Jak wybrać odpowiednią ładowarkę samochodową ?

19 sierpień 2020

Przed okresem wakacyjnym wiele osób zastanawia się, na jaki rodzaj wypoczynku najlepiej postawić. Wiele osób podróżujących po kraju lub w obrębie najbliższych państw decyduje się na podróż samochodem. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli trasa nie jest zbyt długa, lub gdy po drodze zamierzamy się zatrzymywać i zwiedzać różne miejsca na naszej docelowej trasie, a także wtedy gdy w trasę zabieramy więcej pasażerów. Coraz popularniejsze również staje się wynajmowanie kamperów, które mogą służyć jako przenośny hotel, umożliwiający jednoczesne wypoczywanie, spanie i spożywanie posiłków. Gdy chcemy spędzić wiele godzin w trasie samochodem warto wyposażyć się w najpotrzebniejsze sprzęty.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa to niezbędny element wyposażenia. Pozwala na pozostanie w kontakcie ze światem dzięki ładowaniu smartfona, wykonywanie zdjęć z podróży przy pomocy lustrzanki po jej doładowaniu lub ładowaniu e-papierosa, bez którego nie mogą żyć palacze. Ładowarka w formie adaptera podłączana jest do gniazdka zapalniczki. Najczęściej w samochodach osobowych ładowarki działają pod napięciem 12V.
Ładowarka samochodowa USB

Ładowarka samochodowa typu USB pozwala na podłączenie i ładowanie za pomocą kabla najpopularniejszych urządzeń typu smartfony i powerbanki.

Ładowarka samochodowa USB C

Ładowarki samochodowe typu USB C umożliwiają bardzo szybkie ładowanie sprzętu, dzięki swojej wysokiej przepustowości. Tego typu ładowarka doskonale sprawdzi się w podróży i podczas wakacji, gdy nie chcemy tracić zbyt dużo czasu na ładowanie sprzętu. Ładowarkę samochodową typu USB C można odnaleźć w sklepie Hama.

Ładowarka samochodowa indukcyjna

Indukcyjna ładowarka samochodowa zazwyczaj umieszczana jest na szybie samochodowej podobnie do GPSu. Pozwala zachować maksymalne skupienie podczas jazdy, gdyż nie musimy wtedy sięgać po telefon, a możemy jedynie rzucać na niego okiem, tak jak w przypadku tradycyjnej drogowej nawigacji.

Ładowarka samochodowa micro USB

Tego typu ładowarka pasuje do większości urządzeń przenośnych. Ponadto pozwala na szybkie i bezpieczne ładowanie. Ładowarka wykorzystuje energię płynącą z zapalniczki umieszczonej w samochodzie. Wszystkie rodzaje ładowarek samochodowych marki HAMA znajdują się w ofercie na https://hamamobile.pl/ladowarki-samochodowe >> 

Adapter turystyczny

Adapter turystyczny to bardzo praktyczne i potrzebne urządzenie podczas dłuższych podróży samochodem. Adapter pozwala na podłączanie urządzeń elektrycznych do gniazdek o innych standardach wtyku. Tego typu urządzenie powinno być kompatybilne z największą ilością różnych wtyków, obowiązujących w krajach takich jak USA, Anglia, Cypr, Meksyk, Australia, Chinach, Japonia itp. Przejściówka powinna pracować w obrębie dużego zakresu napięć, dzięki czemu można jej będzie bezpiecznie używać.
3. Kamera samochodowa

Kamera samochodowa to bardzo przydatne urządzenie dla osób, które dużo podróżują. Kamerka ma przede wszystkim działanie zabezpieczające. Osoby, które dużo podróżują narażone są na wypadki. Kamerka pozwala zarejestrować zajście i nagrać obraz na kartę pamięci, nie tylko po to, aby uwiecznić jego przebieg, ale często również aby ustalić sprawcę. Kamerka może pomagać również  w rejestracji zagrożeń na drogach, które następnie można zgłaszać na policję. Kamerka również zabezpiecza interesy właściciela pojazdu. Kamerki wyposażone w specjalny detektor ruchu i noktowizor mogą zarejestrować uszkodzenie lub kradzież pojazdu. W zależności od rodzaju kamerki istnieje również możliwość naniesienia przebytej trasy na cyfrową mapę.

Przetwornica samochodowa

Przetwornica samochodowa znana również jako inwertor lub falownik DC/AC jest urządzeniem elektronicznym, którego zadaniem jest zmiana napięcia 12 V z instalacji samochodowej na napięcie prądu zmiennego równego 230 V. Dzięki niej możemy podpiąć w samochodzie urządzenia, które wymagają tradycyjnego zasilania z gniazdka np. suszarkę do włosów, prostownicę czy golarkę. Przetwornice można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje: z modyfikowanym sinusem i z czystym, pełnym sinusem.

Przenośna lodówka

Przenośna lodówka sprawdzi się podczas każdego wyjazdu. Dzięki niej można przechowywać pożywienie w odpowiedniej temperaturze. Przydaje się to zwłaszcza gdy chcemy aby nasza zupa czy mięso były dobre do spożycia również na drugi dzień. Lodówka pomaga tez w chłodzeniu napojów podczas upalnych dni. Lodówka sprawdzi się również podczas krótkich wypadów za miasto na biwak czy ognisko. Do przenośnej lodówki należy dokupić wkłady chłodzące, które pozwalają utrzymać niską temperaturę nawet przez kilkanaście godzin. Istnieją także specjalne wkłady chłodzące przeznaczone do butelek i puszek z napojami.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszą ofertą, zapisz się do newslettera

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.

Rozumiem
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest [...]