brandon-lee-jT5mSPEteVc-unsplash (1)

Poradniki

W jakie gadżety do smartfona warto zainwestować? Poradnik

13 listopad 2023

Gadżety i różnego rodzaju akcesoria to nieodłączni kompani smartfona. Pozwalają one, dodać trochę charakteru do naszego telefonu zmieniając nawet jego najdrobniejsze szczegóły, zastosować nowe przydatne technologie, a nawet naprawić niektóre wady urządzenia. W tym artykule przedstawimy fajne gadżety do telefonu, którymi naprawdę warto się zainteresować.

Dlaczego warto kupować gadżety do smartfona?

Tak, jak wspomnieliśmy już na samym wstępie: gadżety do smartfona to nie tylko zwykły bajer. Najczęściej akcesoria do telefonu mają konkretne przeznaczenie i znacznie poszerzają możliwości naszego podręcznego urządzenia. Od jego ochrony, poprzez poprawę wydajności niektórych elementów, aż po usprawnienie codziennych czynności typu ładowanie, czy wymiana danych. Każde nowe akcesorium to ulepszenie telefonu, które pozwala skorzystać z lepszego i praktyczniejszego sprzętu bez konieczności kupowania zupełnie nowego smartfona.

Gadżety poprawiające wydajność i funkcjonalność

Pierwsze smartfonowe gadżety w naszym zestawieniu służą przede wszystkim do zwiększenia wydajności oraz funkcjonalności urządzenia. Dzięki nim nasz sprzęt stanie się bardziej wytrzymały i będzie umiał zrobić nieco więcej. Akcesoria z tej kategorii znajdą swoje zastosowanie praktycznie u każdego posiadacza telefonu.

Etui do telefonu — chroni i dodaje urody

Etui do telefonu jest chyba pierwszym, co przychodzi na myśl, gdy mówimy o akcesoriach do telefonu. Taki gadżet ma dwie główne funkcje:

  • Ochronną — Etui chroni nasz telefon, przed przeciwnościami losu, przez co smartfon łatwiej przetrwa ewentualny upadek. Dobrym przykładem są tutaj etui na telefon Hama Protect MagCase. Wykorzystują one specjalny materiał D3O, który idealnie amortyzuje smartfon podczas uderzenia. Hama Protect MagCase jest też odporny na zadrapania (klasa ochrony 4H) i nie żółknie, więc wraz z naszym smartfonem pozostanie on w świetnym stanie przez naprawdę długi czas.
  • Wizerunkową — Zakładając etui na telefon, szybko zmienimy wygląd smartfona i dostosujemy go pod swoje widzimisię.
    Dodatkowo niektóre etui dodają specjalne elementy ułatwiające korzystanie z danych funkcji. Dobrym przykładem będą tutaj futerały z pierścieniem do lepszej obsługi technologii MagSafe.

Etui do telefonu znajdziemy już w bardzo przystępnych cenach, dlatego większość posiadaczy smartfona decyduje się na jego zakup.

Powerbanki: Niezbędny gadżet dla zapracowanych

Twój smartfon nie wytrzymuje całego długiego dnia pracy? Powerbank będzie odpowiednim gadżetem dla ciebie!

Powerbank to podręczny magazyn energii dający możliwość szybkiego podładowania telefonu, gdy ten opadnie już z sił. Wystarczy tylko podłączyć telefon do powerbanka poprzez kabel USB lub (w przypadku powerbanków bezprzewodowych) położyć smartfon na gadżecie, a od razu rozpocznie się ładowanie.

Powerbank w plecaku/kieszeni jest naprawdę nieoceniony, gdy planujemy przez długi czas korzystać z telefonu, wyjeżdżamy za miasto z dala od gniazdek albo po prostu zapomnimy o naładowaniu urządzenia w domu.

Słuchawki Bluetooth: i gra muzyka

Czas na ostatnie akcesorium w tej kategorii, czyli słuchawki Bluetooth/bezprzewodowe. Jak wskazuje sama nazwa: pozwolą one na bezprzewodowe połączenie się ze smartfonem i przyjemne słuchanie ulubionych kawałków w wysokiej jakości.

Jednym z najpopularniejszych gadżetów w przypadku słuchawek bezprzewodowych są tzw. słuchawki TWS. Nie mają one żadnych kabli ani łączącego je pałąka, dzięki czemu nie ograniczają ruchów i oferują naprawdę wysoką wygodę.

Aby dowiedzieć się więcej na temat słuchawek Bluetooth, przeczytaj poradnik: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? , a także sprawdź naszą szeroką ofertę słuchawek bezprzewodowych !

Akcesoria do smartfona z kategorii Fotografia i Wideo

Przyszła pora na kilka akcesoriów dla fotografów oraz filmowców. Poniższe gadżety do smartfonów pozwolą ci złapać ciekawsze ujęcia i pomogą w zrobieniu lepszego zdjęcia.

Selfie sticki: Jak robić idealne selfie?

Oto jeden z gadżetów, bez którego nie może obejść się żaden fan selfie. Ten prosty w użyciu kijek wydłuża zasięg przedniej kamery naszego smartfona, co pozwala ująć więcej osób na jednym zdjęciu oraz uzyskać ciekawszy efekt na strzelonej fotce.

Wbrew pozorom Selfie stick nie przyda się tylko amatorom selfie, bo wprawni fotografowie są w stanie uzyskać za jego pomocą oryginalne ujęcia natury, architektury i innych krajobrazów.

Mini statyw na smartfony — stabilniej? Lepiej!

Przy robieniu zdjęcia poprawna stabilizacja aparatu jest jednym z najważniejszych wymogów. Nie tylko zapobiega ona rozmyciu i nieostrości obrazka, ale pozwala też skorzystanie z dłuższego naświetlania i niższego ISO, co redukuje ewentualne szumy i daje możliwość zrobienia oryginalnego zdjęcia poruszających się elementów (np. gwiazd lub samochodów). Z tego powodu mały, przenośny statyw do telefonu powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego wprawnego fotografa mobilnego.

Gadżety do ładowania i synchronizacja

W tej części artykułu znajdziesz gadżety do telefonów usprawniające ładowanie oraz przenoszenie danych z jednego urządzenia na drugie. Te akcesoria będą świetną opcją dla osób lubiących wygodę lub często podłączających swój telefon do komputera.

Ładowarki bezprzewodowe: wygoda i nowoczesność

Technologie bezprzewodowego ładowania typu Qi, czy MagSafe są stosunkowo nowym elementem smartfonów. Mimo tego nie można im zaprzeczyć jednej ogromnej zalety: są one niezwykle wygodne.

Aby rozpocząć ładowanie kompatybilnego telefonu na bezprzewodowej ładowarce, wystarczy tylko położyć na niej smartfon i zweryfikować na ekranie, czy ładowanie rzeczywiście się rozpoczęło. W przypadku ładowarek Qi czasem trzeba umieścić telefon w jednym określonym punkcie. Ładowarki MagSafe do iPhone są pod tym względem nieco lepsze, bo same naprowadzają smartfona na cewkę ładującą poprzez zastosowanie szeregu mocnych magnesów. Mimo wszystko, obie opcje są naprawdę świetne i zaoferują podobną funkcjonalność.

Jeśli chcecie, żeby ładowanie stało się jeszcze prostsze i wygodniejsze, to nie ma lepszej drogi niż ładowanie bezprzewodowe.

Mała ładowarka GaN — moc mieszcząca się wszędzie

Często wyjeżdżacie w podróż z małym bagażem? To kolejny gadżet bardzo przypadnie wam do gustu. Nowe technologie wykorzystujące azotek galu (GaN) trafiły niedawno do ładowarek, co umożliwiło stworzenie kompaktowych zasilaczy z naprawdę dużą mocą. Chcesz kieszonkową ładowarkę szybko ładującą twój smartfon? A może pozornie wyglądający zasilacz potrafiący zasilić nawet dużego laptopa? Z gadżetami wykorzystującymi GaN jest to możliwe!

Aby dowiedzieć się więcej o kompaktowych zasilaczach, koniecznie sprawdźcie ładowarki GaN w naszej ofercie.

Kable USB-C: przyszłość (i teraźniejszość) łączenia urządzeń

W świecie Władcy Pierścieni był jeden pierścień, by rządzić wszystkimi. W naszym świecie podobną rolę spełnia USB-C, czyli port będący w stanie zastąpić wszystkie inne porty. USB-C pozwala między innymi na:

  • Ładowanie
  • Przesył danych z prędkością do 40 Gb/s
  • Podłączenie monitora do kompatybilnego urządzenia
  • Podłączenie urządzenia PCI (np. karty graficznej), gdy jest ona wspierana

I jeszcze więcej! Za sprawą swojej ogromnej funkcjonalności (i od niedawna: przepisów prawnych) USB-C stało się najpopularniejszym złączem stosowanym w urządzeniach elektronicznych. Wszystkie najnowsze telefony od Samsunga, Xiaomi, Google, a (od iPhone 15) nawet Apple korzystają właśnie z USB typu C. Oznacza to, że jeden zwykły kabel USB-C umożliwi podłączenie naszego telefonu do dziesiątek innych urządzeń.

Aby zobaczyć więcej ciekawych akcesoriów do smartfona (i nie tylko) zachęcamy do przeczytania naszego rankingu gadżetów dla nastolatków.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com