwyt, możemy wybrać także inteligentny uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym. Czym różni się od klasycznego? Zapewnia automatyczne otwieranie ramion, wykrywanie telefonu i łapanie go, by następnie bezprzewodowo go naładować. Nie musisz wówczas obawiać się o stabilność urządzenia podczas jazdy. Niezwykle komfortowe jest także samo umieszczenie telefonu w polu ładowania - nie musisz kalibrować urządzeniem czy celować  kablem w jego gniazdo.

Automatyczny uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną - do jakich urządzeń?

Zastanawiasz się czy uchwyt z ładowarką indukcyjną to rozwiązanie dla Twojego telefonu? Prócz zweryfikowania tego, czy Twój model obsługuje ładowani bezprzewodowe, nie ma przeciwwskazań do tego, abyś korzystał z tego niezwykle wygodnego produktu. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór uchwytów, których szeroki zakres ramion sprawia, że pasują do nich praktycznie wszystkie modele i marki telefonu komórkowego. Większość tego rodzaju produktów daje także możliwość dopasowania wymiarów ich do szerokości montowanego w nich urządzenia. Wybierając automatyczny uchwyt samochodowy nie musisz więc zastanawiać się nad precyzyjnym doborem go pod kątem posiadanego smartfona - większość takich akcesoriów ma charakter uniwersalny i będzie współgrała z każdym smartfonem, a umieszczenie go w nich będzie bardzo łatwe.

Automatyczny uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym w ofercie HAMA Mobile

W ofercie Hama Mobile znajdziesz szeroki wybór najwyższej jakości produktów umożliwiających ładowanie telefonu - możesz wybierać spośród ładowarek indukcyjnych, klasycznych ładowarek wyposażonych w kabel USB czy ładowarek samochodowych. Znajdziesz tu także wiele uchwytów samochodowych - w tym uchwyty grawitacyjne - wykorzystujące siłę grawitacji, by chronić Twój smartfon przed uszkodzeniem podczas podróżowania samochodem oraz uchwyty magnetyczne - bazujące na naklejce magnetycznej mocowanej na telefonie lub jego obudowie i magnetycznym przyciąganiu telefonu do uchwytu.

20% rabatu na pierwsze zamówienie!

Dołącz do newslettera i zrób zakupy za dowolną kwotę, aby otrzymać rabat.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com