Telefony, które obecnie posiadamy mają coraz większe wyświetlacze, pracują na mocniejszych podzespołach i posiadają coraz lepsze wyposażenie. Ponadto telefonów używamy praktycznie cały czas – korzystamy z nich podczas podróży, na wakacjach, na nudnych wykładach czy w trakcie ćwiczeń. Telefon stał się praktycznie nieodłącznym towarzyszem każdego z nas. Co za tym idzie potrzebujemy telefonów z bateriami o coraz większej pojemności.
Telefony wyposażone w duże akumulatory są w stanie wytrzymać od 3. do 2. dni normalnego użytkowania, co jest już bardzo długim czasem. Zwykle smartfony których obecnie używamy wymagają ładowania już po 1. dniu. Aby uatrakcyjnić i przyspieszyć proces ładowania powstają coraz to nowe rozwiązania i udogodnienia, które pozwalają na szybsze, bezprzewodowe ładowanie telefonu czy udostępnianie energii z innych urządzeń.
Jeśli będziemy stosować się do kilku wytycznych bardzo prawdopodobne jest, że bateria w naszym telefonie będzie wydajniejsza i pozwoli na dłuższe korzystanie z urządzenia. Jednym z nowych udogodnień jest wykorzystanie technologii GaN – na czym ona polega i czy jest wykorzystywana we wszystkich telefonach?
Na czym polega technologia GaN?
Technologia GaNFast pozwala nie tylko na efektywniejsze ładowanie telefonu, ale także optymalizację i zmniejszenie rozmiaru urządzeń do ładowania. System ten to prawdziwa innowacja w zakresie ładowania i rozwijania technologii szybkiego ładowania baterii przenośnych urządzeń.
Wyobraź sobie, że dzięki technologii GaN możliwe jest stworzenie ładowarek, które bez trudu zmieszczą się w kieszeni spodni. Co więcej, ładowarki powstałe w oparciu o tę technologię mogą ładować urządzenia aż o 100 razy szybciej niż standardowe urządzenia.
W optymistycznym wariancie można by było skrócić czas ładowania baterii od 0 do 100% w zaledwie kilkanaście minut.
To prawdziwie innowacyjna technologia, która pozwoliłaby na uzupełnienie energii telefonu bardzo szybko i w każdych okolicznościach, zaledwie w ciągu kilku minut, aby móc ponownie korzystać z urządzenia. GaN to prawdziwie innowacyjna technologia, która na zawsze może zmienić technologię ładowania urządzeń. GaN zakłada wykorzystanie właściwości azotku galu (GaN), zamiast tradycyjnie występującego w ładowarkach krzemu.
Tranzystory wykorzystujące do swojej pracy GaN są zdecydowanie bardziej wydajne. Specjaliści doceniają GaN za bezawaryjność, ogromne możliwości, a także niewielką stratę energii.
Bardzo pozytywną informacją jest fakt, że posiadając większość nowoczesnych urządzeń bez problemu można korzystać z technologii GaN. Jeśli więc niedawno wymieniałeś swój telefon to praktycznie na 100% możesz być pewny, że będziesz mógł skorzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania. Co więcej GaN może wspierać także inne urządzenia, takie jak tablety i laptopy. Ładowarka sieciowa GaN marki Hama gwarantuje bezpieczeństwo podczas ładowania. Dzięki specjalnym systemom ładowarka chroni urządzenia przed przeładowaniem, zwarciem czy przeciążeniem pochodzącym z sieci. Ponadto do ładowarki można podpiąć dwa różne urządzenia, co dodatkowo przyspieszy proces ładowania.
Po zakupie ładowarki będziesz mógł się cieszyć szybkim ładowaniem, bez obaw że będziesz musiał wyjść z domu z pusta baterią w smartfonie. Ponadto ładowarka jest na tyle kompaktowa, że możesz ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – jest ona zdecydowanie mniejsza niż standardowe ładowarki oferowanie przez producentów telefonów. Ładowarki GaN są kompatybilne z urządzeniami Samsunga, Apple, a także innych czołowych producentów telefonów komórkowych. Ładowarkę typu GaN można połączyć z telefonem za pomocą standardowego kabla USB.
Jak prawidłowo ładować telefon?
- Ładuj telefon, gdy bateria znajdzie się na poziomie około 12%. Odłączyć możesz go zaś, gdy poziom naładowania wskazuje około 95%. Użytkownicy i producenci podają, że są to najbardziej optymalne wartości dla baterii w smartfonach.
- Ładuj telefon z daleka od źródeł ciepła czy zimna jak kaloryfery czy parapety.
- Kładź telefon na płaskiej i najlepiej szklanej powierzchni, dzięki czemu nie będzie się nadmiernie nagrzewał.
- Jeśli chcesz przyspieszyć proces ładowania to przełącz telefon na tryb samolotowy. Co prawda nie skorzystasz wtedy z internetu i nie będziesz mógł nigdzie zadzwonić, ale sprawisz, że telefon naładuje się zdecydowanie szybciej.
- Najlepiej, aby nie używać telefonu podczas ładowania – wszystkie dodatkowe akcje mogą opóźniać skuteczne ładowanie.
- Obecnie akumulatorów dostępnych w telefonach nie można przeładować. Nawet gdy dłużej nie odłączymy telefonu od ładowarki nie ma takiego ryzyka, gdyż po napełnieniu baterii urządzenie samodzielnie odcina zasilanie.
- Aby poprawić wydajność baterii warto co jakiś czas usunąć zbędne pliki, wykonać automatyczne czyszczenie, pozamykać aplikacje działające w tle, a także zmniejszyć jasność ekranu, co wpłynie pozytywnie także na odpoczynek oczu od ekranu.
CZYTAJ TAKŻE: Szybkie ładowanie: prawdy i mity >>>