Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

14 lipiec 2020

Słuchawki bezprzewodowe to nieodzowny element wyposażenia wielbicieli muzyki podczas wykonywania najróżniejszych czynności. Słuchawki towarzyszą wielu osobom podczas podróży do pracy i szkoły, w trakcie jazdy na rowerze, rolkach, a nawet w trakcie pracy i nauki. Słuchawki bezprzewodowe to bardzo wygodne rozwiązanie. Niepotrzebne kable sprawiają wiele problemów, a słuchawki bezprzewodowe wykluczają niedogodności takie jak plątanie kabelków czy zaczepianie ich o różne przedmioty. Słuchawki bezprzewodowe to nie tylko praktyczne urządzenie, ale także designerski gadżet. Producenci coraz częściej oprócz bardzo dobrych parametrów proponują bardzo fajne rozwiązania stylistyczne. A jak właściwie działają słuchawki bezprzewodowe i jak wybrać te najlepsze?

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

  • Słuchawki bezprzewodowe douszne – słuchawki te są bezpieczne dla słuchu, jednak nie zapewniają najlepszej izolacji dźwięków z zewnątrz. Słuchawki są lekkie i kompaktowe, bardzo dobrze sprawdzają się podczas uprawiania sportu.
  • Słuchawki bezprzewodowe dokanałowe – słuchawki dokanałowe umieszczamy głęboko w uszach. Tego typu słuchawki są bardzo dobrze wyprofilowane, aby nie wypadły. Oferta tego typu słuchawek jest bardzo szeroka.
  • Słuchawki bezprzewodowe nauszne – tego typu słuchawki bezprzewodowe są najbezpieczniejsze dla słuchu. Warto wybierać słuchawki wygodne, które nie będą uciskały głowy. Można wybierać takie z szerszym pałąkiem obleczonym materiałem. Słuchawki nauszne bardzo dobrze izolują dźwięk.

Zobacz pełną ofertę słuchawek bezprzewodowych HAMA >>

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj słuchawek bezprzewodowych, w zależności od naszych potrzeb. Dla wielbicieli muzyki nie bez znaczenia jest jakość odtwarzanego dźwięku, szczególnie ważne jest tutaj odtwarzanie basu, który zapewnia dobre brzmienie. Warto również zainteresować się wykorzystaną technologią, która zapewni dobrą transmisję dźwięku i płynne odtwarzanie utworów. Kolejnym ważnym parametrem jest pasmo przenoszenia podawane w hercach – im wyższy zakres tym lepiej. Oprócz odtwarzania muzyki warto również zainteresować się obecnością mikrofonu, który pozwoli swobodnie prowadzić rozmowy, bez konieczności odbierania telefonu, a swobodne łączenie się poprzez przycisk na słuchawkach. Nie mniej ważny jest zasięg działania i czas czuwania. Dla wielu gadżeciarzy równie ważny będzie wygląd słuchawek. Szczególnie w przypadku bezprzewodowych słuchawek nausznych warto zwrócić uwagę na design, gdyż słuchawki będą widoczne podczas noszenia. Warto dopasować je do stylu w jakim zazwyczaj się ubieramy. Warto również określić, jaki mamy budżet na zakupy. Słuchawki bezprzewodowe są dostępne w praktycznie każdym przedziale cenowym. Warto wybierać słuchawki renomowanych producentów np. słuchawki dokanałowe „Style” marki Hama.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe działają głównie w oparciu o 3 technologie – radiową, podczerwieni i Bluetooth. Pierwszy rodzaj wykorzystuje sygnał radiowy, w systemie FM i działa podobnie jak radio, tylko na innych częstotliwościach. Problem pojawia się, gdy natrafimy na zakłócenia, lub ktoś w pobliżu zakupi podobne słuchawki. Z kolei słuchawki bezprzewodowe na podczerwień procują podobnie do pilota telewizora. Sygnał zostaje wysłany z jednostki bazowej do słuchawek. Tego typu słuchawki mogą być wykorzystywane podczas oglądania telewizji, gdy mamy dostateczną wolną przestrzeń między nadajnikiem, a słuchawkami. Słuchawki Bluetooth są najpopularniejsze. Sygnał radiowy wykorzystywany jest tutaj do cyfrowego przesyłania dźwięku i zapewnia bardzo dobrą jakość muzyki.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszą ofertą, zapisz się do newslettera

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.

Rozumiem
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest [...]