mysz ergo

Poradniki

Czy warto zainwestować w ergonomiczną mysz bezprzewodową?

19 lipiec 2022

W wielu zawodach nie można wyobrazić sobie obecnie pracy bez wykorzystania komputera. Coraz więcej osób preferuje laptopy, które są bardziej poręczne, zamiast komputerów stacjonarnych. Im dłużej jednak pracuje się przy komputerze, tym bardziej może brakować obsługi myszki, dzięki której wiele działań jest zdecydowanie łatwiejszych. Ergonomiczna mysz pozwala na wygodną pracę. W przypadku tradycyjnej myszki na kablu podłączenie i jej użytkowanie może być nieco problematyczne. 

Czym charakteryzuje się ergonomiczna mysz?

Myszka ergonomiczna często zdecydowanie odbiega wyglądem od myszek tradycyjnych. Tradycyjne myszki przypominają zwierzątka zgodnie ze swoją nazwą. Są płaskie i mają dwa przyciski - z prawej i lewej strony. Pomiędzy nimi może znajdować się także pokrętło, które pozwala np. na szybkie przewijanie stron internetowych. Ergonomiczna mysz jest bardziej pionowa niż ta tradycyjna. Dzięki temu dłoń i nadgarstek układają się na niej zdecydowanie inaczej niż w przypadku klasycznej myszy. Dobrym przykładem bezprzewodowej ergonomicznej myszy jest produkt Hama mysz bezprzewodowa, ergonomiczna, EMW-500, 2,4 GHz, który zapobiega naciąganiu ścięgien w dłoni i dzięki temu pozwala na znacznie bardziej komfortową pracę przez wiele godzin. Ponadto model ten umożliwia oszczędzanie energii w trakcie pracy i ma zasięg aż do 8 metrów.

Jakie ergonomiczne myszki można znaleźć na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele ergonomicznych myszek, które można zakupić w rozsądnej cenie. To dobry pomysł na prezent dla osób, które dużo pracują przy komputerze i uskarżają się na bóle nadgarstków. W sklepach można znaleźć najróżniejsze modele myszek komputerowych, które przede wszystkim posiadają pionową konstrukcję. To najlepsza pozycja dla dłoni, która może opierać się o myszkę, a nie jedynie leżeć na niej. Nadgarstek opiera się o myszkę pod kątem 60 stopni, co jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Bardzo ważne są także materiały, z których wykonana jest myszka. W ciągu całego dnia dłoń może się pocić, dlatego najlepiej jeśli wybierać myszki z jak najwyższej jakości materiałów. Korzystne jest umieszczenie gumowych paneli w najbardziej newralgicznych miejscach, aby dłoń nie ślizgała się. Myszka powinna być również lekka, aby jej obsługa była prawie niezauważalna. Niektóre ergonomiczne myszki mają wbudowany akumulator i można  je ładować, aby korzystać z nich nie wykorzystując energii urządzenia przenośnego.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Aby wybrać najlepszy model myszki, warto skupić się na następujących aspektach:

  • ergonomii - to najważniejsza kwestia w przypadku wyboru nowej myszki do pracy. Powinna mieć taki kształt, aby nadgarstek mógł się na niej wygodnie oprzeć. Dłoń powinna być swobodnie oparta na myszce i układać się na niej jak najbardziej naturalnie,
  • wygodzie - myszka powinna być również wygodna, dopasowana do dłoni konkretnej osoby. Wygięcie nadgarstka sprzyja jego zwyrodnieniom i odczuwaniu bólu, 
  • ułożeniu nadgarstka - ważne jest ułożenie nadgarstka. Osoby, które bardzo długo pracują przy komputerze np. copywriterzy czy programiści powinni posiadać dopasowane do siebie akcesoria, w tym myszki wygodne dla dłoni, 
  • wielkości myszki - dobra myszka powinna mieć odpowiednią wielkość. Wielkość dłoni kobiet i mężczyzn zwykle zdecydowanie się różni, dlatego warto dobierać akcesoria również pod tym kątem. Osoby o wybitnie dużych dłoniach powinny poszukać odpowiednio dużych myszek, aby móc wygodnie pracować, 
  • zasięgowi bez kabla - zasięg myszki bez kabla jest bardzo ważny, aby móc korzystać z niej bez skrępowania. Zasięg na poziomie od 5 do 10 metrów powinien być w pełni wystarczający. 

Bezprzewodowa czy na kablu? Jaka mysz ergonomiczna będzie lepsza?

W przypadku komputera stacjonarnego, jak i laptopa zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowania w mysz bezprzewodową. Do korzystania z niej niezbędny jest specjalny adapter na Bluetooth, który wpina się do portu USB. Myszka paruje się z adapterem i umożliwia wygodne korzystanie ze sprzętu. Dzięki eliminacji kabla można odsunąć od siebie laptopa na optymalną odległość i poruszać nią tak, aby użytkownikowi było jak najwygodniej. Podobnie jest w przypadku jednostek stacjonarnych, które stoją na podłodze, albo pod blatem biurka, wówczas również kabel nie musi ograniczać mobilności. Kabel od myszki nie plącze się, nie niszczy (np. nie przeciera), dzięki czemu myszka posłuży na dłużej. Mysz laserowa może być i na kablu i bez. Wiele osób docenia ją za zwiększoną precyzję względem tej optycznej. 

Wybierając mysz warto postawić przede wszystkim na swoją wygodę. Najlepiej sprawdzi się ergonomiczna mysz, dzięki której można wygodnie pracować przez wiele godzin.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com