Kod rabatowy 10% na Twoje zakupy HAMA2022

Uchwyt samochodowy do telefonu – jaki wybrać?

Oferta uchwytów samochodowych do telefonu jest bardzo szeroka, przez co wybór tego ‘najlepszego’ może wydawać się trudnym. Postaramy się Wam w tym pomóc, przedstawiając najważniejsze informacje dotyczące każdego typu uchwytu do samochodu.

Uchwyt mocowany na szybie

Chyba najpopularniejszy typ uchwytu samochodowego. Prawdopodobnie dlatego, iż jest najbardziej uniwersalny – w przeciwieństwie do innych rozwiązań pasuje do każdego samochodu. Co więcej, telefon zamocowany na szybie jest umieszczony na optymalnej wysokości, dzięki czemu podczas jazdy nie odwracasz wzroku od drogi.

To, co może Ci przeszkadzać w tym typie uchwytu samochodowego, to to, że zasłania pewną część szyby i w konsekwencji w minimalnym stopniu  ograniczenia widoczność podczas jazdy.

Uchwyt mocowany na kratce wentylacyjnej

Swoich fanów zyskuje przede wszystkim tym, że nie ogranicza w żaden sposób widoczności. Niekwestionowaną zaletą jest również kompaktowy rozmiar, dzięki któremu uchwyt zajmuje mało miejsca w samochodzie. Dodatkowo zapewnia dobry dostęp do telefonu. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie.

Musisz jednak pamiętać o tym, że korzystając z uchwytu mocowanego na kratce wentylacyjnej, odrywasz wzrok od drogi, np. podczas korzystania z nawigacji. To rozwiązanie może również nieco ograniczać działanie nawiewu. Pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić, czy kratka wentylacyjna w Twoim samochodzie pozwala na zamocowanie takiego typu uchwytu.

Uchwyt z mocowaniem magnetycznym

Mocowanie magnetyczne to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale jego zwolenników stale przybywa. Czemu? Bo jego obsługa jest bardzo wygodna. Telefon wystarczy przyłożyć do uchwytu i już jest zamocowany, a dodatkowo możesz ustawić go w dowolnej pozycji. I to wszystko robisz za pomocą jednej ręki.

Trzeba pamięć jednak o tym, że mocowanie magnetyczne musi dawać stabilność. Dlatego nasze uchwyty magnetyczne zostały wyposażone w silne magnesy neodymowe N35. Dodatkowo przygotowaliśmy dwa sposoby mocowania: za pomocą mocnej taśmy renomowanej marki 3M (do przyklejenia na telefon) lub płytki do umieszczenia między telefonem a etui (bez konieczności naklejania).

2w1 – uchwyt i ładowarka indukcyjna w jednym

Uchwyt samochodowy ze zintegrowaną ładowarką indukcyjną to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć. Za każdym razem, gdy w uchwycie zostaje umieszczony smartfon, jest on jednocześnie ładowany, więc nie musisz pamiętać o sprawdzaniu poziomu baterii i podłączaniu ładowarki w trakcie jazdy (co bez pomocy drugiej osoby lub zatrzymania się może okazać się trudne i niebezpieczne). Dodatkowo uchwyty 2w1 zazwyczaj wyposażone są w nowoczesne rozwiązania, umożliwiające zamocowanie w nich telefonu jedną ręką.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Możliwość regulowania pozycji i kąta położenia telefonu – tak, by mieć jak najlepszą widoczność, również wtedy, gdy w samochodzie zmienia się kierowca
  • Dopasowanie rozmiaru telefonu do uchwytu – sprawdź, czy wymiary Twojego telefonu będą pasować  do danego uchwytu
  • Rozwiązania umożliwiające zamocowanie telefonu jedną ręką: wykorzystanie ciężaru smartfona, silikonowe rolki, przycisk do otwierania szczęk mocujących lub automatycznie zamykający się uchwyt, które dopasowuje się do rozmiaru smartfona
Jeśli chcesz być na bieżąco z naszą ofertą, zapisz się do newslettera

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.

Rozumiem
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Hama Polska, Poznańska 5, 62-023 Robakowo NIP 782-21-75-433, REGON 639804011 w celach związanych z wykonaniem umowy lub podjęciem działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy, i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą transakcji w ramach sklepu administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy.
Koszyk