Darmowa dostawa
30 dni na zwrot
Wysyłka w ciągu 24h

Kable USB - C

Kable USB typu C cenione są ze względu na swoją uniwersalność. Coraz częściej zastępują porty USB innego rodzaju i łączą już nawet monitory z jednostkami pracującymi komputerów stacjonarnych. Ten rodzaj USB ma usystematyzować mnogość dostępnych złączy i za jakiś czas stać się powszechnie używanym standardem. Chociaż standaryzacja jest bardzo pożądana w świecie elektroniki, to z tego tendu wciąż wyłamuje się marka Apple, która dysponuje własnymi kablami lightning, które odróżniają na rynku produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Wtyczki USB typu C są symetryczne, to znaczy, że bez względu którą stroną włożymy wtyczkę, to będzie ona pasowała do portu. Wykluczy to problematyczne wkładanie styku odpowiednią stroną. Ten typ złącza przypomina zaokrąglony prostokąt. Kable USB C magnetyczne umożliwiają ładowanie urządzeń wyposażonych w gniazdo ładowania typu USB Type-C. Dzięki specjalnej, magnetycznej wtyczce nie ma potrzeby wyjmowania wtyczki po każdym ładowaniu, wystarczy jedynie odpiąć kabel.

Wtyczka szczególnie przydaje się, kiedy chcemy ładować więcej urządzeń jednym kablem magnetycznym, bez konieczności wyjmowania wtyczek z urządzeń. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób korzystających z wielu elektronicznych urządzeń. Ponadto kabel magnetyczny wygląda bardzo nowocześnie, a specjalna końcówka zamocowana na stałe w urządzeniu ogranicza dostawanie się do portu ładowania kurzu czy wilgoci, co również jest bardzo korzystne ze względu na dłuższą żywotność sprzętu.

Kabel USB C Hama zapewnia szybki przesył danych i ładowanie telefonu oraz innych sprzętów wyposażonych w odpowiednie złącze. Szybki transfer danych to element na który coraz więcej użytkowników zwraca większą uwagę. Wiele osób robi zdjęcia i nagrywa filmiki za pomocą telefonu, aby później przesłać je do komputera i móc zająć się ich obróbką lub opublikować w sieci. Szybki transfer danych jest więc niezbędny, aby ułatwić pracę i korzystanie z multimediów. Kabel USB typ C zapewnia szybki transfer zarówno do, jak i z podłączonego urządzenia.

Kable USB C do szybkiego ładowania

Kable USB C do szybkiego ładowania zapewniają bezpieczeństwo ładowanego sprzętu i użytkownika. Kable USB C marki Hama posiadają wzmocnione przewody wewnętrzne i są pokryte podwójną warstwą izolacyjną. Kabel USB C Hama dostępny jest w trzech wyjątkowych kolorach – czerwonym, niebieskim i fioletowym. Kabel dodatkowo został pokryty odblaskowym materiałem, który daje szczególnie ciekawy efekt w nocy. Kabel ten to nie tylko niezawodne akcesorium, ale także dobrze wyglądający i nowoczesny sprzęt, wyróżniający się wśród innych kabli dostępnych na rynku. Kabel dzięki swoim parametrom i testom dopuszczającym go do obiegu został wykonany tak, aby być odpornym na zwijanie i zginanie. Aby jednak zachować trwałość kabla warto unikać jego nadmiernego zginania i wystawiania na działanie skrajnych, zmiennych temperatur.

Na czym polega system szybkiego ładowania kablem USB C?

Każdy użytkownik elektroniki ceni sobie nieograniczony dostęp do jej możliwości. Właściciele smartfonów nie wyobrażają sobie spędzania chociażby kilku godzin bez dostępu do możliwości, jakie oferują im nowoczesne smartfony. Przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, oglądanie filmików, wykonywanie zdjęć, czy wysyłanie maili i korespondowanie przez komunikatory stało się codziennością, z której korzysta praktycznie każdy. Smartfon to nieodzowny towarzysz wszelkich podróży, a nawet pracy zawodowej, w przypadku kierowców czy handlowców. Wraz z rozwojem telefonów największe firmy dostrzegły konieczność pracy nad pojemnością baterii montowanych w urządzeniach. Nie ma nic bardziej irytującego dla dużej grupy osób jak niemożliwość korzystania z telefonu właśnie ze względu na zbyt niski poziom baterii.

Odpowiednia ilość energii w urządzeniu oprócz korzystania z rozrywki zapewnia także bezpieczeństwo np. podczas biegania i możliwości zlokalizowania miejsca w którym przebywa biegacz czy zadzwonienia do najbliższych osób w przypadku zagrożenia. Pełna bateria w telefonie zdecydowanie dodaje pewności siebie każdemu użytkownikowi.

Czasami jednak okoliczności sprawiają, że nie ma możliwości, aby poświęcić więcej czasu na naładowanie telefonu do pełna, co szczególnie w przypadku telefonów i ładowarek starszej generacji może potrwać dość długo. Rozwiązaniem w tym przypadku jest postawienie na kabel USB z możliwością szybkiego ładowania. Wówczas nawet smartfony z bateriami o pojemnościach 5000 mAh czy 6000 mAh można swobodnie naładować w bardzo krótkim czasie, a to wszystko dzięki technologii Quick Charge opracowanej przez amerykańską firmę Qualcomm.

System ten zadebiutował na rynku już w 2013 roku, więc technologia sama w sobie nie należy do najnowszych, jednak od tego czasu pojawiały się jej kolejne wersje. Każda z nich od Quick Charge 1.0 do najnowszej Quick Charge 4+ pochodzącej z 2017 roku dysponuje stopniowo coraz większym napięciem zmiennym, które pozwala na szybsze ładowanie. W technologii Quick Charge 4+ krążyło powiedzenie Five for Five - 5 minut ładowania zapewniało 5 godzin żywotności baterii. To bardzo dobry wynik! Wszystko zależy oczywiście od stopnia intensywności użytkowania telefonu. Większe wyświetlacze, obsługa rozbudowanych aplikacji, coraz bardziej zaawansowane funkcje i mocniejsze podzespoły sprawiają, że nawet najbardziej pojemne akumulatory nie są w stanie wytrzymać wielu godzin bez ładowania. Wygodnym rozwiązaniem jest więc wykorzystanie systemu Quick Charge.

Marka Qualcomm pracuje obecnie nad systemem Quick Charge 5.0 i opublikowała już nawet jego specyfikację. Najnowszy system ma ładować telefony do pełna nawet w zaledwie 15 minut! To ogromne ułatwienie, które z czasem z pewnością wkroczy do świata elektroniki.

Szybkie ładowanie to bardzo dobre rozwiązanie dla zapominalskich, ale także osób, które potrzebują podładowania telefonu w ciągu dnia ze względu na bardzo intensywne użytkowanie. Wówczas można posiłkować się nawet takim źródłem energii jak gniazdko w pociągu czy złącze USB dostępne w samochodzie. One również pomogą w szybki sposób uzupełnić energię, jednak najlepszym sposobem na szybkie ładowanie pozostaje i tak klasyczne podłączenie telefonu i ładowarki do sieci za pomocą adaptera. Szybkie ładowanie jest w pełni bezpieczne dla wszystkich urządzeń ze względu na wykorzystanie w nich akumulatorów litowych, które dobrze reagują na dostarczanie zmiennego napięcia. Technologia ogranicza również możliwość uszkodzenia telefonu czy innych sprzętów na skutek problemów z siecią takich jak przegrzanie czy przeładowanie.

Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując kabel USB C?

Kupując kabel USB typu C należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania i drobne detale. Kabel powinien mieć odpowiednio mocne poszycie, aby był odporny na wyginanie, zginanie, przycinanie np. podczas zamykania szuflady a także zalanie. Dobrze wykonany kabel nawet po drobnym zalaniu można będzie wytrzeć, osuszyć i dalej użytkować. Niektóre kable są dodatkowo powlekane tkaniną, aby były jeszcze bardziej odporne niż te standardowe. Przez tkaninową warstwę trudno się przebić, a sam kabel dzięki niej staje się zwykle bardziej elastyczn, dzięki czemu nie ulega załamaniom i trudniej go uszkodzić. Warto również dowiedzieć się więcej na temat kabli umieszczonych wewnątrz. Najlepiej jeśli będą dodatkowo wzmocnione i np. powleczone dodatkową warstwą izolacyjną.

Niektóre nowoczesne kable USB C oferowane przez markę Hama mają specjalnie wygiętą wtyczkę kątową, aby móc swobodnie oprzeć o nią telefon w trakcie ładowania i nadal z niego korzystać. Może to być szczególnie przydatne dla użytkowników laptopów, którzy ładują telefony od komputera lub przesyłają za jego pomocą duże ilości danych. Wtyczka umieszczona pod kątem 90 stopni to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Bardzo ważna jest także długość kabla, który nie powinien być ani zbyt długi ani krótki. Zbyt długi kabel może się nadmiernie plątać i sprawiać trudności, z kolei zbyt krótki nie pozwala na korzystanie z urządzenia w momencie, kiedy jest podłączone do ładowania. Optymalna długość kabla stosowana w akcesoriach marki Hama to 1,5 metra, która pozwala na korzystanie z telefonu podłączonego do sieci, a jednocześnie wygodnie można go przechowywać w szafce czy szufladzie.

Jak zabezpieczyć kabel w trakcie podróży?

Akcesoria do telefonów w postaci kabli to nieodzowne towarystwo krótszych i dłuższych podróży. Warto je wtedy specjalnie zabezpieczyć zanim wylądują w damskiej torebce, uczniowskim plecaku czy walizce spakowanej na letni wyjazd. Przed zabraniem ze sobą kabla warto delikatnie go złożyć i zabezpieczyć klipsami chociażby nawet w jednym miejscu, aby nie splątał się razem z innymi kablami czy pozostałymi przedmiotami. Oprócz tego można go wrzucić do oddzielnej przegródki np. w plecaku.

Nowoczesne plecaki, torebki i walizki często mają oddzielną, wodoodporną kieszeń w której można umieścić całą elektronikę. Dostępne są również specjalne saszetki na wyjazdy, w których można schować wszystkie akcesoria. Dzięki temu kable będą bezpieczne od zalania, zgniecenia czy przypadkowego przecięcia. Ponadto wszystkie kable i elektronikę warto przewozić w specjalnych pokrowcach, które mogą być nawet elementem wyposażenia innych urządzeń. Ponadto w sklepach dostępne są specjalne organizery, które ułatwiają podróżowanie szczególnie z dużą ilością kabli, jaką zabiera się np. na dłuższe wakacje lub w przypadku korzystania z wielu urządzeń.

Kabel można ponadto nawinąć na wycięty kawałek kartonu np. z pudełka po butach i owinąć wokół niego kable. Tego typu rozwiązanie nie zajmie wiele miejsca, a za to sprawi, że później nie trzeba będzie męczyć się z rozplątywaniem kabli. Ponadto w sieci dostępne są filmiki instruktażowe według których można w taki sposób zawinąć kable, aby później były łatwe do rozwiązania, a jednocześnie nie uległy uszkodzeniu.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszą ofertą, zapisz się do newslettera
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk