myszka biurowa do pracy biurowej

Poradniki

Myszka biurowa. Jaką myszkę wybrać do pracy biurowej?

20 czerwiec 2024

Spędzasz wiele godzin przed monitorem komputera lub laptopa i potrzebujesz najlepszych akcesoriów, które pozwolą Ci na komfortową pracę? W takim razie postaw na wysokiej jakości myszkę, która posiada ergonomiczny kształt, dodatkowe przyciski oraz odpowiednią czułość. Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący wyboru myszek biurowych i kilka najlepszych propozycji od marki Hama. Zapraszamy do lektury!

Myszka biurowa — jaką myszkę do pracy wybrać?

W pracy biurowej zastosowanie znajduje przede wszystkim uniwersalna mysz, która została wykonana z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu sprawdzi się doskonale w codziennym użytkowaniu i pozostanie niezawodna przez długi czas, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Na rynku dostępne są różne modele myszy biurowych - sprawdź, na co zwrócić uwagę, by wybrać tę najlepszą!

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze myszki do pracy biurowej?

Pracownicy biurowi, na etapie wyboru myszy, powinni wziąć pod uwagę kilka kwestii. Mowa tu przede wszystkim o:

  • kształcie - najlepsza myszka biurowa powinna być odpowiednio wyprofilowana i tym samym zapewniać maksymalną wygodę podczas wielogodzinnej pracy;
    sposobie podłączenia do komputera lub laptopa - do Twojej dyspozycji jest myszka przewodowa lub bezprzewodowa (na Bluetooth lub odbiornik USB);
  • rodzaju zasilania - jest to istotne zwłaszcza w kontekście myszy bezprzewodowej, która może posiadać baterie albo wbudowany akumulator, ładowany kablem USB;
  • rozdzielczości - wyrażana jest ona w DPI i oznacza czułość oraz szybkość, z jaką kursor porusza się po ekranie komputera (m więcej DPI, tym większa precyzja);
  • dodatkowych przyciskach - większa liczba przycisków oznacza możliwość łatwiejszego wykonywania różnych czynności, np. otwierania programów czy cofania stron w przeglądarce.

Myszka bezprzewodowa czy przewodowa — która lepsza do pracy?

Najbardziej klasyczną myszką jest ta przewodowa, która doskonale sprawdza się w pracy biurowej, ponieważ zapewnia wysoką responsywność i wygodę. Jeżeli jednak chcesz ograniczyć liczbę kabli w swoim codziennym życiu do minimum albo często pracujesz poza domem lub biurem, lepsza okaże się mysz bezprzewodowa, która zapewni Ci pełną mobilność.

Szukasz oszczędności? Najlepszym rozwiązaniem będzie przewodowa komunikacja - takie myszki są z reguły tańsze od tych bezprzewodowych.

Jaka myszka do pracy biurowej — ergonomiczna czy klasyczna?

Klasyczne myszki posiadają symetryczny kształt, który dopasowany jest zarówno do potrzeb osób prawo-, jak i leworęcznych. Większą wygodę zapewniają jednak modele o wyprofilowanej konstrukcji, które nazywane są również ergonomicznymi. Idealnie dopasowują się one do dłoni, spełniając oczekiwania użytkowników o większych wymaganiach.

Jeżeli istotna jest dla Ciebie ergonomia, możesz również postawić na myszkę pionową. Dzięki specjalnej konstrukcji nie nadwyręża ona nadgarstka i ramienia, dlatego nie musisz martwić się dolegliwościami bólowymi, zwłaszcza po wielu godzinach ciężkiej pracy biurowej.

Myszki biurowe od Hama — najlepsze propozycje

Marka Hama słynie z produkcji wysokiej klasy akcesoriów komputerowych, które dedykowane są również pracownikom biurowym i osobom spędzającym wiele godzin przed komputerem. W jej ofercie znajdziesz myszki zapewniające komfort użytkowania i sprawdzające się na niemal każdej powierzchni. Oto 4 najlepsze propozycje!

Mysz optyczna Hama 6-przyciskowa, radiowa

To zdecydowanie jedna z najlepszych myszy biurowych, co wynika przede wszystkim z możliwości połączenia jej z aż 3 urządzeniami jednocześnie. Wyposażona została w wysokiej jakości sensor optyczny, który zapewnia wysoką precyzję ruchów, i pozwala dostosować rozdzielczość DPI - aż do 2400 DPI.

Warto również dodać, że ta bezprzewodowa mysz jest energooszczędna i ułatwia pracę dzięki 6 dodatkowym, w pełni programowalnym przyciskom.

Mysz przewodowa Hama EMC-500

Oto pierwsza mysz pionowa w naszym zestawieniu. Jej ergonomiczna konstrukcja wymusza naturalną pozycję ręki, co zapewnia wygodę pracy i uwolni Cię od bólu nadgarstka czy ramienia. Wyposażona została także w dodatkowe przyciski przeglądarki oraz regulację czułości, dlatego znacznie ułatwi Ci pracę na komputerze.

Co więcej, model EMC-500 świetnie sprawdzi się na każdym biurku, ponieważ pozwala dopasować czułość kursora i posiada długi, 180-centymetrowy kabel.

Mysz bezprzewodowa Hama MW-500 V2

Model MW-500 to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą wymieniać baterii w swojej myszce. Posiada bowiem wbudowany akumulator litowo-jonowy, który można ładować za pomocą dołączonego kabla USB. Atutem urządzenia jest też wysoka wydajność i efektywność na niemal każdej powierzchni, co zawdzięcza czujnikowi Blue Wave.

Nie bez znaczenia dla wymagających użytkowników będą również wyprofilowana, ergonomiczna konstrukcja, ciche przyciski oraz wygodne dostosowywanie czułości.

Mysz bezprzewodowa Hama EMW-700

Na koniec pozostawiliśmy najbardziej zaawansowaną mysz pionową w ofercie Hama. Doskonała, ergonomiczna konstrukcja, wbudowany akumulator, łączność przez Bluetooth lub odbiornik USB, aż 8 przycisków funkcyjnych i przełącznik on/off czynią ją jednym z najlepszych modeli dla pracowników biurowych, a nawet graczy.

Dopasuj jej rozdzielczość (przedział 1000-2400 DPI) i tym samym zyskaj maksymalny komfort pracy każdego dnia!

Jaką myszkę wybrać do pracy biurowej? Podsumowanie

Każdy produkt dostępny w ofercie Hama i wymieniony w powyższym zestawieniu powstał przy zastosowaniu wyselekcjonowanych materiałów oraz najlepszych technologii. Posiada przy tym niewielkie rozmiary i zapewnia maksymalny komfort pracy. Sprawdź wszystkie modele i wybierz mysz idealnie dopasowaną do swoich potrzeb!

Chcesz zyskać jeszcze większą wygodę podczas wielogodzinnej pracy? Postaw na wysokiej jakości podkładki pod myszki dostępne w ofercie Hama!

 

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk
Hama Polska Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com