ladowarka-do-iphone-12

Poradniki

Jaka ładowarka do iPhone 12? Polecane modele

28 lipiec 2023

Jeszcze kilka lat temu, gdy decydowaliśmy się na zakup nowego smartfona, każdy producent dostarczał wraz z urządzeniem niezbędne akcesoria do jego funkcjonowania. W opakowaniu znajdowała się ładowarka sieciowa oraz kabel USB. Wraz z wprowadzeniem na rynek smartfona marki Apple iPhone 12 nastał koniec ery ładowarek w pudełku.

Skąd takie zmiany?

Jednym z głównych powodów, które Apple podało jako uzasadnienie dla tego ruchu, jest troska o środowisko. Wyeliminowanie ładowarki i słuchawek z zestawu ma na celu zmniejszenie generowania nadmiernych odpadów elektronicznych. Firma wierzy, że wiele osób, które kupują iPhone 12, już posiada ładowarki i słuchawki z poprzednich modeli, co sprawia, że dodatkowe zestawy zwiększałyby tylko problem e-odpadów.

Apple podkreśla, że przechodzenie na bez ładowarki pomaga zaoszczędzić wartościowe zasoby naturalne, takie jak metale i minerały, które są wykorzystywane w produkcji urządzeń elektronicznych. W związku z tym firma jest przekonana, że ich działanie jest odpowiedzialne i przyczynia się do długofalowego dobra planety.

Mimo tych ekologicznych argumentów wiele osób nie było zadowolonych z tej zmiany. Głównym zarzutem jest fakt, że cena iPhone'a 12 nie została zmniejszona, pomimo braku ładowarki w zestawie. To oznacza, że klienci, którzy wcześniej nie mieli produktów Apple lub nie mieli odpowiednich akcesoriów, teraz muszą dodatkowo wydać pieniądze, aby móc pełni korzystać z zakupionego urządzenia.

Jaką ładowarkę kupić?

Rynek akcesoriów do smartfonów, w tym ładowarek, zasilaczy i przewodów USB w momencie premiery iPhone 12 i iPhone 12 pro był już bardzo dobrze rozwinięty. Na rynku funkcjonowali producenci oferujący sprawdzone i co ważne certyfikowane akcesoria do renomowanych marek smartfonów, dzięki czemu konsumenci najnowszej technologii nie zostali pozostawieni bez satysfakcjonujących rozwiązań.

Jaką ładowarkę dobrać zatem do modelu iPhone 12? Odpowiedź można znaleźć oczywiście w specyfikacji modelu iPhone 12 i iPhone 12 pro. Aby uzyskać najlepszy efekt szybkiego ładowania, należy zastosować ładowarkę o następujących parametrach: moc: 20 W, częstotliwość: 50–60 Hz, jedna faza, napięcie wejściowe: od 100 do 240 V, prąd zmienny, napięcie wyjściowe/prąd wyjściowy: 9 V, prąd stały, 2,2 A oraz przewód USB.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki do iPhone 12?

Przy wyborze nowej ładowarki do iPhone'a 12, istnieje kilka kluczowych punktów, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywne ładowanie urządzenia. Według Apple każdy z modeli iPhone'a 12 ma zdolność do szybkiego ładowania, umożliwiając osiągnięcie około 50% naładowania w ciągu około 30 minut. Aby osiągnąć taki wynik, nowy sprzęt powinien zostać dobrany zgodnie z następującymi sugestiami:

Sprawdź moc ładowania (waty): najlepsze ładowarki powinny oferować odpowiednią moc ładowania dla Twojego iPhone'a 12, czyli podobnie jak oryginalne ładowarki — moc 20 W lub wyższej, aby uzyskać optymalne wyniki ładowania. W przypadku ładowarek o niższej mocy szybkie ładowanie nie będzie możliwe.

Należy upewnić się, że produkt posiada certyfikacja MFi. Oznacza to, że ładowarka jest certyfikowana przez program MFi (Made for iPhone/iPad/iPod). Certyfikowane akcesoria MFi są zaprojektowane zgodnie z wymaganiami Apple i są bezpieczne w użyciu, minimalizując ryzyko uszkodzenia urządzenia.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo ładowania. Wybieraj ładowarki od zaufanych producentów, które mają odpowiedni szereg zabezpieczeń: przeciwprzepięciowe, przeciwprzegrzaniu i przeciwzwarciowe. Dobra jakość ładowarki pomoże uniknąć uszkodzenia telefonu lub ryzyka pożaru.

Przy zakupie warto zastanowić się, ile i jakie porty lub funkcje ładowarki będą Ci potrzebne. Jeśli potrzebujesz ładowarki do ładowania więcej niż jednego urządzenia jednocześnie, zwróć uwagę na ładowarki z wieloma portami USB lub wbudowanymi funkcjami takimi jak ładowanie indukcyjne.

Sprawdź kompatybilność kabla. Wiele nowoczesnych iPhone'ów, w tym iPhone 12, korzysta z portu USB-C. Upewnij się, że ładowarka jest wyposażona w odpowiedni kabel USB-C do podłączenia z iPhone'em. Jeśli nie przewód USB-C nie został dołączony do ładowarki, należy kabel dokupić osobno.

Istotnym punktem jest również gwarancja. Sprawdź, czy ładowarka ma odpowiednią gwarancję od producenta. Dobra gwarancja zabezpieczy Cię przed nieprawidłowym działaniem urządzenia.

Reasumując, wybierając ładowarkę do iPhone'a 12, zwróć uwagę na jej moc, certyfikację, bezpieczeństwo, kompatybilność i jakość producenta. Dzięki odpowiedniemu doborowi ładowarki zapewnisz swojemu iPhone'owi efektywne i bezpieczne ładowanie, co przyczyni się do długotrwałego i bezproblemowego użytkowania urządzenia.

Jaka ładowarka do iPhone 12 - najciekawsze modele od HAMA

W ofercie marki Hama można znaleźć kilka ciekawych przykładów ładowarek dedykowanych do produktów Apple. W tym wypadku do iPhone 12 idealne będą:

Ładowarka sieciowa: ładowarka do telefonu MINI PD/QickCharge o mocy 20 W wraz z kabel USB-C-Lightning w kolorze białym lub sama ładowarka sieciowa bez przewodu w zestawie o takiej samej mocy: 20 W.

Ładowarka samochodowa: Ładowarka samochodowa do telefonu PD/QickCharge o mocy 20 W wraz z kablem USB-C - Lightning w kolorze białym. W przypadku wyboru ładowarek samochodowych warto nadmienić, że należy się kierować tymi samymi wytycznymi, co w przypadku ładowarek sieciowych.

Czy ładowarka bezprzewodowa to dobry pomysł?

Zgodnie ze specyfikacją iPhone 12 obsługuje ładowanie bezprzewodowe. Jeśli lubisz tę funkcję, trzeba upewnić się, że ładowarka bezprzewodowa jest zgodna z ładowaniem indukcyjnym Qi. W tym wypadku konsumenci mają wybór między standardową ładowarką bezprzewodową, ładowarką magsefe. Ładowarka magsafe to ładowarka wyposażona dodatkowo w technologię pierścienia magnetycznego ułatwiającego umiejscowienie iPhone 12 na ładowarce. Ładowanie bezprzewodowe to z pewnością wygodne i atrakcyjne rozwiązanie, jak uważa większość użytkowników. Wśród zalet, takich jak: wygoda, brak przewodów i układania ich, estetycznego wyglądu, możliwości ładowania również apple watch, czy słuchawek trzeba wymienić również wady. Najbardziej widoczną jest wolniejsze ładowanie, czy wzrost temperatury telefonu.

Magnetyczna ładowarka również znajduje się w bogatej ofercie ładowarek hama. W przypadku iPhone 12 idealnym wyborem będzie ładowarka magsafe FC15 o mocy 15 W. Zintegrowany pierścień magnetyczny umożliwia łatwe zadokowanie urządzenia w ładowarce i ustawienie w optymalnej pozycji do wydajnego ładowania – bez konieczności ręcznej konfiguracji. Do ładowarki można podłączyć: Apple iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max.

Obok ładowarki magsafe, iPhone 12 można ładować również stosując uniwersalne rozwiązanie, jakim jest ładowarka bezprzewodowa. W tym wypadku odpowiednia będzie ładowarka bezprzewodowa o mocy 7,5 W.

Podsumowanie

Brak ładowarki w opakowaniu nowego smartfona to nie koniec świata. Rynek akcesoriów do smartfonów oferuje konsumentom wiele optymalnych rozwiązań, dzięki którym można dobrać do swojego smartfona wysokiej jakości produkty. Najważniejsze, by wybierać te marki, które są sprawdzone, posiadają odpowiednie certyfikaty. Wówczas można mieć pewność, że zakupione akcesoria będą kompatybilne z urządzeniem końcowym i poprawią jego wydajność.Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk