AdobeStock_214657508

Rankingi

Jakie słuchawki na siłownię wybrać? Ranking TOP 3

28 wrzesień 2023

Słuchawki to (zaraz po stroju do ćwiczeń) chyba najczęściej spotykany przedmiot w torbach osób chodzących na siłownię. Nic w tym jednak dziwnego. Dobra muzyka potrafi "uatrakcyjnić" trening, dodać nam potrzebnej energii, a nawet zmotywować. W tym poradniku podpowiemy, co powinny posiadać słuchawki sportowe i pokażemy najlepsze modele na siłownię od firmy Hama.

Czym powinny wyróżniać się słuchawki na siłownię?

Wszystkie słuchawki sportowe, nieistotne, czy na siłownię, czy do biegania, powinny posiadać zestaw charakterystycznych cech. Najważniejsze z nich to:

  • Wygoda i dopasowanie — Wygoda noszenia i poprawne dopasowanie słuchawek, są pierwszym, co przychodzi do głowy, gdy myślimy o słuchawkach do ćwiczeń. Akcesorium do muzyki musi być przede wszystkim wygodne i w żaden sposób nie przeszkadzać podczas naszej aktywności fizycznej. Z tego powodu na siłownię zazwyczaj rekomendowane są słuchawki bezprzewodowe, a nie słuchawki przewodowe.

  • Jakość dźwięku — Jakość dźwięku jest kluczową sprawą w słuchawkach na siłownię (a tak naprawdę to niezależnie od przeznaczenia słuchawek). W końcu podczas słuchania muzyki motywującej nie chcemy, aby nasze ulubione kawałki brzmiały nijako lub niepoprawnie. Nasze polecane słuchawki do ćwiczeń zapewniają więc dobre wrażenia muzyczne (nawet po opuszczeniu siłowni).

  • Wytrzymałość — Przypadki chodzą po ludziach... i zwykłych słuchawkach. Czasem po treningu jesteśmy po prostu tak zmęczeni, że chcemy szybko zdjąć słuchawki, wrzucić je do torby i wyjść. Właśnie dlatego słuchawki na siłownię powinny cechować się poprawną wytrzymałością, aby przetrwać nasze nieco szorstkie zachowanie w stosunku do nich.

  • Trwałość baterii — Bardzo istotna sprawa, gdy wybieramy bezprzewodowe słuchawki na siłownie. Usłyszenie komunikatu niskiego poziomu baterii, zaraz przed rozpoczęciem długiego, intensywnego treningu, to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą spotkać każdego sportowca. Słuchawki bezprzewodowe do ćwiczeń powinny mieć na tyle dobrą baterię, aby wspomagać nas przez co najmniej dwa treningi. Dużą zaletą w kwestiach bateryjnych jest też szybkie ładowanie/etui ładujące, sprawiające, że nie musimy zawczasu martwić się poziomem baterii.

  • Funkcje dodatkowe — Na sam koniec mamy funkcje dodatkowe. Sterowanie muzyką za pomocą poleceń głosowych, czy intuicyjnych paneli dotykowych będzie naprawdę zbawienie, kiedy musimy szybko zmienić piosenkę w trakcie wykonywania ćwiczeń. Bardzo przydatna okazuje się też funkcja ANC świetnie wyciszająca wszelkie szumy (w tym obijanie sztangą o podłogę) z naszego otoczenia.

Typy słuchawek na siłownię

Słuchawki na siłownię możemy podzielić przez wzgląd na dwa aspekty: ich budowę oraz sposób połączenia (kabel albo łączność bezprzewodowa — zazwyczaj Bluetooth). Najpierw zajmiemy się tym pierwszym. Wśród słuchawek wyróżniamy:

  • Słuchawki nauszne/wokółuszne — Dość duże słuchawki zakładane na naszą głowę. Cechują się bardzo dobrą wygodą, świetną jakością dźwięku i wieloma dodatkowymi funkcjami, ale potrafią być nieco cięższe. Słuchawki bezprzewodowe nauszne, zazwyczaj długo trzymają na baterii.

  • Słuchawki douszne — Rodzaj słuchawek wkładany bezpośrednio do ucha. Są niezwykle lekkie, dzięki czemu można je bezproblemowo nosić przez wiele godzin. Bezprzewodowe słuchawki douszne to najczęściej modele true wireless/TWS (inaczej: słuchawki prawdziwie bezprzewodowe). Nie mają one żadnych kabli, dlatego nie przeszkadzają w żaden sposób podczas treningu. Wraz z takimi słuchawkami otrzymujemy w zestawie małe etui ładujące.

  • Słuchawki dokanałowe — Dokanałowe słuchawki, to brat słuchawek dokanałowych. Zamiast do ucha są one jednak wkładane nieco głębiej do kanału usznego. Aby zagwarantować poprawną stabilność i izolację opisywany rodzaj słuchawek wyposażony jest w specjalne, wymienialne gumki (w pudełku znajdziemy kilka rozmiarów, co pozwala idealnie dopasować je do naszego ucha). Słuchawki dokanałowe Bluetooth, tak samo, jak słuchawki douszne to na ogół modele TWS ładowane przez dedykowane etui.

Zalety i wady słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki sportowe Bluetooth są idealnym akcesorium na siłownię. Nie mają one żadnego kabla, czyli nie ograniczają naszych ruchów. Dodatkowo szybko łączą się ze smartfonem i będą działać nawet wtedy, gdy nieco się od niego oddalimy.

Wraz z łącznością bezprzewodową przychodzi niestety jeden problem — bateria. Słuchawki bezprzewodowe muszą być od czasu do czasu ładowane, aby mogła popłynąć z nich muzyka. W przypadku modeli dousznych/dokanałowych czas pracy słuchawek wynosi od około 4 do 6 godzin słuchania. Jest on usprawniany przez etui ładujące, które potrafi zagwarantować kolejne 15-20 godzin słuchania. Większe słuchawki nauszne mają dodatkową przestrzeń na akumulator i dzięki temu mogą pracować bez przerwy przez 15 godzin (czasem dłużej) nawet bez akcesoriów ładujących.

Przed wyjściem na siłownię ze słuchawkami Bluetooth zawsze warto potwierdzić, czy na pewno nie rozładowaliśmy ich przy poprzednim treningu.

Ranking TOP 3 słuchawek na siłownię od Hama

Cechy i rodzaje słuchawek sportowych, mamy już omówione, to teraz pora na nasz ranking. Poniżej znajdziecie 3 najlepsze modele słuchawek na siłownię od firmy Hama.

Słuchawki dokanałowe Hama Spirit Pure

Pierwszy produkt na naszej liście to Hama Spirit Pure. Są to prawdziwie bezprzewodowe, dobrze grające, dokanałowe słuchawki sportowe, które praktycznie w ogóle nie będą ograniczały naszych ruchów podczas podnoszenia ciężarów, czy treningu kardio. Hama Spirit Pure mają trwałą, wodoodporną, ale jednocześnie lekką obudowę, co pozwala o nich zapomnieć chwilę po założeniu. Omawiane słuchawki możemy świetnie dopasować do swoich uszu za sprawą dołączonego zestawu gumek. W ten sposób nie wypadną one podczas robienia martwego ciągu, przysiadów, czy wyciskania na ławce.

Bateria Hama Spirit Pure wystarcza na 5 godzin słuchania muzyki, co oznacza, że przeżyją one nawet ekstremalnie długi trening. Dodatkowo dołączone etui naładuje słuchawki od zera do pełna całe 4 razy. Słuchawki Spirit Pure mają panele dotykowe oraz wbudowany mikrofon do łatwego pomijania/pauzowania piosenek dotykiem lub przy pomocy asystenta głosowego.

Słuchawki douszne Hama Freedom Light

Przyszła pora na propozycję dla fanów słuchawek dousznych. Hama Freedom Light (jak wskazuje zresztą sama nazwa) oferują przede wszystkim pełną swobodę ruchu i niską wagę (mniej niż 5 g na słuchawkę). Opisywany model to oczywiście słuchawki TWS, więc nie ma tutaj stale plątającego się kabla, mogącego nam przeszkodzić przy podnoszeniu ciężaru.

W pełni bezprzewodowa budowa oraz lekkość to jednak niejedyne zalety Freedom Light. Słuchawki douszne Hama mają porządny dźwięk i wybornie trzymają na baterii — jedno naładowanie wystarczy na całe 7 godzin odtwarzania muzyki. Czas ten zostaje wydłużony o kolejne 28 godzin za sprawą stylowego etui ładującego — jest to idealne akcesorium, aby wrzucić słuchawki do torby i zapomnieć o nich aż do kolejnego wylewania z siebie siódmych potów. Identycznie, jak pierwszy model na naszej liście: Hama Freedom Light wspierają wydawanie poleceń asystentom głosowym i obsługę przy pomocy paneli dotykowych.

Słuchawki nauszne Hama Passion Voyage

Nasza ostatnie akcesorium, to dobre słuchawki bezprzewodowe Hama Passion Voyage. Passion Voyage są nausznymi słuchawkami gwarantującymi znakomitą jakość dźwięku. Wisienką na torcie w tym modelu jest obsługa technologii ANC — zintegrowane mikrofony stale nagrywają otoczenie i wyciszają pobliskie szumy. Oznacza to, że po założeniu Hama Passion Voyage wszystkie dźwięki hantli i sztang obijanych o podłogę znikają w niepamięć.

Nauszne słuchawki Hama cechują się wysoką wygodą oraz uniwersalną regulacją pozwalającą dopasować pałąk idealnie do swojej głowy. Słuchawki są też składane, dzięki czemu bez problemu wrzucimy je do plecaka. Na nausznikach słuchawek znajdziemy dotykowe panele zapewniające łatwe sterowanie odtwarzaniem i inicjację asystenta głosowego. Słuchawki Hama Passion Voyage pograją dla nas bez przerwy przez 20 długich godzin.

To już wszystkie produkty w naszym zestawieniu. Aby dowiedzieć się więcej o słuchawkach Bluetooth, koniecznie sprawdźcie nasz poradnik jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com